Tygodnik Ilustrowany 1925 r.
| ISBN: | - |
| Wymiar: | 285 x 309 mm |
| Nr wydania: | - |
| Seria: | - |
| Ilość stron: | 861 + reklamy |
| Waga: | 0,40 kg |
| Indeks: | 0032/11/0062 |
| Ocena: | Dobry + |
Opis książki
19. XII. 1925 r. Zeszyt Gwiazdkowy.Tygodnik Ilustrowany – warszawskie ilustrowane czasopismo kulturalno-społeczne, wydawane w latach 1859–1939, założone przez Józefa Ungera. Pismo nie było związane z żadną opcją polityczną, publikowało wiele materiałów historycznych i utworów literackich, zamieszczało również reprodukcje dzieł plastycznych. Z pismem współpracowało wielu pisarzy, m.in. Wincenty Pol, Henryk Sienkiewicz i Eliza Orzeszkowa. W okresie pozytywizmu był to najpopularniejszy w Polsce tygodnik ilustrowany.
Uwagi:
Oprawa lekko zakurzona i zabrudzona. Brzeg oprawy trochę naderwany. Strony lekko pogniecione oraz naderwane na brzegach . Blog książki niespójny.
Polecane w tej kategorii
Kozłowski W.M. - Podstawy logiki
Podstawy logiki - czyli zasady nauk.
Książka wydana w niewielkim nakładzie.Stanowi prawdziwy unikat. Książka w twardej oprawie introligatorskiej.Blok zachowany w bardzo dobrym stanie - żadnych rozdarć, postrzępień. Brak oznak użytkowania ( kilka plamek na stronie 369).
Prezentowany wykład logiki zdecydowanie odbiega swym charakterem od współczesnych ujęć znanych z licznych podręczników. Książka napisana żywym, zrozumiałym językiem.
Książka wydana w niewielkim nakładzie.Stanowi prawdziwy unikat. Książka w twardej oprawie introligatorskiej.Blok zachowany w bardzo dobrym stanie - żadnych rozdarć, postrzępień. Brak oznak użytkowania ( kilka plamek na stronie 369).
Prezentowany wykład logiki zdecydowanie odbiega swym charakterem od współczesnych ujęć znanych z licznych podręczników. Książka napisana żywym, zrozumiałym językiem.
140,00 zł
Arcta - Słownik ilustrowany języka polskiego Tom I-II, 1929 r.
Dwutomowe wydanie z 1929 roku.
Stan dobry - minimalne przetarcia w narożnikach twardej płóciennej oprawy z tłoczeniami i złoconymi literami.
Pożółkłe strony na kilku z nich małe plamki.Podpis byłego właściciela.
Stan dobry - minimalne przetarcia w narożnikach twardej płóciennej oprawy z tłoczeniami i złoconymi literami.
Pożółkłe strony na kilku z nich małe plamki.Podpis byłego właściciela.
140,00 zł
Martin William - Racjonalne życie płciowe
Egzemplarz zachowany w bardzo dobrym stanie. Minimalne wytarcia widoczne jedynie na krawędziach grzbietu.Oprawa twarda, płócienna z tłoczonymi złoconymi literami. Trochę pożółkłe strony bez zabrudzeń i podkreśleń.
120,00 zł
Ossendowski Antoni - Pod smaganiem Samumu
W "Pod smaganiem Samumu" zwiedzamy z autorem Afrykę Północną - Algierię i Tunezję.
120,00 zł
Kutrzeba Stanisław - Historya Ustroju Polski
Rzadko spotykane pierwsze wydanie z 1905 roku. Książka w introligatorskiej oprawie z wytarciami i widocznym na fotografii ubytkiem okleiny. Blok zachowany w całości (pęknięcie między drugą a trzecią stroną).
50,00 zł
Orvieto Laura - Opowiadania z dawnych, dawnych czasów
Rzadko spotykane wydanie opowiadań Laury Orvieto . Książka w dobrym stanie - niewielkie wytarcie i zabarwienie górnym rogu oprawy, trochę pofałdowane kartki ( w skutek zawilgocenia ) bez plam i rozdarć. Piękne ilustracje.
40,00 zł
Łubiencow Jurij - Światła i cienie
Wyjątkowa pozycja zawierająca wspomnienia Jurija Łubiencowa. Krytyczny obraz pierwszych lat stalinizmu w Związku Sowieckim. Książka zachowana w dość dobrym stanie (przetarcie na grzbiecie twardej płóciennej oprawy, niewielkie zabrudzenia na pierwszych czterech stronach, pożółkłe kartki, pieczątki przedwojennej biblioteki), tekst zachowany w całości bez podkreśleń.
40,00 zł
Ludwig Emil - Franklin Delano Roosevelt
Biografia F. D. Roosevelta. Książka w stanie dobrym. Oprawa introligatorska z płóciennym grzbietem. Zabrudzenia na oryginalnej tekturowej stronie.
Pieczątka przedwojennej biblioteki. Wszystkie strony bez plam ( kilka podkreśleń ołówkiem).
Pieczątka przedwojennej biblioteki. Wszystkie strony bez plam ( kilka podkreśleń ołówkiem).
20,00 zł
Krzesiński Andrzej - Kultura nowoczesna i jej tragizm
Książka w dobrym stanie. Na miękkiej tekturowej oprawie podpis właściciela. Blok książki spójny, kartki pożółkłe i lekko zakurzone.
40,00 zł
Lubke Wilhelm - Geschichte der Plastik
Geschichte der Plastik von den Altesten zeiten bis auf die Gegenwart.
30,00 zł
Kridl Manfred - Literatura Polska wieku XIX
Trzytomowe, kompletne, skrócone wydanie Literatury Polskiej wieku XIX. Książki zachowane w bardzo dobrym stanie - nieznaczne zabrudzenia, kilka uwag ołówkiem na marginesach.
120,00 zł
Zachemski Antoni - Gęśle z Jawora
Pierwsze wydanie Oficyny Wydawniczej Związku Podhalan. "...są to tematy osnute na tle podhalańskiem... Zbiorek ten nie ma pretensyj literackich. Chodzi raczej o jego użyteczność dla góralskich ludzi, a także dla tych nie-górali, którzy jednak dla Podhala mają szczery sentyment."
40,00 zł
Mańkowski Tadeusz - Lwowska rzeźba rokokowa
Z przedmowy autora: "Studium moje ma na celu scharakteryzowanie i podkreślenie głównych cech rokokowej plastyki lwowskiej oraz związanie jej z osobami poszczególnych twórców".
200,00 zł
Niemcewicz Julian - Śpiewy historyczne
Blok spójny, pożółkłe kartki, czyste bez zabrudzeń. Zagniecione krawędzie oprawy.
20,00 zł
Ręgorowicz Ludwik ( red.) - Wojwództwo Śląskie 1918-1928 Informator
Rozwój administracji samorządowej województwa śląskiego w zarysie.
Informator i przewodnik po wystawie województwa śląskiego na powszechnej wystawie krajowej w Poznaniu.
Informator i przewodnik po wystawie województwa śląskiego na powszechnej wystawie krajowej w Poznaniu.
200,00 zł
Stevenson Robert Ludwig - Czarna strzała wyd. 1928 r.
Opowieść z czasów dwóch róż.
Stara oprawa introligatorska, blok spójny, w niektórych miejscach plamki i zabrudzenia, przedwojenne pieczątki.
Stara oprawa introligatorska, blok spójny, w niektórych miejscach plamki i zabrudzenia, przedwojenne pieczątki.
40,00 zł
Mickiewicz Adam - Dzieła
Wydał Tadeusz Pini, tom II: Literatura słowiańska, Wykłady lozańskie, Pisma historyczne.Książka wydana w latach trzydziestych.
150,00 zł
Nusbaum-Hilarowicz Józef - Zoologja wyd. 1920 r.
Dla klas wyższych szkół średnich z 227 rycinami w tekście i 3 tablicami barwnemi. Książka w starej oprawie introligatorskiej, blok spójny, pożółkłe kartki.
25,00 zł
Mickiewicz Adam - Dzieła, antyk
Wydał Tadeusz Pini, tom III: Opowiadania i poezyje prozą, rozprawy literackie, Recenzye i sprawozdania, Pisma dotyczące organizacyi Filomatów, Pisma polityczne, Trybuna ludów, Listy i przemówienia.
90,00 zł
Schleip Karl - Atlas der Blutkrankheiten. półskórek wyd. 1907 r.
Unikat!!!
Wydany w 1907 r. Atlas chorób krwi. Zawiera 71 wklejonych, kolorowych ilustracji będących powiększeniem mikroskopowego obrazu danej jednostki chorobowej.
Wydany w 1907 r. Atlas chorób krwi. Zawiera 71 wklejonych, kolorowych ilustracji będących powiększeniem mikroskopowego obrazu danej jednostki chorobowej.
200,00 zł
Kuhn Albert - Allgemeine Kunst-Geschichte Tom II wyd. 1909 r.
Drugi tom Historii Malarstwa Alberta Kuhna (okres od niemieckiego późnego renesansu do końca XIX wieku). Ponad 2000 ilustracji. Książka w dobrym stanie, niewielkie wytarcia na twardej płóciennej oprawie ze złoconymi napisami, blok spójny z niewielką ilością zabrudzeń. Pierwsze strony posiadają zaplamienia. Brzegi stron barwione na czerwono.
50,00 zł
Zieliński Tadeusz - Starożytność bajeczna, 1930
Pierwsze wydanie znanej książki Zielińskiego. Dla Greków doby starożytnej Argonauci, Hektor i piękna Helena, Achilles, Odyseusz, Eurydyka byli bohaterami niedawnej historii, herosami, których wielbiono, a pamięć o nich przekazywano z ust do ust w opowieściach nazywanych dzisiaj mitami. Książka Tadeusza Zielińskiego, największego polskiego badacza świata antycznego, jest właśnie książką o herosach najdawniejszej Grecji. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika antyku
42,00 zł
Louis Blanc - Histoire Revolution Francaise 1857 r.
IX, X, XI tom historii Rewolucji Francuskiej.
Wytarcia i zabrudzenia na oprawach, skórzane grzbiety z tłoczeniami i złoconymi napisami, środek książek w stanie dobrym, bloki spójne, plamki i zabrudzenia.
Wytarcia i zabrudzenia na oprawach, skórzane grzbiety z tłoczeniami i złoconymi napisami, środek książek w stanie dobrym, bloki spójne, plamki i zabrudzenia.
120,00 zł
Rosenberg Adolf- Rafael, 1909
Książka ta to pierwszy z dwudziestu dwóch tomów serii "Klassiker der Kunst".Album ten poświęcony jest Rafaelowi.
75,00 zł
Floericke Kurt - Vogel des deutschen Waldes, 1908 r.
Mamy tu dwie książki w jednej oprawie introligatorskiej, druga książka nosi tytuł"Die Saugetiere des deutschen Waldes".
"Vogel des deutschen Waldes"- 107 s.
"Die Saugetiere des deutschen Waldes" - 106 s.
"Vogel des deutschen Waldes"- 107 s.
"Die Saugetiere des deutschen Waldes" - 106 s.
30,00 zł
Martig Emanuel - Anschauungs- Psychologie, 1911
Książka poświęcona psychologii intuicji i jej zastosowaniu w edukacji.
15,00 zł
Platzman Joseph - Fixsterne wyd. 1906 r.
Rozprawa poświęcona gwiazdom stałym. Książka w bardzo dobrym stanie zawiera pięć rozkładanych map układów gwiezdnych.
60,00 zł
Ploetz Karl - Vocabulaire Systematique, 1892
Methodische Anleitung zum franzosisch sprechen.
30,00 zł
Grupe Heinrich - Naturkundliches Wanderbuch, 1936 r.
Przewodnik przyrodniczy w bardzo dobrym stanie z licznymi ilustracjami ( także kolorowymi).
30,00 zł
Schwaighofer Anton - Tabellen zur Bestimmung Samenpflanzen 1909 r.
Tabele do oznaczania roślin nasiennych i zarodnikowych. Książka w bardzo dobrym stanie - niewielkie przetarcia na grzbiecie oprawy.
20,00 zł
Silbert J. P. - Gegrusset Seyst Du, Maria! (ok. 1840 r.)
Bardzo rzadko spotykany, oprawiony w skórę modlitewnik z 1837 roku. Wytarcia na oprawie z tłoczeniami i złoconymi napisami. Blok spójny, zespolony z oprawą, plamy.
180,00 zł
Hoffendahl Kurt - Taschenbuch der Zahnheilkunde, 1912
Stomatologia- poradnik dla lekarzy.
35,00 zł
Heimerl Anton - Schulflora von Osterreich wyd. 1912 r.
Książka między innymi o roślinności alpejskiej. Stan bardzo dobry - nie wielkie wytarcia na krawędziach oprawy, liczne ilustracje. Krawędzie bloku stron barwione na czerwone.
20,00 zł
Pfarrer Huemann's Heilmittel, 1929
O sposobach leczenia różnych chorób, przepisy ks. Heumanna
12,00 zł
Pfarrer Huemann's Heilmittel, 1934
O sposobach leczenia różnych chorób, przepisy ks. Heumanna
12,00 zł
Surya G. W. - Die Spagyriker: Paracelsus 1923 r.
Książka poświęcona medycynie okulistycznej i jej przedstawicielom: Paracelsusowi, Rademacherowi i Zimpelowi. Ubytki i zabrudzenia na tekturowej oprawie. Blok spójny, zachowany w całości, stan dobry.
30,00 zł
Kraepelin Karl - Exkursionsflora 1906 r.
Encyklopedyczne ujęcie z zakresu botaniki, zawierające 566 rysunków i opisów roślin z terenu północnych i środkowych Niemiec.
Niewielkie wytarcia na oprawie, blok spójny i czysty.
Niewielkie wytarcia na oprawie, blok spójny i czysty.
14,00 zł
Leopold von Ranke - Weltgeschichte , 1896
Jest to IV tom Weltgeschichte Leopolda von Ranke w twardej, oryginalnej oprawie ze skórzanym grzbietem (wytłoczenia, złocone napisy).
50,00 zł
Schwalbe B. - Grundriss der Astronome 1904 r.
Książka wydana w cyklu Buch Der Natur. Stan bardzo dobry. Blok spójny (luźne dwie kartki) czysty, bez podkreśleń, wspaniałe ilustracje, mapy, stara pieczątka (z biblioteki Rzepczyńskich herbu Ślepowron).
50,00 zł
Das bittere Leiden unsers Herrn Jesu Chrisi, 1849
Gorzkie żale pana naszego Jezusa Chrystusa na podstawie rozważań bł. Anny Katarzyny Emmerich. Jest to bardzo rzadkie wydanie.
300,00 zł
P.R von Bilguer - Handbuch des Schachspiels 1916 r.
Ósme wydanie słynnego podręcznika do gry w szachy autorstwa P.R. von Bilguera i Tassilia von der Lasa.
Książka w oprawie introligatorskiej, poddana zabiegom introligatorskim, tekst kompletny, na kilku stronach plamy i zabrudzenia.
Książka w oprawie introligatorskiej, poddana zabiegom introligatorskim, tekst kompletny, na kilku stronach plamy i zabrudzenia.
199,00 zł
Hesse Friedrich - Die Chromolithographie 1906 r.
Książka poświęcona technice chromolitografii. Introligatorska oprawa z przetarciem na grzbiecie, blok spójny, zabrudzenia i plamy na kilku kartkach, wspaniałe ilustracje.
40,00 zł
Lesebuch fur Schlesien 1916 r.
Trzecia część zbioru tekstów dla szkół katolickich na Śląsku.
Podniszczona oprawa (przetarcia), blok w całości, spójny podpis byłego właściciela.
Podniszczona oprawa (przetarcia), blok w całości, spójny podpis byłego właściciela.
40,00 zł
Stiehler G. - Formen 1912 r.
Książka o formach plastycznych z gliny i plasteliny. Dobry stan - trochę przetarć na oprawie, blok spójny i czysty.
18,00 zł
Redlich Oswald - Rudolf von Habsburg 1903 r.
Rzadko spotykana książka poświęcona Rudolfowi I i Rzeszy Niemieckiej w okresie po upadku starego Cesarstwa Niemieckiego.
Półskórek - przetarcia na grzbiecie, plamy na stronie z portretu Rudolfa Habsburga.
Blok spójny zespolony z oprawa, wszystkie strony w bardzo dobrym stanie, pieczątki przedwojenne.
Półskórek - przetarcia na grzbiecie, plamy na stronie z portretu Rudolfa Habsburga.
Blok spójny zespolony z oprawa, wszystkie strony w bardzo dobrym stanie, pieczątki przedwojenne.
80,00 zł
Freund Wilhelm - Triennium philologicum wyd. 1882 r.
Triennium philologicum oder Grundzuge der philologischen Wissenschaften, fur Junger der Philologie zur Wiederholung und Selbstprufung. Twarda oprawa introligatorska - dobrze zachowana. Parę stron nieznacznie zaplamionych.
50,00 zł
Das Generalgouvernament, 1943
Reisehandbuch von Karl Baedeker. Mit 5 karten und 6 stadtplanen.
Niemiecki przewodnik po terenach okupowanej Polski. Bardzo szczegółowe informacje, również na temat hitlerowskiego aparatu władzy. Alfabetyczny regestr miejscowości, instytucji i organizacji.
Niemiecki przewodnik po terenach okupowanej Polski. Bardzo szczegółowe informacje, również na temat hitlerowskiego aparatu władzy. Alfabetyczny regestr miejscowości, instytucji i organizacji.
300,00 zł
Tołstoj Lev - Izbrannyje proizviedienija w triech tomach
Tom I: Poviesti i pas skazy 1852 - 1856, 576 s.
Tom II: Poviesti i pas skazy 1856 - 1889, 580 s.
Tom II: Poviesti i pas skazy 1856 - 1889, 580 s.
30,00 zł
Zoll Fryderyk- Prawo cywilne Tom I, Tom II, Tom II (2), Tom IV 1948 r.
Tom I- Cześć ogólna. Przy współudziale Dra Adama Szpunara. 1948 r.
Tom II - Prawo rzeczowe. 1947 r.
Tom II - Zeszyt drugi.Prawo rzeczowe. 1947 r.
Tom IV - Prawo familijne i spadkowe. 1948 r.
Ogólne zagadnienia na temat prawa cywilnego.
Pojęcie praw rzeczowych. Księgi wieczyste. Małżeńskie prawa.
Tom II - Prawo rzeczowe. 1947 r.
Tom II - Zeszyt drugi.Prawo rzeczowe. 1947 r.
Tom IV - Prawo familijne i spadkowe. 1948 r.
Ogólne zagadnienia na temat prawa cywilnego.
Pojęcie praw rzeczowych. Księgi wieczyste. Małżeńskie prawa.
600,00 zł
Piętak Stanisław - Front nad Wisłą
Powieść z czasów II wojny Światowej. Stan książki dobry +, wydana w 1946 roku. Naderwana pierwsza strona.
15,00 zł
Nowaczyński Adolf - Młodość Chopina
Książka z 1948 roku. Brzegi książki pomięte, niektóre kartki nieporozcinane. Stan dobry.
12,00 zł
Gogol M. W. - Martwe dusze
Książka z 1946 roku. Tom I. Oprawa introligatorska, stan bobry +.
25,00 zł
Budzyk Kazimierz - Utwór literacki oraz książka gazeta i czasopismo
Na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej. Wskazówki do nowego programu.
15,00 zł
Gut- Stapińska Aniela - Inksy świat
Nowele:
Legendy:
Gawędy:
- Inksy świat
- Janosik
- Prowda o ludziak
- Niepilec
Legendy:
- Święto Cecylijo
- Krokusy
- Ognie na Zielone Święta
Gawędy:
- Chłop i Święty
- Chłopskie niescęście
- Bity Ojciec
35,00 zł
Schwarz Wolfgang - Italienische Dichtung, 1942
Antologia poezji włoskiej (od Dantego do Mussoliniego)- w tłumaczeniu na niemiecki.
12,00 zł
500 deutsche Synonyme. Synonimika niemiecka, 1943
Synonimika niemiecka obejmująca pięć tysięcy niemieckich wyrażeń synonimicznych dla Polaków uczących się języka niemieckiego.
35,00 zł
Hartinghowa Zofja - Co mi powie dzień dzisiejszy? 1922 r.
Zbiór myśli i aforyzmów na każdy dzień roku.
45,00 zł
Adamczewski Stanisław - Sztuka pisarska Żeromskiego. Rok 1949
Tematyka i problematyka twórczości Stefana Żeromskiego, oraz jego życia.
30,00 zł
Zawistowicz-Kintopfowa Kazimiera - Zawarcie małżeństwa przez kupno
Zawarcie małżeństwa przez kupno w Polskich obrzędach weselnych ze szczególnym uwzględnieniem roli orszaku pana młodego.
50,00 zł
Dąbkowski Przemysław - Litkup 1906 r.
Studium z prawa z polskiego.
Litkup - w średniowiecznym prawie polskim uczta, poczęstunek potwierdzający, umacniający i gwarantujący nienaruszalność zawartej umowy, odbywany na koszt nabywcy.
Litkup - w średniowiecznym prawie polskim uczta, poczęstunek potwierdzający, umacniający i gwarantujący nienaruszalność zawartej umowy, odbywany na koszt nabywcy.
160,00 zł
Zawistowicz Kazimiera - odbitki z Wiedzy i Życia - 8 szt. 1933-34
- Wróżby w wigilię Sw. Andrzeja i Św. Katarzyny - 8 stron
- Ślady zawierania małżeństwa przez kupno w polskich obrzędach weselnych ze szczególnym uwzględnieniem roli orszaku pana młodego - 1 str.
- Zasada wolności wyboru przy zawieraniu małżeństwa przez Słowian - 3 str.
- Obrzędy zaduszne - 10 str.
- Obrzędy żniwiarskie ludu polskiego - 13 str.
- Obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia - 11 str.
50,00 zł
Kasprowicz E., Cornet J. - Rozmowy w polskim i francuskim języku wyd. 1910 r.
Rozmowy w polskim i francuskim przez E. Kasprowicza i J. Corneta.
Wydano w 1910 roku.
Wydano w 1910 roku.
30,00 zł
Kiwerski Marjan - Dzieje piwowarstwa wyd. 1931 r. autograf
Dzieje piwowarstwa. Z przedmową Stanisława Wasylewskiego Tom I
Początek istnienia piwowarstwa musimy szukać w bardzo odległej przeszłości. Jako jedna z najstarszych gałęzi przemysłu rolniczego, piwowarstwo powstało już wtedy, gdy człowiek zaledwie poznał nasiona zbożowe i zmuszony był przerabiać je na pokarm stały i płynny.
Początek istnienia piwowarstwa musimy szukać w bardzo odległej przeszłości. Jako jedna z najstarszych gałęzi przemysłu rolniczego, piwowarstwo powstało już wtedy, gdy człowiek zaledwie poznał nasiona zbożowe i zmuszony był przerabiać je na pokarm stały i płynny.
200,00 zł
Historya Święta Starego i Nowego Testamentu wraz z geografią Palestyny, 1896
Ułożył K.M. Gozzelański. Z 3- ma drzeworytami i mapką Ziemi Ś- tej.
20,00 zł
Bulanda Edmund - Etrurja i etruskowie
"Miał rację nasz Juljan Klaczko, kiedy pisząc w swoich słowach, dziś niestety zanadto zapomnianych "Wieczorach florenckich" o działalności Michała Anioła powiedział"
55,00 zł
Mazanowscy Antoni i Mikołaj - Podręcznik do Dziejów Literatury Polskiej wyd. 1916 r.
Podręcznik polecony rozp. c. k. Rady szk. we Lwowie z dnia 5/X 1910. L. 58711. jako pomocnicze kompendium do nauki w klasach wyższych szkół średnich, seminaryów nauczycielskich i szkół wydziałowych w Galicyi.
40,00 zł
Wiech - Spacerkiem przez Poniatoszczaka wyd. 1946 r.
"Szliśmy z panem Piecykiem nowootwartym mostem. Wśród tłumów warszawiaków, kontrolujących bacznie odbudowę, słychać było różne na jej temat uwagi. – Ogrodzenie brzydsze jak poprzednie Dawniej były liście, Irlandki, różyczki, a teraz proste sztachety".
35,00 zł
Makuszyński Kornel - Pieśń o ojczyźnie
Na Uniwersytecie Lwowskim ukończył filozofię, a dalsze studia odbywał w Paryżu. Debiutował jako poeta na łamach tygodnika „Słowo Polskie” w 1902 r. W sześć lat później ukazał się jego pierwszy tomik wierszy Połów gwiazd. Podczas I wojny światowej mieszkał w Kijowie. Był kierownikiem literackim w Teatrze Polskim, którego dyrekcję sprawowała Stanisława Wysocka.
30,00 zł
Galicz Jan - Historja powszechna wyd. ok. 1925 r.
Historja powszechna w najważniejszych datach i streszczeniach od czasów najdawniejszych aż do najnowszych. Jako repetytorium do użytku szkolnego i podręcznego.
28,00 zł
Askenazy Szymon - Książę Józef Poniatowski wyd. 1910 r,
Książę Józef Poniatowski 1763 - 1813.
Z 22 rycinami i heliograwiurą według portretu Grassiego. Drugie wydanie słynnej biografii księcia Poniatowskiego, pióra jednego z klasyków polskiej historiografii.
Z 22 rycinami i heliograwiurą według portretu Grassiego. Drugie wydanie słynnej biografii księcia Poniatowskiego, pióra jednego z klasyków polskiej historiografii.
120,00 zł
Golding Louis - Ulica Magnoljowa Tom I wyd. 1934 r.
Najlepsza powieść żydowskiego pisarza, dzieje mieszkańców ulicy przy której po jednej stronie mieszkają Żydzi, po drugiej Anglicy. Akcja toczy się w latach 1910-1930 i częściowo tłem jest pierwsza wojna światowa.
15,00 zł
Wróblewski Władysław - Słownik polsko-łaciński wyd. 1931 r.
Słownik języka łacińskiego w dwóch częściach:
- słownik polsko-łaciński do użytku szkół średnich,
- słownik łacińsko-polski do użytku szkół średnich.
30,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Potop Tom I wyd 1925 r.
Za podstawę przedruku przyjęto tekst wydania II, przejrzanego i poprawionego przez autora.
20,00 zł
Mickiewicz Adam - Dzieła t. I,II,V,VI,VII
Tom I - 224 s.
Ballady, romanse, sonety, wiersze
Tom II - 249 s.
Grażyna, Konrad Wallenrod, Giaur, bajki, przekłady
Tom V - 256 s.
Rozprawy, przemówienia, pisma
Tom VI - 240 s.
Listy
Tom VII - 240 s.
Listy
Ballady, romanse, sonety, wiersze
Tom II - 249 s.
Grażyna, Konrad Wallenrod, Giaur, bajki, przekłady
Tom V - 256 s.
Rozprawy, przemówienia, pisma
Tom VI - 240 s.
Listy
Tom VII - 240 s.
Listy
90,00 zł
Deotyma - Sobieski pod Wiedniem T.I-IV
Czterotomowe wydanie pozycji :
Polska w pieśni
Sobieski pod Wiedniem autorstwa Deotymy, wydane w 1904 roku.
Polska w pieśni
Sobieski pod Wiedniem autorstwa Deotymy, wydane w 1904 roku.
60,00 zł
Choynowski Piotr - Rzeczy drobne i zabawne 1930 r.
Wydanie z 1930 roku.
Chojnowski to polski prozaik i tłumacz. Przebywał do 1896 na Uralu i w Samarze. Studia na politechnikach w Warszawie i Lwowie oraz na uniwersytecie w Zurychu, wreszcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1910 jako nowelista, uznany za jednego z mistrzów polskiej nowelistyki.
Chojnowski to polski prozaik i tłumacz. Przebywał do 1896 na Uralu i w Samarze. Studia na politechnikach w Warszawie i Lwowie oraz na uniwersytecie w Zurychu, wreszcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1910 jako nowelista, uznany za jednego z mistrzów polskiej nowelistyki.
30,00 zł
Pawłowski Stanisław - Geografia wyd. 1938 r.
Geografia dla drugiej klasy gimnazjalnej.
40,00 zł
Teslar Józef Andrzej - Czwarty pułk piechoty wyd. 1916 r.
Czwarty Pułk Piechoty Legionów Polskich.
Rok działań wojennych Czwartego P. P. Legionów Polskich od dnia 10 maja 1915 roku do dnia 10 maja 1916 roku. Zawiera wiele czarno białych fotografii.
Rok działań wojennych Czwartego P. P. Legionów Polskich od dnia 10 maja 1915 roku do dnia 10 maja 1916 roku. Zawiera wiele czarno białych fotografii.
150,00 zł
Znamierowski Czesław - Konstytucja Styczniowa i Ordynacja Wyborcza 1935 r.
Ustawa Konstytucyjna z dnia 20 kwietnia 1935 r. i tekst ordynacja wyborcza.
50,00 zł
Kalendarz Poradnik Związku Pań Domu wyd. 1938 r.
Kalendarz poradnik związku pań dom obejmuje wszystkie dzały gospodarstwa domowego.
50,00 zł
Selves H. - Atlas Geographique 1822 r.
Atlas Geograficzny z 1822 roku.Wydany w Paryżu. Zawiera 42 mapy.
Geografia Antyczna.
Geografia wieków średnich.
Geografia współczesna.
Opracowanie pod kierunkiem Rady Królewskiej.
Geografia Antyczna.
Geografia wieków średnich.
Geografia współczesna.
Opracowanie pod kierunkiem Rady Królewskiej.
3 200,00 zł
Frankowski Eugeniusz - Kalendarz obrzędowy ludu polskiego wyd. ok. 1930 r.
Kalendarz obrzędowy ludu polskiego z 26 reprodukcjami.
24,00 zł
Bystroń Jan St. - Kultura ludowa wyd. 1936 r.
Zadaniem niniejszej rozprawy jest właśnie prób podniesienia poziomu teoretycznego tej dyskusji. Autor nie propaguje tu żadnej ideologji, nie chciałby nawet, by czytelnik mógł się jej domyślać, albo wyczuwać sentymenty autora.
120,00 zł
Wyspiański Stanisław - Noc listopadowa. 1916 r.
"Rzecz działa się w Warszawie 29-ego listopada roku 1830."
35,00 zł
Łukaszewski Witold - Generał Edmund Taczanowski 1938 r.
Naczelnik sił Zbrojnych Województwa Kalinowskiego i Mazowieckiego w Powstaniu Styczniowym.
190,00 zł
Dewey John - Jak myślimy? wyd, 1934 r.
Książka podzielona jest na trzy części:
część pierwsza - Problem kształcenia zdolności myślenia,
część druga - Rozważania logiczne,
część trzecia - Kształcenie myślenia.
część pierwsza - Problem kształcenia zdolności myślenia,
część druga - Rozważania logiczne,
część trzecia - Kształcenie myślenia.
42,00 zł
L'Illustration Tome XXXVIII. Półrocznik 1861 r.
Bez wątpienia, "L'Illustration" francuskiej Weekly News był najbardziej prestiżowym i sowicie drukowanym czasopismem z Wielkiej Wojny. "Ilustracja została założona w 1843 roku i słynęła z wystawnego wykorzystania materiału ilustracyjnego - stąd nazwa. Do początku 20 wieku, zdjęcia w tej publikacji dużych rozmiarów zostały wykonane metodą drzeworytów i rycin metalowych.
350,00 zł
Karlson Paweł - Twórcy lotnictwa wyd. 1939 r.
Zbiór opowieści o twórcach lotnictwa. Karlson ukazuje kolejne ogniwa łańcucha żmudnych poszukiwań, ukazuje drogę, często krętą, często na manowce schodzącą, która doprowadziła w końcu do stworzenia owego cudownego narzędzia cywilizacji, jakim jest nowoczesny samolot.
50,00 zł
Duhring Eugeniusz - Wyższe wykształcenie zawodowe u kobiet
I współczesna Nauka Uniwersytecka.
15,00 zł
Dobrowolski Antoni Bolesław - Wyprawy polarne wyd.1925 r.
Wyprawy polarne historja i zdobycze naukowe z 85 rycinami w tekscie, 5 planszami i 2 mapami biegunów.
160,00 zł
Ossendowski F. Antoni - Polesie wyd. 1934 r.
Cuda Polski, piękno przyrody, pomniki pracy, zabytki dziejów.
Rzadko spotykana książka z bibliofilskiej serii "Cuda Polski" dziś już praktycznie niedostępna na rynku.
Rzadko spotykana książka z bibliofilskiej serii "Cuda Polski" dziś już praktycznie niedostępna na rynku.
350,00 zł
Czekalski Józef, Jeziorański Kazimierz, Lewandowski Janusz (red.) - Rocznik morski i kolonialny 1938 r.
Port i miasto Gdynia scharakteryzowano w 22 rozdziałach.
95,00 zł
Mościcki Henryk, Sumiński Stanisław - Ziemia i ludzi 1933 r.
Tom I : Etnografja Europa.
100,00 zł
Nauka o Polskiej Współczesności w Seminarjach Nauczycielskich. 1931 r.
Konferencja Nauczycieli Seminarirjów Nauczycielskich zorganizowana przez Związek Polskiego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych.
20,00 zł
Praca zbiorowa - Mały rocznik statystyczny wyd. 1937 r.
Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego zatwierdziło wydawnictwo jako książkę polecaną do bibliotek nauczycielskich oraz jako książkę pomocniczą dla uczniów szkół ogólnokształcących, zawodowych i zakładów kształcenia nauczycieli.
30,00 zł
Zimorowicz Szymon - Roksolanki wyd. 1924 r.
Cykl pieśni należących do najwybitniejszych osiągnięć staropolskiej liryki miłosnej. Autor napisał je by uświetnić wesele swojego brata.
20,00 zł
Bruckner Aleksander - Słownik Etymologiczny Języka Polskiego 1927 r.
Tom pierwszy A-O
50,00 zł
Kosmowska J. W. - Polska pieśń wolności wyd. 1917 r.
Polska pieśń wolności w epoce porozbiorowej.
20,00 zł
Hławiczka Karol - Solfeż Polski wyd. 1935 r.
Śpiewnik do czytania nut głosem, oparty na polskiej pieśni ludowej, w układzie 1, 2 i 3 głosowym. Przeznaczony dla szkół powszechnych, średnich zawodowo-muzycznych i seminarjów nauczycielskich.
35,00 zł
Rocznik Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Historycznego 1929 r.
POLSKIE TOWARZYSTWO HISTORYCZNE powstało w celu wzbudzania i popierania rozwoju nauk historycznych.
90,00 zł
Iwanowski Antoni - Podstawowe zagadnienia fizyki 1922 r.
W filozoficznem oświetleniu.
30,00 zł
Maryan z nad Dniepru - Dzieje Polski wyd. 1904 r.
Unikat!!!
Dzieje Polski aż po najnowsze czasy. Treściwie opowiedziane, objaśnione 124 rycinami: podług współczesnych pieczęci, sztychów i rycin, nowszych zdjęć z natury, portretów, obrazów najcelniejszych malarzy.
Dzieje Polski aż po najnowsze czasy. Treściwie opowiedziane, objaśnione 124 rycinami: podług współczesnych pieczęci, sztychów i rycin, nowszych zdjęć z natury, portretów, obrazów najcelniejszych malarzy.
200,00 zł
Mościcki Henryk - Historja XIX wieku Tom I-II 1935 r.
Monumentalne dzieło dot. XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem losów Polski, a także obszerny rys na temat Napoleona, Wojny Krymsmkiej.
300,00 zł
Sieroszewski Wacław - Józef Piłsudski 1916 r.
Józef Piłsudski urodził się w 1867 roku, 5 grudnia we wsi Zułowie w powiecie Święciańskim na Wileńszczyźnie.
60,00 zł
Mościcki Henryk - Historja XX wieku 1936 r.
Monumentalne dzieło dot. XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem losów Polski, a także obszerny rys na temat Europy w ostatnim piętnastoleciu ( 1919-1934).Liczne ilustracje.
150,00 zł
Zienkowski W. - Psychologja dziecięctwa wyd. 1929 r.
Z oryginału rosyjskiego przełożył Piotr Macewicz.
25,00 zł
Curie Ewa - Maria Curie 1939 r. Ilustrowana
"Byłoby przestępstwem z mej strony zmienić w czymkolwiek tę historię do mitu podobną. Nie podaję więc ani jednego szczegółu, ani jednego zdarzenia, których autentyczności nie byłabym pewna, nie przeinaczam ani jednego zdania o charakterze zasadniczym. Nawet w tym, co się tyczy barwy jej sukien - ściśle przestrzegam prawdy... Fakty, które przytaczam, miały miejsce. Słowa zostały wypowiedziane. (...) "
E.C.
E.C.
99,00 zł
Titchener E. B. - Początki psychologji wyd. 1920 r.
Spis treści:
I. Czem jest psychologja i jakie ma zadanie.
II. Metoda psychologji.
III. Czucie.
IV. Uczucie i stan uczuciowy.
I. Czem jest psychologja i jakie ma zadanie.
II. Metoda psychologji.
III. Czucie.
IV. Uczucie i stan uczuciowy.
50,00 zł
Demby Stefan - Łany Ojczyste 1923 r.
Wyjątki z pism autorów polskich. Książka dla młodzieży i dorosłych. Cześć pierwsza.
30,00 zł
Mościcki Henryk - Wilno i Warszawa 1908 r.
Tło historyczne części trzecia "Dziadów".
50,00 zł
Chrostowski Tadeusz - Parana wyd. 1922 r.
Wspomnienia z podróży w roku 1914. Z 16 ilustracjami i mapą Parany. /Na dalekich lądach i morzach. Bibljoteka podróży, przygód i odkryć.
50,00 zł
Penew Bojan - Literatura Bułgarska do roku 1878 r.,wyd. 1938 r.
Penew Bojan - profesor uniwersytetu w Sofii, członek Bułgarskiej AN, badacz i popularyzator literatury polskiej.
110,00 zł
Gayówna D. - Dzienniczki przyrodnicze wyd. 1918 r.
Przyczynek do metodyki przyrodoznawstwa z rysunkami.
50,00 zł
Dzieje myśli. Historja rozwoju nauk. 1909 r.t.II
Przedwojenna Bardzo ciekawa, rzadka publikacja, Dzieje Myśli, Historia Rozwoju Nauk.Praca zbiorowa.
Tom II, Zeszyt 2 ( ogólnego zbioru tom XIII ).
Tom II, Zeszyt 2 ( ogólnego zbioru tom XIII ).
75,00 zł
Dekowski J.P., Jastrzębski J. - Tomaszów Mazowiecki. wyd. 1935 r.
Przewodnik po mieście i okolicy oraz najważniejszych zakładach przemysłowych istniejących przed II Wojną Światową.
499,00 zł
Lepecka Zofja - W Łęczyckiej Ziemi 1936 r.
Opowieść o ziemi łęczyckiej, Histoja miasta, Legende o Borucie - łęczyckim djable.
120,00 zł
Mickiewicz Adam - Księgi Narodu Polskiego wyd. 1924 r.
Księgi Narodu Polskiego i Pielgrzymstwa Polskiego opracował Stanisław Pigoń.
35,00 zł
Niedźwiecki Mikołaj - Chwil Kilka Z naszych dziejów 1936 r.
Kilka obrazów z historyi polskiej, nie powiązanych ze sobą, lecz rzuconych luzem, niby ptaki, lecące w pojedynkę i nic o sobie nie wiedzące.
10,00 zł
Mickiewicz Adam - Księgi Narodu Polskiego wyd. 1915 r.
Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego powstały w Paryżu w 1832 r. Mickiewicz sam sfinansował publikację tego utworu, a mimo tego zrezygnował nawet z umieszczenia na okładce swego nazwiska.
40,00 zł
Korczak Józef - Przed świtem wyd. 1922 r.
Przyjaciele i towarzysze broni zmarłego zebrali garść jego poezji, rozproszonych po pismach lub znalezionych w jego papierach. Zbiorek niniejszy ukazuje się w druku dla utrwalenia jasnej pamięci poległego żołnierza, którego całe młode życie było trudem i walką dla świętej sprawy wolności.
30,00 zł
Kalendarz nauczycielski na rok 1930
Pod redakcją Komitetu Wydawnictwa Rok IV.
35,00 zł
Brodziński Kazimierz - O klasyczności i romantyczności wyd. 1924 r.
O klasyczności i romantyczności tudzież o duchu poezji polskiej.
Rozprawa Kazimierza Brodzińskiego, ogłoszona w „Pamiętniku Warszawskim" w 1818. Autor proponował model literatury narodowej, w której pierwiastki klasycystyczne współistnieć miały z romantycznymi; złudne przekonanie o możliwości nieantagonistycznego połączenia obu kierunków wypływało z niedoceniania natężenia dzielących klasycyzm i romantyzm przeciwieństw oraz z rozumienia przez romantyzm literatury bliskiej sentymentalizmowi.
Rozprawa Kazimierza Brodzińskiego, ogłoszona w „Pamiętniku Warszawskim" w 1818. Autor proponował model literatury narodowej, w której pierwiastki klasycystyczne współistnieć miały z romantycznymi; złudne przekonanie o możliwości nieantagonistycznego połączenia obu kierunków wypływało z niedoceniania natężenia dzielących klasycyzm i romantyzm przeciwieństw oraz z rozumienia przez romantyzm literatury bliskiej sentymentalizmowi.
30,00 zł
Niemojewski Andrzej - Dawność a Mickiewicz wyd. 1921 r.
Filozofja Mickiewicza, liczby i godziny, widma, gwiazdy Mickiewicza, tradycje improwizacji z 12 fotografiami i 25 rysunkami.
70,00 zł
Sprawozdanie z działalności poradni zawodowej za rok 1931
Poradnictwo zawodowe ma niezmiernie szeroki zakres działania. Przede wszystkim stawia sobie cel społeczno - ekonomiczny, dąży do poznania człowieka dla właściwego zużytkowania jego cech i zalet.
22,00 zł
Wóycicki Zygmunt - Krajobrazy Roślinne Polski - Roślinność Tatr 1923 r.
Zeszyt 10
Roślinność Tatr.
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
Roślinność Tatr.
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
60,00 zł
Wóycicki Zygmunt - Obrazy roślinności Królestwa Polskiego - Miodobory 1914-1917 r.
Zeszyt 11
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
60,00 zł
Wóycicki Zygmunt - Krajobrazy Roślinne Polski - Roślinność Tatr 1923
Zeszyt 12
Roślinność Tatr.
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
Roślinność Tatr.
Zygmunt Wóycicki studiował botanikę w Uniwersytecie Warszawskim. Po .studiach pracował w prywatnej polskiej pracowni botanicznej przy Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (1906). W latach 1907–1908 był nauczycielem biologii w szkole żeńskiej, prowadzonej przez Jadwigę Kowalczykównę i Jadwigę Jawurkównę . Od 1910 roku prowadził wykłady botaniki na kursach Towarzystwa Kursów Naukowych. Od roku 1913 był profesorem Uniwersytetu Lwowskiego.
60,00 zł
Lublin - Nakładem A.J.Ostrowskiego wyd.ok 1920 r.
Firma pn. „Wydawnictwo i sprzedaż kart pocztowych, skład materiałów piśmiennych” prowadzona przez A. J. Ostrowskiego mieściła się w Warszawie przy ul. Bielańskiej 18. Pocztówki sygnowane były literami A.J.O., często umieszczonymi w serduszku lub wieńcu.
W latach 1916 – 1918 wydano 4 serie kolorowych pocztówek lubelskich. Seria w kolorze bladoniebieskim numerowana na odwrocie liczyła 24 karty. Ok. 1920 r. ukazało się również albumowe wydanie widoków Lublina.
W latach 1916 – 1918 wydano 4 serie kolorowych pocztówek lubelskich. Seria w kolorze bladoniebieskim numerowana na odwrocie liczyła 24 karty. Ok. 1920 r. ukazało się również albumowe wydanie widoków Lublina.
750,00 zł
Lot Polski wyd. 1937 r.
Wydanie okazjonalne. Polsko - Rumuńska współpraca lotnicza. Czasopismo napisane w językach polskim i rumuńskim.
60,00 zł
Galle Henryk - Wypisy Polskie .Wzory prozy i poezji 1919 r.
Wzory prozy i poezji 1919 r.
Na Klasę czwartą.
Wydanie IV.
Henryk Ludwik Galle (ur. 16 kwietnia 1872 w Warszawie, zm. 24 lutego 1948 w Olszance koło Skierniewic), polski historyk literatury, krytyk literacki, wykładowca Towarzystwa Kursów Naukowych i Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie.
Na Klasę czwartą.
Wydanie IV.
Henryk Ludwik Galle (ur. 16 kwietnia 1872 w Warszawie, zm. 24 lutego 1948 w Olszance koło Skierniewic), polski historyk literatury, krytyk literacki, wykładowca Towarzystwa Kursów Naukowych i Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie.
90,00 zł
Śliwiński Ferdynand - Przepisy egzaminacyjne 1929 r.
Przepisy egzaminacyjne dla kandydatów na nauczycieli szkół powszechnych, średnich ogólnokształcących i seminarjów nauczycielskich.
Ujęte tu są wszystkie obowiązujące przepisy egzaminacyjne w autentycznym brzmieniu z podziałem na dwie części z podziałem na dwie części.
Ujęte tu są wszystkie obowiązujące przepisy egzaminacyjne w autentycznym brzmieniu z podziałem na dwie części z podziałem na dwie części.
60,00 zł
Balicki Juljusz, Maykowski Stanisław - Mówią wieki cz.I,1933
Pierwszy rok nauki języka polskiego w gimnazjach.
Część pierwsza.
Liczne ilustracje.
Część pierwsza.
Liczne ilustracje.
50,00 zł
Brodziński Kazimierz - O klasyczności i romantyczności wyd. 1903 r.
O klasyczności i romantyczności tudzież o duchu poezji polskiej.
Rozprawa Kazimierza Brodzińskiego, ogłoszona w „Pamiętniku Warszawskim" w 1818. Autor proponował model literatury narodowej, w której pierwiastki klasycystyczne współistnieć miały z romantycznymi; złudne przekonanie o możliwości nieantagonistycznego połączenia obu kierunków wypływało z niedoceniania natężenia dzielących klasycyzm i romantyzm przeciwieństw oraz z rozumienia przez romantyzm literatury bliskiej sentymentalizmowi.
Rozprawa Kazimierza Brodzińskiego, ogłoszona w „Pamiętniku Warszawskim" w 1818. Autor proponował model literatury narodowej, w której pierwiastki klasycystyczne współistnieć miały z romantycznymi; złudne przekonanie o możliwości nieantagonistycznego połączenia obu kierunków wypływało z niedoceniania natężenia dzielących klasycyzm i romantyzm przeciwieństw oraz z rozumienia przez romantyzm literatury bliskiej sentymentalizmowi.
30,00 zł
Chrzanowski I., Wojciechowski K. - Wypisy Polskie. 1926 r.
Dla klas wyższych szkół średnich. cześć I.
30,00 zł
Wojciechowski K. - Wypisy Polskie. 1931 r.
Dla klas wyższych szkół średnich. cześć V.
40,00 zł
Kochowski Wespazjan z Kochowa - Liryka Polska i Fraszki1921 r.
Pieśń Wiednia wybawionego. Psalmodja polska w wyborze.
40,00 zł
Platons Staat 1909 r.
Zdaniem historyków Platon w „Państwie” uciekł się do intelektualnej archeologii, by wytropić początki wspólnoty politycznej.
150,00 zł
Kochanowski Jan - Wybór fraszek 1904 r.
"Fraszki tym książkom dzieją; kto się puści na nie
Uszczypliwym językiem, za fraszkę nie stanie."
Uszczypliwym językiem, za fraszkę nie stanie."
80,00 zł
Dimnet Ernest - Sztuka myślenia wyd. 1936 r.
Sztuka myślenia - z angielskiego przełożył dr. Z. Czerniewski.
45,00 zł
Tetmajer Włodzimierz - Noce letnie 1902 r.
- Wigilia w obozie
- Witold Pruszkowski
- Z powodu wystawy dzieł Juliusza Kossaka
- Chłop polski na uroczystości mickiewiczowskiej
- Wielkanoc na wsi
- Pervigilum Veneris
- W noc majową
- Mały obrazek
- Z powodu zawiązania się Stowarzyszenia Polskiej Sztuki Stosowanej
60,00 zł
Carrel Alexis - Człowiek istota nieznana wyd. 1938 r.
Alexis Carrel (1873-1944) - Francuski fizjolog i chirurg, profesor Instytutu Rockefellera w Nowym Yorku, przez 32 lata oprócz wykładów z biologii przeprowadzał prace nad przeszczepianiem narządów, hodowlą tkanek zwierzęcych, zszywaniem naczyń krwionośnych, za co w 1912 r.
otrzymał nagrodę Nobla.
otrzymał nagrodę Nobla.
50,00 zł
Kasprowicz Jan - Marchołt 1920 r.
Gruby a sprośny.Jego narodzin życia i śmierci misterjum tragikomiczne. W obrazach czterech zamknięte.
80,00 zł
Przerwa-Tetmajer Kazimierz - Wybór poezyj 1907 r.
Tatry
List Hanusi
Marsz zbójecki ze Skalnego Podhala
Z preludyów
Wiersze różne
Z Exodus
Kolumny Samsona
Szalony Faun
Tytan
Z Haseł
Z Włoch
Pour passer le temps oktawą
Fragmenta z dramatu.
List Hanusi
Marsz zbójecki ze Skalnego Podhala
Z preludyów
Wiersze różne
Z Exodus
Kolumny Samsona
Szalony Faun
Tytan
Z Haseł
Z Włoch
Pour passer le temps oktawą
Fragmenta z dramatu.
60,00 zł
de Kruif Paweł - Walka nauki ze śmiercią wyd. 1938 r.
Walka nauki ze śmiercią jest oparta przedewszystkiem na szczegółowych studjach oryginalnych prac ludzi, których przeżycia opisane są w tej książce! Studja te uzupełniłem czytaniem wielu naukowych sprawozdań, które donosiły o postępach wiedzy (albo niewiedzy), pozostających w związku z dziedziną moich zaintesowań.
35,00 zł
Kochanowski Jan - Treny 1946 r.
Wstęp i objaśnieniami zaopatrzył Tadeusz Sinko, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego.
40,00 zł
Barrett-Browning - Elżbieta - Sonety 1924 r.
"Elżbieta Browning jest na wysokości zadania, jako Piewca Miłości Wiecznej, mutatis mutandis - dantejskiej, przez szlachetną powagę myśli, przez głębokie poczucie, że to jesień, że doczesne słońce łaskę dziwną czyni, strojąc głowę, na którą padły pierwsze szrony - i dostojna jest pokorą w owym swym " rubinowym diamencie."
40,00 zł
Krasiński Zygmunt - Przedświt wyd. 1915 r.
Tomik 11-12.
Wybór najcelniejszych utworów pisarzów polskich, szkiców naukowych i podręczników praktycznych. Objaśnił i przedmową poprzedził Eugeniusz Baliński.
Wybór najcelniejszych utworów pisarzów polskich, szkiców naukowych i podręczników praktycznych. Objaśnił i przedmową poprzedził Eugeniusz Baliński.
20,00 zł
Krasicki Ignacy - Z naszej poezji 1912 r.
Ignacy Krasicki jeden z głównych przedstawicieli polskiego oświecenia. Nazywany „księciem poetów polskich”.
65,00 zł
Przerwa-Tetmajer Kazimierz - Poezye 1900 r.
Kazimierz Tetmajer dosyć szybko uzyskał wielką sławę, jednak trwała ona raczej krótko - choć jeszcze w 1912 roku z wielką pompą świętowano jubileusz dwudziestopięciolecia jego twórczości, to od tego czasu jego popularność nieustannie malała, co wiązało się także z nasileniem choroby psychicznej. Tadeusz Boy-Żeleński we wspomnieniu pośmiertnym napisał "Dla świata umarł od dawna - przeszło ćwierć wieku temu. Nieubłagana choroba dzieliła go od ludzi zasłoną prześladowczych urojeń". Dziś pamiętany jest głównie jako autor dekadenckich liryków z końca wieku oraz gawędy góralskiej Na Skalnym Podhalu.
48,00 zł
Kustern F.W. - Logaritmische Rechentafeln 1947 r.
Fur Chemiker, Pharmazeuten, Mediziner und Physiker.
25,00 zł
Przerwa-Tetmajer Kazimierz - Poezye II1900 r.
Kazimierz Tetmajer dosyć szybko uzyskał wielką sławę, jednak trwała ona raczej krótko - choć jeszcze w 1912 roku z wielką pompą świętowano jubileusz dwudziestopięciolecia jego twórczości, to od tego czasu jego popularność nieustannie malała, co wiązało się także z nasileniem choroby psychicznej. Tadeusz Boy-Żeleński we wspomnieniu pośmiertnym napisał "Dla świata umarł od dawna - przeszło ćwierć wieku temu. Nieubłagana choroba dzieliła go od ludzi zasłoną prześladowczych urojeń". Dziś pamiętany jest głównie jako autor dekadenckich liryków z końca wieku oraz gawędy góralskiej Na Skalnym Podhalu.
48,00 zł
Przerwa-Tetmajer Kazimierz - Poezye IV 1902 r.
Kazimierz Tetmajer dosyć szybko uzyskał wielką sławę, jednak trwała ona raczej krótko - choć jeszcze w 1912 roku z wielką pompą świętowano jubileusz dwudziestopięciolecia jego twórczości, to od tego czasu jego popularność nieustannie malała, co wiązało się także z nasileniem choroby psychicznej. Tadeusz Boy-Żeleński we wspomnieniu pośmiertnym napisał "Dla świata umarł od dawna - przeszło ćwierć wieku temu. Nieubłagana choroba dzieliła go od ludzi zasłoną prześladowczych urojeń". Dziś pamiętany jest głównie jako autor dekadenckich liryków z końca wieku oraz gawędy góralskiej Na Skalnym Podhalu.
48,00 zł
Torberg Fr. - Kurt Gebert zdał maturę 1932 r.
Tłumaczyła z orginału Dr F. Sandauerowa.
40,00 zł
El...y ( Adam Asnyk) - Wybór poezyj 1923 r.
"Góry i morze – pisał Asnyk w liście do ojca 28 maja 1874 – to jedyne uniwersalne lekarstwo na wszystkie ludzkie dolegliwości, tam oddychając świeżym, wonnym powietrzem, pojąc się widokiem świeżej a wzniosłej natury można zapomnieć o cierpieniach i troskach...".
70,00 zł
Zweig Arnold - Spór o sierżanta Griszę wyd. 1930 r.
Powieść
Z upoważnienia autora przełożyła Wanda Kragen.
Z upoważnienia autora przełożyła Wanda Kragen.
30,00 zł
Kruif Paweł - Łowcy mikrobów 1932 r.
Napisana w latach 1925-1926 książka przedstawia historię początków mikrobiologii przez pryzmat życia jej twórców - poczynając od Leeuwenhoeka, na Paulu Ehrlichu kończąc. Przy okazji opowiada też dzieje walki z najgroźniejszymi chorobami wywoływanymi przez drobnoustroje, które niegdyś dziesiątkowały całe społeczności, dziś są na szczęście z reguły wspomnieniem.
35,00 zł
Makuszyński Kornel - Bezgrzeszne lata 1946 r.
Pełna żywego humoru i niepozbawiona nutki nostalgii autobiograficzna opowieść o dzieciństwie i młodości jednego z najwybitniejszych polskich twórców literatury młodzieżowej.
30,00 zł
Kisielewski Stefan - Zbrodnia z dzielnicy pólnocnej 1948 r.
Powieść kryminalna.
35,00 zł
France Anatol - Poglądy Ks. Hieronima Coignarda, 1922 r.
Dzieło Anatola France'a. Anatole France to poeta, powieściopisarz i krytyk francuski.
30,00 zł
Dworecki I.H. - Słownik Rosyjsko-Polski Tom I,II 1949 r.
Zawiera ok. 50.000 wyrazów.
18,00 zł
Kisielewski Stefan - Polityka i sztuka wyd. 1949 r.
Oddając to w ręce czytającej publiczności książkę stanowiącą wybór prac -publicystycznych z okresu ostatnich lat, autor czuje się w obowiązku powiedzieć kilka słów na temat motywów, jakie nim kierowały zarówno przy powzięciu idei wydania takiej książki jak i przy dokonywaniu selekcji swych artykułów.
30,00 zł
Ibsen Henryk - Dzika kaczka,1949 r.
Henryk Johan Ibsen był najwybitniejszym norweskim dramaturgiem i poetą. Urodził się w Skien 20 marca 1828 roku. Był najmłodszym z czterech synów państwa Ibsen, lecz był starszy niż ich jedyna córka. Od najmłodszych lat uważany był za bardzo obiecujące dziecko.
12,00 zł
Montgomery Bernard - Od Normandii do Bałtyku 1948 r.
Wspomnienia wojenne feldmarszałka Montgomery'ego, zwycięzcy bitwy pod el-Alamein.
35,00 zł
Wojtowicz Władysław - Zarys geometrji elementarnej,1921r.
Do użytku szkół średnich.
50,00 zł
Die Koralle Heft 11 1929 r.
Niemieckie pismo dla przyjaciół przyrody i techniki.
12,00 zł
Die Koralle Heft 10 1929 r.
Niemieckie pismo dla przyjaciół przyrody i techniki.
12,00 zł
Die Koralle Heft 8 1928 r.
Niemieckie pismo dla przyjaciół przyrody i techniki.
12,00 zł
Die Koralle Heft 7 1928 r.
Niemieckie pismo dla przyjaciół przyrody i techniki.
12,00 zł
Die Koralle Heft 4 1928 r.
Niemieckie pismo dla przyjaciół przyrody i techniki.
12,00 zł
Żmichowska Narcyza (red.) - Dzieła Klementyny z Tańskich Hofmanowej wyd. 1877 r.
Z dodaniem życiorysu i objaśnień, Tom XII
140,00 zł
Morze Zeszyt 2 1935 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 5 1938 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 7 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 5 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 6 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 2 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 3 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 4 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 1 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 2 1937 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 12 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 9 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 10 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny
24,00 zł
Morze Zeszyt 8 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Morze Zeszyt 4 1936 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Stanisławski (red.) - Encyklopedyja powszechna 1859 r.
Tom pierwszy (A. - Aos.)
350,00 zł
Morze Zeszyt 4 1935 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Orgelbrand - Encyklopedyja powszechna 1867 r.
Tom dwudziesty czwarty. Starowiercy-Tarnogrodzka konfederacja.
350,00 zł
Morze Zeszyt 10 1938 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Morze Zeszyt 9 1938 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Morze Zeszyt 8 1938 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Morze Zeszyt 12 1935 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Morze Zeszyt 11 1935 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
24,00 zł
Stanisławski (red.) - Encyklopedyja powszechna 1860 r.
Tom drugi. (Ap. - Rąk).
350,00 zł
Domańska Michalina - Gdy zabrzmiał złoty róg wyd. 1926 r.
Powieść z niedalekiej przeszłości.
20,00 zł
Morze Zeszyt 8-9 1935 r.
Czasopismo MORZE powstało w 1924 roku jako ORGAN LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ (później ORGAN LIGI MORSKIEJ I KOLONIALNEJ). Pierwszymi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli Hugon Pistel i komandor Czesław Petelenz. Tematycznie MORZE obejmowało takie działy jak marynarka wojenna, handlowa, technika morska, sprawy portowe, żegluga śródlądowa. Na początku 1939 roku został zmieniony tytuł - na Morze i Kolonie. W sierpniu tego samego roku wyszedł ostatni numer przedwojenny.
30,00 zł
Stanisławski (red.) - Encyklopedyja powszechna 1865 r.
Tom drugi. (Polk. - Realne szkoły i nauki.)
350,00 zł
Wiszniewski Michał - Historya literatury polskiej, wyd. 1840 r.
Tom II historii literatury polskiej z 1840 roku, w Krakowie.
350,00 zł
Wycinanki Ludu Polskiego
Łowickie i Kurpiowskie. XIV tablic wielobarwnych według oryginałów ze zbiorów Tow. Polskiej Sztuki Stosowanej; wstęp S. Udzieli, kustosza Muzeum Etnograficznego w Krakowie; wyd. Miejskie Muzeum Przemysłowe w Krakowie ;
14 tablic barwnych (2 składane); zachowana oryginalna teka. Nagroda Obywatelskiego Komitetu Czystości Krakowa za rok 1937.
100,00 zł
Cezar Cantu - Historyja powszechna 1857 r.
Tom XI historii powszechnej Cezara Cantu z 1857 r. ,wyd. w Warszawie.
350,00 zł
Górski Lech (red.) - Sport szkolny, tygodnik wyd. 1937 r.
Rok 1. Nr 1 9-9-37
Sport Szkolny – ilustrowany tygodnik (później wydawany jako dwutygodnik) przeznaczony dla młodzieży.
Sport Szkolny – ilustrowany tygodnik (później wydawany jako dwutygodnik) przeznaczony dla młodzieży.
20,00 zł
Maciejowski Wacław Aleksander - Piśmiennictwo polskie 1851 r.
Tom I piśmiennictwa polskiego od czasów najnowszych aż do roku 1830 z roku 1851. Wyd. Warszawa.
Tom I zawiera: wstęp do dzieła, tudzież zwroty piśmiennictwa i literatury, zewnętrznie aż do roku 1650 rozważone.
Tom I zawiera: wstęp do dzieła, tudzież zwroty piśmiennictwa i literatury, zewnętrznie aż do roku 1650 rozważone.
400,00 zł
Ziemia – Krajoznawczy dwutygodnik ilustrowany wyd. 1930 r.
Tom XV Nr. 6 Warszawa 15 marca 1930.
Organ Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Dwutygodnik krajoznawczy ilustrowany.
Organ Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Dwutygodnik krajoznawczy ilustrowany.
20,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.29 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.42 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.41 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.39 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik ilustrowany Światowid 1936 r.
Wyd. 31 październik 1936 r., nr. 44.
15,00 zł
Światowid - Ilustrowany Kurier Tygodniowy Nr. 24 1925 r.
Sobota 13 czerwca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Światowid - Ilustrowany Kurier Tygodniowy Nr. 25 1925 r.
Sobota 20 czerwca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Światowid - Ilustrowany Kurier Tygodniowy Nr. 26 1925 r.
Sobota 27 czerwca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 29 1925 r.
Sobota 18 lipca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik ilustrowany Światowid 1939 r.
Wyd. 30 kwietnia 1939 r., nr 18/768.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 40 1925 r.
Sobota 3 października 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 41 1925 r.
Sobota 10 października 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 42 1925 r.
Sobota 17 października 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 42 1925 r.
Sobota 24 października 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik ilustrowany Światowid Nr. 22, wyd. 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 28 1925 r.
Sobota 11 lipca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 44 1925 r.
Sobota 31 października 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3, wyd. 1939 r.
Wyd. 15 stycznia 1939 r., Nr 2.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 45 1925 r.
Sobota 7 listopada 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 47 1925 r.
Sobota 21 listopada 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.49 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 49 1925 r.
Sobota 5 grudnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 51 1925 r.
Sobota 19 grudnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.4 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik ilustrowany Światowid Nr 29, wyd. 1927 r.
Wyd. 11 lipiec 1927 r., Nr 29.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.5 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.6 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 144 1927 r.
Sobota 7 maja 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.7 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 1 1927 r.
Sobota 1 stycznia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.8 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 1 1927 r.
Sobota 19 marca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 11 1927 r.
Sobota 12 marca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 30, 1927 r.
Wyd. 23 lipca 1927 r., Nr 30.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 10 1927 r.
Sobota 5 marca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.10 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 31, 1927 r.
Wyd. 30 lipca 1927 r., Nr 31.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid nr.11 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr. 8 1927 r.
Sobota 19 lutego 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 9 1927 r.
Sobota 26 lutego 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 7 1927 r.
Sobota 12 lutego 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 13 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 34, 1927 r.
Wyd. 20 sierpień 1927 r., Nr 34.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3 1927 r.
Sobota 15 stycznia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 4 1927 r.
Sobota 22 stycznia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 16 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 35, 1927 r.
Wyd. 27 sierpień 1927 r., Nr 35.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5 1927 r.
Sobota 29 stycznia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 9 1926 r.
Sobota 27 lutego 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 37, 1927 r.
Wyd. 10 września 1927 r., Nr 37.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 19 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 38, 1927 r.
Wyd. 17 września 1927 r., Nr 38.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 20 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 21 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 52 1926 r.
Sobota 25 grudnia 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie. Numer zawiera wraz z dodatkiem świątecznym 24 stronic.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie. Numer zawiera wraz z dodatkiem świątecznym 24 stronic.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 22 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 13 1927 r.
Sobota 26 marca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 24 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 26 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10, 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 27 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr14, 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 11, 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14 1927 r.
Sobota 2 kwietnia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 19 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1927 r.
Sobota 9 kwietnia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1927 r.
Sobota 9 kwietnia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 52 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 46 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 45 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1927 r.
Sobota 23 kwietnia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 18 1927 r.
Sobota 30 kwietnia 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 31 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 38 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 2 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 7 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 42 1932 r
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 33 1928 r.
Sobota 11 sierpnia 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 43, 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 45, 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 48 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14, 1926r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 52 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 50, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 49 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 19 1926 r.
Sobota 24 lipca 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 51, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 18 1926 r.
Sobota 1 maja 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 2, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1926 r.
Sobota 10 kwietnia 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 6 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1, 1937 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 20 1927 r.
Sobota 14 maja 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 46 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5, 1937 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 21 1927 r.
Sobota 21 maja 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 22 1927 r.
Sobota 28 maja 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 51 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10, 1937 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 49 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 24 1927 r.
Sobota 11 czerwca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 48 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 7 1939 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 25 1927 r.
Sobota 18 czerwca 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 30, 1928 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 52 1925 r.
Sobota 26 grudnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie. Numer bez dodatku świątecznego.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie. Numer bez dodatku świątecznego.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 31 1928 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 23 1925 r.
Sobota 6 czerwca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 35 1928 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 20 1925 r.
Sobota 16 maja 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 45 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 39, 1928 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 12 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 21 1925 r.
Sobota 23 maja 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 40, 1928 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1 1930 r.
4 styczeń 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 35 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 41 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3 1930 r.
25 styczeń 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 4 1930 r.
1 luty 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 36 1935 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5 1930 r.
8 luty 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 50 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 16 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 22, 1931 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5 1932 r.
30 stycznia 1932 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 41, 1931 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 11 1932 r.
12 marca 1932 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 44, 1931 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 9, 1936 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 47 1936 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15, 1930 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 38 1926 r.
Sobota 18 września 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3, 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 49 1926 r.
Sobota 4 grudnia 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 52, 1927 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 39 1926 r.
Sobota 25 września 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 21 1926 r.
Sobota 22 maja 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 6 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 41 1927 r.
Sobota 8 października 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10 1934 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 21 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 45 1927 r.
Sobota 5 listopada 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Pestry Tyden NR 17, 1930 R.
Pestrý týden patřil k nejlepším ilustrovaným časopisům, které vycházely v období první a druhé československé republiky a během Protektorátu Čechy a Morava.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 47 1927 r.
Sobota 19 listopada 1927 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 23 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 28 1928 r.
Sobota 7 lipca 1928 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 42 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 6, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 19 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 18 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14 1937 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 16 1925 r.
Sobota 18 kwietnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1925 r.
Sobota 25 kwietnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 18 1925 r.
Sobota 2 maja 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 4 1925 r.
Sobota 24 stycznia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5 1925 r.
Sobota 31 stycznia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 6 1925 r.
Sobota 7 lutego 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 7 1925 r.
Sobota 14 lutego 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 9 1925 r.
Sobota 28 lutego 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10 1925 r.
Sobota 7 marca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 11 1925 r.
Sobota 14 marca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 12 1925 r.
Sobota 21 marca 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14 1925 r.
Sobota 4 kwietnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 2 1925 r.
Sobota 10 stycznia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1 1925 r.
Sobota 3 stycznia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 16 1926 r.
Sobota 17 kwietnia 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Potęga E.M. - Czasopismo przyrodnicze, 1927 r.
Ilustrowane Organu Towarzystwa Przyrodniczego im. St. Staszica w Łodzi.
25,00 zł
The American Home, December, 1937 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
50,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 3-4 1935 r.
15 Luty Rok X. Nr 3-4. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 5-6 1935 r.
15 Marzec Rok X. Nr 5-6. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
The American Home, May, 1939 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
30,00 zł
The American Home,October , 1937 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
50,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 12 1935 r.
Wrzesień Rok IX. Nr 12. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 13 1935 r.
1 Październik Rok IX. Nr 13. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 14 1935 r.
15 Październik Rok IX. Nr 14. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 15 1935 r.
1 Listopad Rok IX. Nr 15. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Garden Magazine & Home Builder , August 1925 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
50,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 16 1935 r.
15 Listopad Rok IX. Nr 16. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 17 1935 r.
1 Grudzień IX. Nr 17. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Garden Magazine & Home Builder, June 1925 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
50,00 zł
Dwutygodnik Start Nr 18 1935 r.
15 Grudzień IX. Nr 18. Dwutygodnik poświęcony Kulturze Fizycznej Kobiet.
15,00 zł
Garden Magazine & Home Builder, May 1925 r.
The American Home was a monthly magazine published in the United States from 1928 to 1977. Its subjects included domestic architecture, interior design, landscape design, and gardening.
50,00 zł
Szajnocha Karol - Jadwiga i Jagiełło 1877 r. Tom VI
Na zawarty w książce wszechstronny obraz Polski i Litwy z przełomu XIV i XV stulecia składają się fakty dziejowe zaczerpnięte z kronik zarówno polskich, węgierskich, niemieckich i ruskich, jak francuskich i włoskich, oraz opisy geograficzne, etnograficzne i obyczajowe. Na ich tle rysują się wyraziście sylwetki bohaterów tytułowych monografii o Jadwidze i Jagielle i wszystkich innych osobistości, ukazane we wzajemnym skomplikowanym uwarunkowaniu i przedstawionych z najwyższą kompetencją.
200,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 25, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 26, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 28, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 34, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3, 1925 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 46, 1932 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
WI - Wspólnoty Interesów Górniczo-Hutniczych 1938 r.
Zeszyt niniejszy poświęcony jest produkcji i zastosowaniu rur.
30,00 zł
Hartleb Kazimierz, Gawlik Mieczysław - Kultura Polski 1925 r.
Kultura Polski
(Wypisy źródłowe)
Rycin 67
(Wypisy źródłowe)
Rycin 67
70,00 zł
Wiener Medizinal - Kalender 1938 r.
Wiener Medizinal - kalender Rezept - Taschenbuch fur praktische Arzte .
Einundsechzigster Jahrgang.
Podręcznik dla praktykantów.
Einundsechzigster Jahrgang.
Podręcznik dla praktykantów.
25,00 zł
Ny Parlor Samtalsofningar pa Svenska och Tyska Spraken
Ny Parlor Samtalsofningar pa Svenska och Tyska Spraken
Lipmanson & Dr. Fischer
Lipmanson & Dr. Fischer
25,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 40, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 34, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 36, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 32, 1926 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Szajnocha Karol - Jadwiga i Jagiełło Tom V 1877 r.
Na zawarty w książce wszechstronny obraz Polski i Litwy z przełomu XIV i XV stulecia składają się fakty dziejowe zaczerpnięte z kronik zarówno polskich, węgierskich, niemieckich i ruskich, jak francuskich i włoskich, oraz opisy geograficzne, etnograficzne i obyczajowe. Na ich tle rysują się wyraziście sylwetki bohaterów tytułowych monografii o Jadwidze i Jagielle i wszystkich innych osobistości, ukazane we wzajemnym skomplikowanym uwarunkowaniu i przedstawionych z najwyższą kompetencją.
200,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 51, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Szajnocha Karol - Dzieła Karola Szajnochy 1878 r.Tom X
Dwa lata dziejów naszych ( Dokończenie)
Żywot Karola Szajnochy, przez Klemensa Konteckiego.
Żywot Karola Szajnochy, przez Klemensa Konteckiego.
200,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 53, 1934 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Szajnocha Karol - Jadwiga i Jagiełło 1877 r. Tom VII
Na zawarty w książce wszechstronny obraz Polski i Litwy z przełomu XIV i XV stulecia składają się fakty dziejowe zaczerpnięte z kronik zarówno polskich, węgierskich, niemieckich i ruskich, jak francuskich i włoskich, oraz opisy geograficzne, etnograficzne i obyczajowe. Na ich tle rysują się wyraziście sylwetki bohaterów tytułowych monografii o Jadwidze i Jagielle i wszystkich innych osobistości, ukazane we wzajemnym skomplikowanym uwarunkowaniu i przedstawionych z najwyższą kompetencją.
200,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 38 1933 r.
17 września 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
14,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3 1933 r.
14 stycznia 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Szajnocha Karol - Szkice historyczne 1876 r. Tom IV
Szkice Historyczne (Dokończenie).
Lechicki początek Polski.
Jadwiga i Jagiełło.
Lechicki początek Polski.
Jadwiga i Jagiełło.
200,00 zł
Żołnierz Polski - Tygodnik Ilustrowany Nr 24, 1946 r.
Pismo wydawane przez Organ Ministerstwa Obrony Narodowej.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 7 1933 r.
11 lutego 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Żołnierz Polski - Tygodnik Ilustrowany Nr 30-31 1946 r.
Pismo wydawane przez Organ Ministerstwa Obrony Narodowej.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 14 1933 r.
1 kwietnia 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wychodzące w każdą sobotę w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Wilnie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 49 1932 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 35, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 51, 1935 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
14,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 48, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Ilustrowany Kurier Polski Nr 46 1943 r.
Nr 46 Rok 1943 r.
Kraków, dnia 14 listopada 1943 r.
Kraków, dnia 14 listopada 1943 r.
12,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 45, 1933 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Ilustrowany Kurier Polski Nr 6 1944 r.
Nr 6 Rok 1944 r.
Kraków, dnia 6 lutego 1944 r.
Kraków, dnia 6 lutego 1944 r.
12,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 25, 1934 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17, 1935 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10 1935 r.
Pismo Światowid miało formę kroniki tygodniowej. Każdy numer pisma ilustrowany był kilkudziesięcioma czarno-białymi i kolorowymi fotografiami.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 39 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 9 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 5 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 2 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 3 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 13 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 1 1933 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 35 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 8 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 20 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 15 1925 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 11 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 17 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 10 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 12 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 16 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 13 1930 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Tygodnik Ilustrowany Światowid Nr 50 1926 r.
Światowid – ilustrowane pismo społeczno-kulturalne wydawane w Krakowie.
15,00 zł
Georg Biermann - Albrecht Dürer: Festschrift der internationalen Dürer-Forschung, 1928 r.
Im vorigen Jahre huldigte die ganze Welt Beethoven, in diesem Jahre einem anderen eutschen, Meister, Albrecht Durer.Sein vierhundertster Todestag hat nicht nur seiner Vaterstadt Nurnberg Anlass zu seiner Ehrung durch das Durer-Jahr und seine kulturell hochstechenden Ausstellungen und Veranstaltungen geboten, nicht nur ganz Deutchland hat seinen grossten Maler durch Durer-Ausstellungen.
100,00 zł
Mann Thomas - Buddenbrooks, 1930 r.
Buddenbrooks was Thomas Mann's first novel, published in 1901 when he was twenty-six years old. The publication of the 2nd edition in 1903 confirmed that Buddenbrooks was a major literary success in Germany.
50,00 zł
Binding Rudolf S. - Die Schonsten Legenden des heiligen Franz
Najpiękniejsze legendy świętego Franciszka.
15,00 zł
Caesar C. Iulius - De Bello Gallico 1918 r.
Libri VII Cum a hirti libro octavo
In usum scholarum iterum recognovit, adiecit Gallam antiquam tabula desriptam Bernardus Dinter.
In usum scholarum iterum recognovit, adiecit Gallam antiquam tabula desriptam Bernardus Dinter.
40,00 zł
Chesterton G.K. - Stories, Essays, & Poems, 1948 r.
Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) was a prolific English critic and author of verse, essays, novels, and short stories. He is probably best known for his series about the priest-detective Father Brown who appeared in 50 stories. Between 1900 and 1936 Chesterton published some one hundred books.
80,00 zł
Doyle A. Conan - Adventures of Gererd,1903 r.
Author of "Sherlook Holmes", "The Great Boer War", "The war in South Africa", Etc. Etc.
120,00 zł
Galsworthy John - The plays
1929. English novelist and playwright, winner of the Nobel Prize for Literature in 1932, Galsworthy became known for his portrayal of the British upper middle class and for his social satire.
100,00 zł
Rolland Roman - Colas Breugnon
Romain Rolland (1866-1944), laureat Nagrody Nobla.
80,00 zł
De La Bruyere Jean - Caracteres
Les Caractères de Jean de La Bruyère est un recueil de portraits et de maximes. Il a été publié en 1688 sous le titre complet les Caractères ou les Mœurs de ce siècle.
100,00 zł
Twain Mark - Tom Sawyer Abroad
Tom Sawyer Abroad is a novel by Mark Twain published in 1894. It features Tom Sawyer and Huckleberry Finn in a parody of Jules Verne-esque adventure stories.
120,00 zł
Trenker Luis - Bergwelt – Wunderwelt
Bergwelt Wunderwelt. Eine alpine Weltgeschichte. Głównym walorem tej pozycji jest wiele zdjęć wspinaczkowych.
80,00 zł
Prus Bolesław - Faraon Tom I-III,wyd. 1947 r.
Tom I stron 257
Tom II stron 317
Tom III stron 270
Tom II stron 317
Tom III stron 270
15,00 zł
Loti Pierre - Madame Chryzantheme około 1920 r.
Na podstawie tej książki powstało libretto opery Madame Butterfly Pucciniego.
25,00 zł
Mann Thomas - Der Tod In Venedig 1922 r.
Der Tod in Venedig ist eine Novelle von Thomas Mann, die 1911 entstand, 1912 erstmals in Die Neue Rundschau publiziert wurde und anschließend als Einzeldruck im Hyperion Verlag München erschien.
30,00 zł
Doyle A. Conan - The Exploits of Brigadier Gerard, 1896 r.
Thus spake Napoleon of Brigadier Etienne Gerard, and thus was established the formula for the great series of historical short stories which Conan Doyle inaugurated in the Strand magazine.
120,00 zł
Loti Pierre - Pecheur D'Islande, ok. 1900
Ils étaient cinq, aux carrures terribles, accoudés à boire, dans une sorte de logis sombre qui sentait la saumure et la mer. Le gîte, trop bas pour leurs tailles, s'effilait par un bout, comme l'intérieur d'une grande mouette vidée ; il oscillait faiblement, en rendant une plainte monotone, avec une lenteur de sommeil.
80,00 zł
Hodgson Burnett Frances - Sara Crewe 1912 r.
Frances Eliza Hodgson Burnett (24 November 1849 – 29 October 1924) was an English playwright and author. She is best known for her children's stories, in particular The Secret Garden (winner of the Lewis Carroll Shelf Award in 1959), A Little Princess, and Little Lord Fauntleroy.
30,00 zł
Galsworthy John - Selected Tales 1927 r.
John Galsworthy was an English novelist and playwright. Notable works include The Forsyte Saga and its sequels, A Modern Comedy and End of the Chapter. He won the Nobel Prize in Literature in 1932.
80,00 zł
Petit Nouveau - Larousse 1936 r.
Dictionnaire encyclopédique publié sous la direction de Claude Augé et Paul Augé avec 6.200 gravures, 220 planches et tableaux et 140 cartes.
50,00 zł
Opactwo Tynieckie przewodnik 1947 r.
Opactwo Benedyktyńskie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tyńcu
20,00 zł
Poradnik Techniczny 1934 r.
Wydano z okazji obchodu 25-lecia samodzielności Związku Metalowców Zjednoczenia Zawodowego Polskiego
20,00 zł
Grabski Władysław Jan - Saga o Jarlu Broniszu Tom I-III 1946
Powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w drugiej połowie X w. Około roku 970 duńscy wikingowie opanowali bogate słowiańskie grody położone u ujścia Odry.
50,00 zł
Konigsdorfer Marcin - Homilie katolickie czyli wykład Świętych Ewangelij,wyd.1891
Tom I - 299 s.
Tom II - 196 s.
Tom II - 196 s.
150,00 zł
Ziarneczka eucharystyczne do użytku Adoratorów Przenajśw. Sakramentu1909 r.
Zbiór tekstów modlitewnych do adoracji Przenajśw. Sakramentu wydany we Lwowie w 1909 r.
20,00 zł
Krzeszkiewicz Subregens (red.) - Nowa Biblioteka Kaznodziejska,wyd.1914
Miesięcznik poświęcony kaznodziejstwu polskiemu. Jest to zbiór kazań na poszczególne uroczystości w Kościele Katolickim.
40,00 zł
Żukowski Stanisław - Emanuel: Kazania o najświętszym sakramencie 1923 r.
14 Ewangelii.
25,00 zł
Collet P. - Medytacye rekollekcyjne 1897 r.
Przekład z nowszego francuskiego wydania.
35,00 zł
Bilczewski J. - List pasterski 1909 r.
W 500-letnią rocznicę śmierci Błogosławionego Jakóba Strepy.
18,00 zł
Rytlowa Józefa - Nauka pisania 1946 r.
Ćwiczenia ortograficzne, słownikowe, przygotowanie do wypracowań dla szkoły podstawowej.
35,00 zł
Yver Colette - Tajemnica życia siostry Katarzyny Laboure 1947 r.
(1806-1876)
30,00 zł
Benedicti Papae XV - Codex Iuris Canonici 1926 r.
Codex Iuris Canonici PII X Pontificis Maximi.
80,00 zł
Katechetyka szczegółowa,antyk
W zakresie katechizacji Kościół zawsze czynił bardzo dużo, bo ona przyczynia się do dobra całej wspólnoty.
60,00 zł
Prohaszka Ottokar - Słowa żywota 1938 r.Tom I-II
W języku madziarskim ukazało się zbiorowe wydanie dzieł ś.p. biskupa Ottokara Prohaszki.Dwadzieścia pięć dużych tomów, nieprzebrana skarbnica głębokich myśli.
W pierwszym tomie polskiego wydania "Słów żywota" z rękopisu pochodzą kazania o św. Wojciechu, o ślubach cywilnych, o ośmiu błogosławieństwach i mowa :Pamięci naszych bohaterów.
Wszystkie inne kazania i mowy drukowane są według wiarygodnych stenogramów, które Prohaszka za życia przeczytał i sam dał pozwolenie na ich wydrukowanie.
W pierwszym tomie polskiego wydania "Słów żywota" z rękopisu pochodzą kazania o św. Wojciechu, o ślubach cywilnych, o ośmiu błogosławieństwach i mowa :Pamięci naszych bohaterów.
Wszystkie inne kazania i mowy drukowane są według wiarygodnych stenogramów, które Prohaszka za życia przeczytał i sam dał pozwolenie na ich wydrukowanie.
130,00 zł
Instrukcja badania narzeczonych przed ślubem 1947 r.
Uchwalona dnia 9 września 1946 r. na Plenarnej Konferencji Biskupów Polskich w Częstochowie.
20,00 zł
Białowąs Michał, Dajczak Józef - Wiara i życie katolickie 1937 r.
Podręcznik do nauki religii katolickiej w IV klasie szkół powszechnych z rysunkami Józefy Chudzikowskiej.
18,00 zł
Chotkowski Władysław - Sześć kazań 1880 r.
O kwestyi socyalnej z uwzględnieniem encykliki Ojca św. Leona XIII.
45,00 zł
Homo Dei - Dwumiesięcznik ascetyczno-praktyczny Nr3 1939 r.
Dwumiesięcznik ascetyczno-praktyczny
Organ Ligi Świętości Kapłańskiej.
Organ Ligi Świętości Kapłańskiej.
18,00 zł
Prohaszka Ottokar - Pochód Ducha Świętego 1939 r.
Z oryginału madziarskiego na podstawie zezwolenia "Stowarzyszenia Św. Stefana" przełożył Robert Olear.
50,00 zł
Kks.Stieglitz-Galant - Katechezy o nauce obyczajów 1909 r.
25 katechez o przykazaniach Bożych.
20 katechez o przykazaniach kościelnych i o grzechu.
9 katechez o grzechu, cnocie i doskonałości.
20 katechez o przykazaniach kościelnych i o grzechu.
9 katechez o grzechu, cnocie i doskonałości.
50,00 zł
Krzeszkiewicz Subregens - Nowa Biblioteka Kaznodziejska 1913 r. Tom XIII
Miesięcznik poświęcony kaznodziejstwu polskiemu.
Tom XIII od grudnia 1912 do maja 1913 r.
Kazania na niedzielę i święta roku kościelnego.
Kazania odpustowe i przygodne.
Kazania pasyjne.
Studia homiletyczne.
Tom XIII od grudnia 1912 do maja 1913 r.
Kazania na niedzielę i święta roku kościelnego.
Kazania odpustowe i przygodne.
Kazania pasyjne.
Studia homiletyczne.
50,00 zł
Krzeszkiewicz Subregens - Nowa Biblioteka Kaznodziejska 1914 r. Tom XV
Miesięcznik poświęcony kaznodziejstwu polskiemu.
Tom XV od grudnia 1913 do maja 1914 r.
Kazania na niedzielę i święta roku kościelnego.
Kazania odpustowe i przygodne.
Kazania pasyjne.
Studia homiletyczne.
Tom XV od grudnia 1913 do maja 1914 r.
Kazania na niedzielę i święta roku kościelnego.
Kazania odpustowe i przygodne.
Kazania pasyjne.
Studia homiletyczne.
50,00 zł
Tóth Tihamer Bp. - Dekalog I-II 1947 r.
Przykazania należy zachować nie tylko dlatego, że ich przekroczenie jest grzechem przeciwko Bogu, ale i dlatego, że jest grzechem przeciwko naturze ludzkiej.
60,00 zł
Kłos Józef - Pan Jezus przed sądami ludzkiemi, wyd. 1933
Sześć kazań pasyjnych wygłoszonych w katedrze poznańskiej w roku 1933.
Z dodatkiem kazania na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
Z dodatkiem kazania na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
30,00 zł
Stańkowski Antoni - Kazania przygodne zbiorowe, wyd. 1908
Zbiór kazań głoszonych przez ks. Antoniego Stańkowskiego, Kanonika Kapituły lwowskiej.
45,00 zł
Naskręcki Kazimierz - Dekalog. Krótkie Nauki o Przykazaniach, część III, wyd. 1937
Nauki teologiczne Kościoła Katolickiego.
25,00 zł
Nowy Testament w przekładzie polskim W.O. Jakuba Wujka, wyd. 1936
Dobrze zachowane wydanie Nowego Testamentu w przekładzie Jakuba Wujka.
180,00 zł
Karwacki Alojzy - Błogosławiona Salomea za życia i po śmierci, 1911 r.
Błogosławiona Salomea za życia i po śmierci, w siedemsetną rocznicę jej urodzin.
25,00 zł
Chryzostom Pasek Jan - Pamiętniki 1900 r.
Pamiętniki - zbiór pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Pasek spisywał swoje wspomnienia pod koniec życia, prawdopodobnie w latach 1690–1695. Rękopis drukiem wydany zostały dopiero w 1836 roku przez hrabiego Edwarda Raczyńskiego.
36,00 zł
Dzwonkowski Włodzimierz - Podręcznik Historyi Średniowiecznej 1923 r.
Do użytku szkół średnich.
25,00 zł
Petit Nouveau - Larousse 1929 r.
Dictionnaire encyclopédique publié sous la direction de Claude Augé et Paul Augé avec 6.200 gravures, 220 planches et tableaux et 140 cartes.
45,00 zł
Kutrzeba Stanisław - Historya Ustroju Polski 1920 r.
W zarysie. Tom IV. PO rozbiorach. Część II.
50,00 zł
Nanke Czesław - Historja Nowożytna 1927 r.
Podręcznik dla klas wyższych szkół średnich. Część druga. Od Pierwszego Rozbioru Polski i Wybuchu Rewolucji Francuskiej do Czasów Nowożytnych.
14,00 zł
Szelągowski Adam - Dzieje Powszechne 1925 r.
Podręcznik do nauki historji na stopniu wyższym szkół średnich.
Część czwarta. Okres Nowożytny. ze 127 rycinami.
Część czwarta. Okres Nowożytny. ze 127 rycinami.
50,00 zł
Halicki Oskar, Sobieski Wacław (oprac.) - Historja Polityczna Polski 1928 r.
Część II. Od R. 1506 do R. 1775.
160,00 zł
Lenartowicz Jan T. - Zarys chorób skóry 1948 r.
Podręcznik do użytku studentów i lekarzy z 3 tablicami.
23,00 zł
Jonscher Karol - Higiena i żywienie niemowląt 1947 r.
Zawiera m.in.: Higiena - wyprawka, krzyk noworodka, opatrzenia pępowiny itd., Żywienie naturalne, Żywienie sztuczne: Różnice w składzie chemicznym, jakościowym, zaburzenia w odżywianiu niemowląt żywionych sztucznie itp.
25,00 zł
Żukowski Stanisław - Wykład perykop Ewangelij niedzielnych,1923
Wykład perykop Ewangelij niedzielnych. Dla użytku katechetów i kaznodzieji. Część I. Okres Bożego Narodzenia.
15,00 zł
Szpetnar Stanisław - Ks. Wojciech Surman, 1933 r.
Ks. Wojciech Surman. Pierwszy proboszcz parafji Najświętszej Rodziny w Gdyni.
10,00 zł
Umiński Władysław - Zaziemskie światy, 1948 r.
Zaziemskie światy. Pierwszy lot międzyplanetarny.
25,00 zł
Toth Tihamer - Wierzę w Kościół Powszechny 1948 r.
Wydawnictwo dzieł ks. biskupa dr. Tihamera Totha. Tom VII. Wierzę w Kościół Powszechny
20,00 zł
Toth Tihamer - Wierzę w Boga, 1947 r.
Wydawnictwo dzieł ks. biskupa dr. Tihamera Totha. Tom IV. Wierzę w Boga
22,00 zł
Współczesna ambona, rocznik III, lipiec-sierpień 1948 r.
Dwumiesięcznik poświęcony sprawom kaznodziejstwa polskiego
15,00 zł
Prądzyński Józef (red.) - Nowa Bibljoteka kaznodziejska, wyd. 1927
Miesięcznik /homiletyczny, tom XXXIII.
40,00 zł
Toth Tihamer - Wierzę w życie wieczne. 1948 r.
Wydawnictwo dzieł ks. biskupa dr Tihamera Toth'a. Tom VIII. Wierzę w życie wieczne
15,00 zł
Kiciński Jan (red.) - Nowa Bibljoteka Kaznodziejska, wyd. 1932
Miesięcznik /homiletyczny, tom XLII.
40,00 zł
Bliczewski Józef - O czci Najświętszej Maryi Panny. 1908 r.
O czci Najświętszej Maryi Panny. List pasterski x. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego do duchowieństwa i wiernych Archidyecezyi lwowskiej obrz. łać.
40,00 zł
Morawski Marjan - Kazania i Szkice, wyd.1921
Wszystkie kazania są ściśle religijne. Wśród nich można rozróżnić tematy ascetyczne i dogmatyczne. Dowody autor czerpie przeważnie z Pisma Świętego, używa jednak z wielkim powodzeniem także ilustracji historycznej.
45,00 zł
Szurek Stanisław - Powołanie kapłańskie 1930 r.
Odczyt dla maturzystów wygłoszony dn. 4 czerwca 1930 r. w Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie.
10,00 zł
Fischer Karol J. - Konsekracya kościoła, wyd. 1911
Starożytność i znaczenie tego obrzędu. Przepisy kościelne i wskazówki praktyczne z 7 rysunkami.
50,00 zł
Nowy Testament w przekładzie polskim W.O. Jakuba Wujka, wyd. 1936
Dobrze zachowane wydanie Nowego Testamentu w przekładzie Jakuba Wujka.
150,00 zł
Boczar Józef - Dzieje biblijne, wyd.1930
Podręcznik dla II oddziału Szkoły Powszechnej.
20,00 zł
Lutz Ksawery Franciszek - Kazania pięciominutowe
Pomoc homiletyczna na niedziele i święta całego roku.
15,00 zł
Hausner Adam - Nauka religii rzymskokatolickiej (1937 r.)
Ks. dr Adam Hausner, Ks. dr Franciszek Konieczny, Ks. dr Franciszek Wójcik - Nauka religii rzymskokatolickej dla klasy III szkół powszechnych
30,00 zł
Grabowski Jan - Ku szczytom (1947 r.)
Ku szczytom. Egzorty dla młodzieży szkół powszechnych.
25,00 zł
Giloteaux Paulin - Kapłan-ofiara (1937 r.)
Kapłan-ofiara. Ksiądz Leopold Giloteax (1886-1928)
15,00 zł
Nitsch Kazimierz - O języku polskim 1921 r.
Obszar, narzecza, pokrewieństwo, dzieje, opracowania.
10,00 zł
Prawo o notarjacie 1933 r.
Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października 1933 r.
50,00 zł
Taubenschlag Rafał - Instytucje i historja Rzymskiego Prawa Prywatnego 1934 r.
Zawiera m.in. zagadnienia dotyczące prawa osobowego, prawa rzeczowego, własności, skargi do ochrony własności, serwituty, prawa zastawu i familijnego.
20,00 zł
Szelągowski Adam - Historja starożytna 1918 r.
3000 r. przed Chr.-1000 po Chr. z 76 rycinami na 24 tablicach.
35,00 zł
Korbel Stanisław - Polski system stenografji, 1936 r.
Podręcznik dla szkół i samouków.
20,00 zł
Różycki Stefan - Anatomia mózgowia i rdzenia kręgowego 1947 r.
Compendium dla studentów medycznych i lekarzy
25,00 zł
Siemieński Lucyan - Portrety literackie 1867 r.
Siemieński Lucjan - polski poeta, prozaik, krytyk literacki, publicysta. Uczył się w gimnazjum w Lublinie, następnie przebywał na Ukrainie. Uczestnik powstania listopadowego wzięty do niewoli, po uwolnieniu wrócił do Galicji. Należał do grupy literackiej Ziewonia, głoszącej wspólnotę narodów słowiańskich, brał udział w konspiracji.
40,00 zł
Borowski Antoni - Teologia moralna cz. I tom II 1945 r.
Zawiera:
Dział IV - Sprawności moralne w ogólności
Dział V - Grzechy
Dział IV - Sprawności moralne w ogólności
Dział V - Grzechy
20,00 zł
Spirago Franciszek - Katolicki katechizm ludowy 1906 r.
Trzecia część: Nauka o środkach łaski
79,00 zł
Tworkowski Stanisław - Ciebie Boga chwalimy 1939 r.
Mszalik. Jest to książka do nabożeństwa oraz podręcznik do nauki praktycznego uczestnictwa w życiu kościoła.
65,00 zł
Krzeszkiewicz S. (red.) - Nowa Biblioteka Kaznodziejska, wyd. 1916
Miesięcznik poświęcony kaznodziejstwu polskiemu, tom XIX. Od grudnia 1915 do maja 1916.
50,00 zł
Noldin H. - Summa Theologiae Moralis I-III 1909-1910 r.
I - De principiis theologiae moralis - 1910 r.
II - De praeceptis - 1910 r.
III - De sacramentis - 1909 r.
II - De praeceptis - 1910 r.
III - De sacramentis - 1909 r.
180,00 zł
Morawski Marjan - Kazania i Szkice, wyd.1921
Wszystkie kazania są ściśle religijne. Wśród nich można rozróżnić tematy ascetyczne i dogmatyczne. Dowody autor czerpie przeważnie z Pisma Świętego, używa jednak z wielkim powodzeniem także ilustracji historycznej.
35,00 zł
Jan Leszczyński - Monografie z Dziejów Nowożytnych Tom III, 1903 r.
Tom III - Rządy Rosyjskie w Kraju Tarnopolskim 1809-1815, wydawca Szymon Askenazy.
250,00 zł
Makuszyński Kornel - Moje listy 1923r.
Autor tych listów uprzedza, że chociaż sam jest człowiekiem tkliwym, przytem pobożnym i statecznym, że chociaż jego listy są również takie i mogłyby być napisane rosą niebieską na płatkach śnieżnej leliji, — jednakże obłuda ludzka może się w nich dopatrzeć wyrażeń zdrożnych, co autora serdecznie martwi i oburza. Listy te bowiem zostały przeze mnie napisane w celach moralnych. Pisząc je, autor wciąż podnosił wzrok ku niebiosom, a Anioł Stróż był zawsze przy nim.
60,00 zł
Zakrzewski Stanisław (red.) - Historya Polityczna Polska Tom V, cz. 1
Wydanie ok. 1923 r.
380,00 zł
Pół wieku wspomnień 1938 r.
Pół wieku wspomnień uczniów Gimnazjum Im. B. Nowodworskiego (Św. Anny) w Krakowie.
40,00 zł
Basler Otto - Der Grosse Duden, 1938 r.
Rechtschreibung der deutschen Sprache und Fremdwörter nach den für das Deutsche Reich, Österreich und die Schweiz gültigen amtlichen Regeln
18,00 zł
Prawo o ustroju adwokatury 1932 r.
Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 7 października 932 r.
30,00 zł
Baudouin de Courtenay Jan (red.) - Teksty do nauki języka staropolskiego 1924 r.
Wiek XIV i XV
Bogurodzica. Kazania Świętokrzyskie. Psałterz Floriański.
Kazania Gnieźnieńskie. Biblia Królowej Zofji. Legenda o
św. Wojciechu. Statut Wiślicki
Bogurodzica. Kazania Świętokrzyskie. Psałterz Floriański.
Kazania Gnieźnieńskie. Biblia Królowej Zofji. Legenda o
św. Wojciechu. Statut Wiślicki
24,00 zł
Nanke Czesław - Wypisy do historii średniowiecznej 1925 r.
Podręcznik dla uczniów szkół średnich, zajmujący się średniowieczem w Europie i w Polsce.
20,00 zł
Karejew M. - Podręcznik Historji Wieków Średnich 1919 r.
Z mapami historycznymi.
36,00 zł
Reiss Józef - Historja muzyki w zarysie 1931r.
Praca nad historią muzyki zmierza do krytycznego wyjaśnienia, jakiemi drogami postępował rozwój muzyki od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. Rozwój ten ma historia muzyki przedstawić w związku genetycznym, ma więc nie tylko zestawiać i opisywać luźne fakty, lecz także wnikać w ich przyczyny i genezę, musi ująć przedmiot jako zjawisko historyczne lecz również jako proces rozwojowy; nie tylko by wyjaśnić jak było lecz także dlaczego?
40,00 zł
Melig Leo - Fuhrer durch die Opern 1909 r.
218 Opentexte nach Angabe des Inhalts, der Belange, des Personals ind Szenenwechfelts.
112,00 zł
Meissner Janusz - Licznik z czerwoną strzałką 1931r.
Polski prozaik, publicysta. Lotnik (kapitan pilot Wojska Polskiego). Studia w latach 1922-1923 w Wyższej Szkole Nauk Politycznych w Warszawie. Szef pilotażu Centrum Wyszkolenia Lotnictwa w Dęblinie (1926-1939), komendant Szkoły Pilotów w Krakowie. Kierownik Polskiego Radia, korespondent lotniczy (1942-1944). Oficer RAF. Pochowany na Cmentarzu Salwatorskim.
Autor prozy przygodowej, min. o tematyce morskiej. W roku 1931 opublikował „Licznik pod złotą strzałką” nawiązujący do fantastyki vernowskiej. Tego typu opowiadania rozrzucone były po innych tomikach nowel. Posługiwał się pseudonimem Porucznik Herbert.
Autor prozy przygodowej, min. o tematyce morskiej. W roku 1931 opublikował „Licznik pod złotą strzałką” nawiązujący do fantastyki vernowskiej. Tego typu opowiadania rozrzucone były po innych tomikach nowel. Posługiwał się pseudonimem Porucznik Herbert.
96,00 zł
Balzer Oswald - Stolice Polski 963-1138 1916 r.
Książka odpowiada na pytania:
Czy w dobie jednolitości państwowej pierwotnej Polski wytworzył się jakiś ośrodek jej państwowości. Czy też w dobie lat przenosił się z miejsca na miejsce?
Czy w dobie jednolitości państwowej pierwotnej Polski wytworzył się jakiś ośrodek jej państwowości. Czy też w dobie lat przenosił się z miejsca na miejsce?
80,00 zł
Mickiewicz Adam - Pisma Tom I 1911r.
Adam Mickiewicz pochodził z rodziny drobnoszlacheckiej. Jego ojciec, Mikołaj, był nowogródzkim adwokatem, matka, Barbara z domu Majewska, córką ekonoma z Czombrowa. W 1807 r. rozpoczął naukę w prowadzonej przez dominikanów powiatowej szkole w Nowogródku. Z tego okresu pochodzą pierwsze próby poetyckie. 16 maja 1812 r. umiera ojciec poety; jego śmierć spowoduje pogorszenie warunków materialnych rodziny. Latem tegoż roku na Litwę wkraczają wojska Napoleona, maszerujące na Moskwę. Nowogródek gości króla westfalskiego Hieronima. Mieszkańcy uroczyście świętują rocznicę urodzin cesarza. W kilka miesięcy później Mickiewicz obserwuje odwrót resztek Wielkiej Armii. W szkole dominikanów, w której się uczył, urządzono lazaret.
48,00 zł
Bratro Emil - Ustawy i rozporządzenia 1924 r.
Ustawy i rozporządzenia odnoszące się do ruchu samochodowego w Polsce.
32,00 zł
Smoleński Władysław - Konfederacja Targowicka 1903 r.
Obejmuje dzieła konfederacyj targowickiej do płowy marca 1793 r.
Dalsze koleje konfederacyj, do jej skonu w dniu 15yym września, przedstawione muszą być w związku z historią sejmu grodzieńskiego.
Dalsze koleje konfederacyj, do jej skonu w dniu 15yym września, przedstawione muszą być w związku z historią sejmu grodzieńskiego.
48,00 zł
Dąbrowski Jan - Historia Starożytna 1948 r.
Z dodatkiem zazierającym 110 ilustracyi.
12,00 zł
Sempołowska Stefanja - Starożytna Grecja 1904 r.
Starożytna Grecja i jej urządzenia podług Guhla i Konera "Hellada i Roma" oraz Pawła Guiraud "Grecja"
56,00 zł
Jonscher Karol - Badanie, semiotyka i ważniejsze zasady lecznictwa w pediatrii 1947r.
Każdy lekarz praktyk ma wśród wśród pacjentów jakąś liczbę dzieci, sprawiających więcej kłopotu, im rzadziej ma z nimi do czynienia. Inne niż u dorosłych właściwości fizyczne i psychiczne, zmieniające się z wiekiem, konieczność odrębnego podejścia w badaniu, zbieraniu wywiadu i leczeniu warunkują, że lekarz bez doświadczenia z dziećmi zwykle niechętnie obejmuje opiekę nad dzieckiem, a wobec niemowlęcia często czuje się bezradny...
24,00 zł
Lewicki Anatol - Zarys Historyi Polskiej 1897 r.
Aż do najnowszych czasów.
40,00 zł
Luderi Menckenii - Synopsis Theriae Et Praxeos Pandectarum 1724 r.
Starodruk pochodzący z 1724 roku, książka autorstwa Ludera Mencke (profesor prawa Uniwersytetu w Lipsku).
600,00 zł
Dopuśćcie Dziateczkom przyjść do Mnie… ok. 1950 r.
Najważniejsze pouczenie o spowiedzi i Komunii Św., oraz modlitwy i pieśni na dzień I Komunii Świętej
10,00 zł
Śpiewajmy wszyscy razem około 1950 r.
Zbiorek najbardziej rozpowszechnionych pieśni procesyjnych
10,00 zł
Langrod Rudolf - Skarbowość polska w nowym ustroju, 1947 r.
Zarys z załącznikiem taryf i skal.
24,00 zł
Pogorzelski Witold - Geometria Analityczna 1949 r.
Podręcznik zawiera zasadnicze pojęcia geometrii analitycznej na płaszczyźnie i przestrzeni w zakresie utworów pierwszego i drugiego stopnia.
24,00 zł
Łomnicki Antoni - Rachunek Różniczkowy i całkowy
Dla potrzeb przyrodników i techników.
Tom I Rachunek różniczkowy Cz I. O funkcjach i granicach.
Tom I Rachunek różniczkowy Cz I. O funkcjach i granicach.
80,00 zł
Tyc Antoni - Dzieje Starego i Nowego Przymierza, wyd. 1880
Dla użytku szkolnej młodzieży.
Część II: Nowy Testament
Część II: Nowy Testament
96,00 zł
Szymański Antoni - Społeczne znaczenie rozwodów (1931 r.)
X. Dr. Antoni Szymański: Społeczne znaczenie rozwodów.
Lublin, 1931 r.
Lublin, 1931 r.
24,00 zł
Directorium officii divini rite persolvendi sacrique celebrandi, 1931 r.
Ad usum cleri saecularis Dioecesis Premisliensis.
16,00 zł
Dusze ofiarne Najśw.Serca, wyd. 1936 r.
Trzeci Zastęp Członków Straży Honorowej.
16,00 zł
Mycielski Michał - Trzy Nowenny do Najśw.Serca P.Jezusa, 1979 r.
Zebrane z dzieł rozmaitych.
20,00 zł
Współczesna ambona, rocznik IV, wrzesień-październik 1949 r.
Dwumiesięcznik poświęcony sprawom kaznodziejstwa polskiego.
15,00 zł
Współczesna ambona, rocznik III, wrzesień-październik 1948 r.
Dwumiesięcznik poświęcony sprawom kaznodziejstwa polskiego.
12,00 zł
Budujemy Polskę Chrystusową (1938 r.)
Zlot KZMM w Częstochowie
24-25 IX 1938 r.
Przemówienia, kazania, śpiewy, widowisko zlotowe
24-25 IX 1938 r.
Przemówienia, kazania, śpiewy, widowisko zlotowe
16,00 zł
Majchrzycki Jan - Historja wiosenna białego kwiatka (1926 r.)
X. Dr. Jan Majchrzycki
Historja wiosenna białego kwiatka
czyli św. Teresa od Dzieciątka Jezus
wzór dziecięctwa duchowego
Historja wiosenna białego kwiatka
czyli św. Teresa od Dzieciątka Jezus
wzór dziecięctwa duchowego
20,00 zł
Mostowski Andrzej - Logika matematyczna 1948r.
Andrzej Stanisław Mostowski (ur. 1 listopada 1913 we Lwowie, zm. 22 sierpnia 1975 w Vancouver, Kanada) – polski matematyk zajmujący się głównie podstawami matematyki, przedstawiciel warszawskiej szkoły matematycznej.
W 1931 ukończył Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie i wstąpił na Uniwersytet Warszawski, gdzie studiował pod kierunkiem Tarskiego, Kuratowskiego i Lindenbauma. Doktoryzował się w 1938 na podstawie rozprawy O niezależności definicji skończoności w systemie logiki napisanej pod kierunkiem Kuratowskiego i Tarskiego.
Po inwazji niemieckiej w 1939 r. na Polskę pracował jako księgowy. W latach 1942-1944 uczył na Tajnym Uniwersytecie Warszawskim. We wrześniu 1944 ożenił się z Marią Matuszewską. Po powstaniu warszawskim Niemcy chcieli wysłać go do obozu koncentracyjnego, ale dzięki pomocy pielęgniarek ukrył się w szpitalu.
Habilitował się w 1945 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1946 aż do śmierci pracował na Uniwersytecie Warszawskim; od 1947 jako profesor nadzwyczajny na tej uczelni, a od 1951 jako profesor zwyczajny.
W roku akademickim 1948-1949 pracował w Instytucie Badań Zaawansowanych w Princeton, w 1958-1959 wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a w 1969-1970 w All Souls College w Oksfordzie w W. Brytanii.
W 1956 został członkiem-korespondentem, a w 1963 pełnym członkiem Polskiej Akademii Nauk; w 1973 został członkiem Fińskiej Akademii Nauk.
W latach 1945-1975 (t.j. od końca II Wojny Światowej do swej śmierci) Mostowski był naukowcem wokół którego środkowały się badania Podstaw Matematyki w Polsce. Oprócz grupy skupionej wokół Niego, przede wszystkim na Uniwersytecie Warszawskim i w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk, Mostowski współpracował z wszystkimi polskimi grupami badaczy podstaw, tak matematyki jak i innych dziedzin ścisłych (n.p. informatyki). Mostowski współpracował też z filozofami i innymi badaczami zainteresowanymi podstawami. Książka zawiera szereg artykułów i wspomnień poświęconych Mostowskiemu.
W 1931 ukończył Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie i wstąpił na Uniwersytet Warszawski, gdzie studiował pod kierunkiem Tarskiego, Kuratowskiego i Lindenbauma. Doktoryzował się w 1938 na podstawie rozprawy O niezależności definicji skończoności w systemie logiki napisanej pod kierunkiem Kuratowskiego i Tarskiego.
Po inwazji niemieckiej w 1939 r. na Polskę pracował jako księgowy. W latach 1942-1944 uczył na Tajnym Uniwersytecie Warszawskim. We wrześniu 1944 ożenił się z Marią Matuszewską. Po powstaniu warszawskim Niemcy chcieli wysłać go do obozu koncentracyjnego, ale dzięki pomocy pielęgniarek ukrył się w szpitalu.
Habilitował się w 1945 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1946 aż do śmierci pracował na Uniwersytecie Warszawskim; od 1947 jako profesor nadzwyczajny na tej uczelni, a od 1951 jako profesor zwyczajny.
W roku akademickim 1948-1949 pracował w Instytucie Badań Zaawansowanych w Princeton, w 1958-1959 wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a w 1969-1970 w All Souls College w Oksfordzie w W. Brytanii.
W 1956 został członkiem-korespondentem, a w 1963 pełnym członkiem Polskiej Akademii Nauk; w 1973 został członkiem Fińskiej Akademii Nauk.
W latach 1945-1975 (t.j. od końca II Wojny Światowej do swej śmierci) Mostowski był naukowcem wokół którego środkowały się badania Podstaw Matematyki w Polsce. Oprócz grupy skupionej wokół Niego, przede wszystkim na Uniwersytecie Warszawskim i w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk, Mostowski współpracował z wszystkimi polskimi grupami badaczy podstaw, tak matematyki jak i innych dziedzin ścisłych (n.p. informatyki). Mostowski współpracował też z filozofami i innymi badaczami zainteresowanymi podstawami. Książka zawiera szereg artykułów i wspomnień poświęconych Mostowskiemu.
80,00 zł
Ewangelia Święta Pana Naszego Jezusa Chrystusa (1936 r.)
Ewangelia Święta Pana Naszego Jezusa Chrystusa
Nowy przekład
Nowy przekład
16,00 zł
Kalina Paweł - Słownik kieszonkowy niemiecko-polski i polsko-niemiecki (1939 r.)
Słownik kieszonkowy niemiecko-polski i polsko-niemiecki
opracował Prof. Paweł Kalina
Taschenworterbuch
der deutschen und polnischen Sprache
bearbeitet von
Prof. Paul Kalina
Nakładem Autora
Warszawa, ul. św. Teresy 2
1939
opracował Prof. Paweł Kalina
Taschenworterbuch
der deutschen und polnischen Sprache
bearbeitet von
Prof. Paul Kalina
Nakładem Autora
Warszawa, ul. św. Teresy 2
1939
16,00 zł
Kielski Bolesław - Nouveau Dictionnaire manuel francais-polonais et polonais-francais (1925 r.)
Nouveau Dictionnaire manuel francais-polonais et polonais-francais
pour l'ecole et l'usage prive
par Bolesław Kielski, professeur a l'ecole reale de Cracovie
pour l'ecole et l'usage prive
par Bolesław Kielski, professeur a l'ecole reale de Cracovie
28,00 zł
Witwicki Władysław - Przechadzki ateńskie (1947 r.)
Zeszyt I: Propyleje
Zeszyt II: Nike bezskrzydła
Zeszyt III: Naokoło Partenonu
Zeszyt II: Nike bezskrzydła
Zeszyt III: Naokoło Partenonu
12,00 zł
Kern Elga - Marja Piłsudska Matka Marszałka 1935 r.
Książka o matce marszałka, tylko 25 numerowanych egzemplarzy drukowanych na papierze czerpanym.
80,00 zł
London Jack - Przygody w Zatoce San Francisko 1948 r.
Spis rzeczy:
Żółte niebezpieczeństwo
Król Greków
Wyprawa na piratów ostrygowych
Oblężenie Lancashire Queen
"Coup" Charleya
Demetrios Contos
Żółty Zawój
Żółte niebezpieczeństwo
Król Greków
Wyprawa na piratów ostrygowych
Oblężenie Lancashire Queen
"Coup" Charleya
Demetrios Contos
Żółty Zawój
24,00 zł
Langewische K. R. - Der Stille Garten 1908 r.
Zawiera ponad 100 reprodukcji czarno-białych obrazów malarzy niemieckich z drugiej połowy XIX wieku.
20,00 zł
Hostia listopad-grudzień 1937r.
Dwumiesięcznik poświęcony szerzeniu ruchu eucharystycznego wśród młodzieży szkolnej.
10,00 zł
Strassen – und Wegebau 1917 r.
Książka o budowie ulic, dróg oraz małych mostów, liczne ilustracje.
20,00 zł
Reineking L. - Die Tischlerkunst 1929 r.
Podręcznik stolarstwa budowlanego i meblowego. Zawiera 490 ilustracji.
48,00 zł
Prus Bolesław - Lalka Tom I i II
Wydanie dwutomowe.
Tom I: 531 stron
Tom II: 518 stron
Tom I: 531 stron
Tom II: 518 stron
8,00 zł
Wolf Alfred - Ein Buch von der neuen Kriegsmarine 1937r.
Herausgegeben von Korvettenkapitän Alfred Wolf. Verlag Franckh 1937, 5.Auflage. 173 Seiten mit zahlreichen Abbildungen. Leinen-Einband mit stark lädierten Original-Schutzumschlag, Buch in gutem Zustand.
72,00 zł
Dworecki I. H. (red.) - Słownik rosyjsko-polski 1949 r.
Zawiera około 65.000 wyrazów.
6,40 zł
Grekow N. I. Rozwadowska M. F. - Słownik polsko-rosyjski 1949 r.
Zawiera około 50.000 wyrazów.
6,40 zł
Łazariev W.N. - Istorija Vizantijskaj Żywapisi 1948
Понятие византийского искусства получило настолько широкое толкование, что оно почти утратило какое-либо конкретное содержание. К памятникам византийской живописи нередко причисляют почти все средневековые мозаики и росписи Рима, дучентистские картины, русские иконы XV–XVI веков, фрески балканских, грузинских и румынских церквей. Тем самым стираются те четкие грани, которые существовали между художественным развитием Византии в строгом смысле этого слова и развитием романского Запада, христианского Востока и отдельных национальных школ. Настоящая работа ставит себе основной целью выяснение стилистической сущности византийской живописи и ее роли в художественной жизни средних веков. Поэтому главное внимание сосредоточено на изучении константинопольских памятников.
64,00 zł
Ćapek Karel - Fabryka absolutu 1947r.
Książka jednego z najbardziej światowych i znanych w świecie pisarzy czeskich, czołowy wyraziciel dążeń demokratycznych tak zwanej I Republiki Czechosłowackiej.
Tygodnik Powszechny: Historia jest następująca: inżynier Marek, ateista, zdołał zbudować silnik działający na zasadzie rozbicia atomu i anihilacji materii (trzeba pamiętać, że książka powstała na początku lat 20. minionego stulecia). Silnik działa fantastycznie, ma niezwykłą wydajność, problem polega jedynie na tym, że jako produkt uboczny uwalnia czysty Absolut. Jest to „chemiczne nic, działające z niewiarygodną energią”. Ateista Marek przeżywa w piwnicy, w której bada swój silnik, stany mistyczne – i to samo zdarza się wszystkim, którzy znajdą się w zasięgu działania jego wynalazku. Kontakt z wolnym Absolutem wywołuje wzmocnienie religijnych skłonności poszczególnych osób (albo przywrócenie religijności dawno utraconej) i dlatego nie tylko nie usuwa religijnych podziałów i napięć między ludźmi, ale przeciwnie: wzmacnia je i radykalizuje. Wynalazca chciałby swoje dzieło sprzedać i w tym celu porozumiewa się z wielkim kapitalistą Bondym, uprzedzając go o niepożądanych efektach ubocznych wynalazku. Ten jest zainteresowany zyskiem i postanawia zminimalizować niepożądane skutki religijne używania karburatorów inżyniera Marka. Porozumiewa się z przedstawicielem władzy kościelnej i dowiaduje się, „że z katolickiego stanowiska nie może tu być mowy o Bogu, że Kościół jednoznacznie odrzuca hipotezę panteistyczną i zakazuje jej jako herezji; jednym słowem, że to nie jest żaden legalny, uprawniony Bóg, wspierany autorytetem Kościoła”. Inżynier Marek jest zdziwiony, że Kościół – nie przecząc, iż mają miejsce cuda, iluminacje, ekstazy, nie stara się ich wyjaśnić. Bondy przekazuje mu odpowiedź przedstawiciela Instytucji: „Mówił, że Kościół nie wyjaśnia, tylko nakazuje albo zakazuje.”
Tygodnik Powszechny: Historia jest następująca: inżynier Marek, ateista, zdołał zbudować silnik działający na zasadzie rozbicia atomu i anihilacji materii (trzeba pamiętać, że książka powstała na początku lat 20. minionego stulecia). Silnik działa fantastycznie, ma niezwykłą wydajność, problem polega jedynie na tym, że jako produkt uboczny uwalnia czysty Absolut. Jest to „chemiczne nic, działające z niewiarygodną energią”. Ateista Marek przeżywa w piwnicy, w której bada swój silnik, stany mistyczne – i to samo zdarza się wszystkim, którzy znajdą się w zasięgu działania jego wynalazku. Kontakt z wolnym Absolutem wywołuje wzmocnienie religijnych skłonności poszczególnych osób (albo przywrócenie religijności dawno utraconej) i dlatego nie tylko nie usuwa religijnych podziałów i napięć między ludźmi, ale przeciwnie: wzmacnia je i radykalizuje. Wynalazca chciałby swoje dzieło sprzedać i w tym celu porozumiewa się z wielkim kapitalistą Bondym, uprzedzając go o niepożądanych efektach ubocznych wynalazku. Ten jest zainteresowany zyskiem i postanawia zminimalizować niepożądane skutki religijne używania karburatorów inżyniera Marka. Porozumiewa się z przedstawicielem władzy kościelnej i dowiaduje się, „że z katolickiego stanowiska nie może tu być mowy o Bogu, że Kościół jednoznacznie odrzuca hipotezę panteistyczną i zakazuje jej jako herezji; jednym słowem, że to nie jest żaden legalny, uprawniony Bóg, wspierany autorytetem Kościoła”. Inżynier Marek jest zdziwiony, że Kościół – nie przecząc, iż mają miejsce cuda, iluminacje, ekstazy, nie stara się ich wyjaśnić. Bondy przekazuje mu odpowiedź przedstawiciela Instytucji: „Mówił, że Kościół nie wyjaśnia, tylko nakazuje albo zakazuje.”
17,60 zł
Putzgers F.W. - Historischer Schul-Atlas, 1935 r.
Szkolny atlas historyczny.
20,00 zł
Franz von Suppe - Ouverturen fur Klavier zweihandig (nuty), ok.1900 r.
Spis treści:
Dichter und Bauer
Die schone Galathe
Leichte Kavallerie
Pique Dame
Banditenstreiche
Flotte Bursche
Dichter und Bauer
Die schone Galathe
Leichte Kavallerie
Pique Dame
Banditenstreiche
Flotte Bursche
40,00 zł
Krome Hermann - Die Oper im Heim (nuty),1938 r.
Die schonsten und bekanntesten Opernmelodien fur Klavier.
56,00 zł
Czerny C. - Vorschule zur Fingerfertigkeit: 24 petits etude de velocite: Op. 636 . Wyd. ok. 1900 (nuty)
Nuty na fortepian. Korzystanie z publikacji nie wymaga znajomości języka obcego, ponieważ publikacja nie zawiera opisów.
52,00 zł
Modernes Marsch Album - 77 beruhmte Marsche - piano solo (nuty), 1920 r.
Hierzu auch Violin - und Cellostimme erscheinen.
24,00 zł
Gounod Ch. - Musiker Portraits/Portraits Musicaux (nuty)
Klavier Album/Album Pour Piano.
20,00 zł
Das Wunsch-Konzert- 14 Welterfolge fur Klavier, t.I, (nuty), ok.1927
Weitere ausgeben Violine + Cello (bearbeitet von Hartwig von Platen).
In Verbindung mit Klavier auch als Duo und Trio Ausfuhrbar.
In Verbindung mit Klavier auch als Duo und Trio Ausfuhrbar.
20,00 zł
Das Wunsch-Konzert- 14 Welterfolge fur Klavier, t.II, (nuty), ok.1927
Weitere ausgeben Violine + Cello (bearbeitet von Hartwig von Platen).
In Verbindung mit Klavier auch als Duo und Trio Ausfuhrbar.
In Verbindung mit Klavier auch als Duo und Trio Ausfuhrbar.
20,00 zł
Verdi - Klavier Album 1920 r.
Zusammengestellt und bearbeitet für Klavier zu 2 Händen.
Band 1: Edition Schott Nr. 302: Ernani, Rigoletto, Troubadour, Traviata.
Band 2: Edition Schott Nr. 303: Maskenball, Aida, Otello.
Band 1: Edition Schott Nr. 302: Ernani, Rigoletto, Troubadour, Traviata.
Band 2: Edition Schott Nr. 303: Maskenball, Aida, Otello.
24,00 zł
Beethoven Sonater: Fur Klavier zu zwei Handen. T. I-II. Wyd. ok. 1900r.
Tom I - 284 stron
Tom II - 613 stron
Tom II - 613 stron
52,00 zł
Beethoven - Sonaten fur Klavier zu zwei Hande,(nuty), ok.1900 r.
Collection Litolff,nr 301.
72,00 zł
Schubert - Tanze fur Klavier zu 2 Handen, (nuty), 1929 r.
Neue Revidiert von Walter Niemann.
32,00 zł
Krome Hermann - Die Oper im Heim (nuty),1938 r.
Die schonsten und bekanntesten Opernmelodien fur Klavier.
44,00 zł
Schumann Robert - Papillons (nuty) ok. 1920
Opus 2
Neue Ausgabe von Emil von Sauer.
Neue Ausgabe von Emil von Sauer.
8,00 zł
Schubert F., Weber M. - Militarmarsch (nuty) ok. 1922
Militarmarsch
Aufforderung zum Tanz.
Tausig.
Aufforderung zum Tanz.
Tausig.
8,00 zł
Schumann Robert - Carnaval (nuty) ok.1922
Op.9
scenes Mignonnes sur Quatre Notes.
Piano solo
(Otto Singer)
scenes Mignonnes sur Quatre Notes.
Piano solo
(Otto Singer)
12,00 zł
Chopin Fryderyk - Oeuvres completes (nuty) ok 1920
Eccosaises, Fantaisies, Krakowiak, Marche funebre.
25,00 zł
Busoni F. - Variationen, Perpetuum mobile, Tonleitern (nuty) ok. 1920
Der Klavierubung funfter Teil.
24,00 zł
Bach W.F. - Polonaisen (nuty) ok. 1920
Zwolf Polonaisen fur das Pianoforte.
16,00 zł
Haydn Joseph - Sonaten (nuty) ok. 1920
Herausgegeben von Louise Koehler und Adolf Ruthardt.
Neu revidierte Ausgabe.
Neu revidierte Ausgabe.
20,00 zł
Bach W.F. - Klavierwerke (nuty) ok. 1920
Busoni- Ausgabe II
Wohltemperiertes Klavier
II. Teil Heft 1
Wohltemperiertes Klavier
II. Teil Heft 1
24,00 zł
Liszt Franciszek - Consolations (nuty) ok. 1920
Piano solo.
Fur Pianoforte zu 2 Handen.
Nr.1. Edur- Nr.2 Edur- Nr.3. Desdur
Nr.4. Desdur- Nr.5. Edur- Nr.6.Edur
Fur Pianoforte zu 2 Handen.
Nr.1. Edur- Nr.2 Edur- Nr.3. Desdur
Nr.4. Desdur- Nr.5. Edur- Nr.6.Edur
12,00 zł
Sierosławski Józef - Zbiór kolęd (nuty) ok.1900
Ułożony o śpiewu lub na sam fortepian przez Józefa Sierosławskiego.
24,00 zł
Haydn Joseph - Klavier- Konzert D- Dur (nuty) ok. 1930
Konzert in D-Dur fur Klavier mit Begleitung des Orchesters (Streichinstrumente, 2 Oboen und 2 Horner).
12,00 zł
Schubert Franz - Klavier- Compositionen (nuty) ok. 1919
Compositions de Piano.
16,00 zł
Czerny-Schule der Gelaufigkeit (nuty), 1909 r.
Ecole de la Vélocité - School of Velocity. Opus 299, Heft I. Universal-Edition, No. 134.
28,00 zł
Frühlingsrauschen, Klavierstuck Op. 32 No. 3, (nuty), 1930 r.
Gazouillement du printemps - Rustle of Spring.
24,00 zł
Sonaten-Album. Sammlung der beliebtesten Sonaten fur Klavier zu zwei Handen, Band II, (nuty), ok.1925 r.
Herausgegeben von Louis Kohler,revidiert von Adolf Ruthardt.
24,00 zł
Mozart W. A. - Mit Mozart am klavier 1939r. (nuty)
Mit Mozart am klavier die schonsten und bekanntesten melodien in leichter bearbeitung von M. P. Heller
32,00 zł
Des walzers zauber-klange piano solo band 1 1930r. (nuty)
Band 1, 16 der schonsten walzer:
Johann Straus, Franz Lehar, Richard Drigo, S. Translateur, Leo Fall...
Johann Straus, Franz Lehar, Richard Drigo, S. Translateur, Leo Fall...
24,00 zł
Des walzers zauber-klange piano solo band 1 1930r. (nuty)
Band 1, 16 der schonsten walzer:
Johann Straus, Franz Lehar, Richard Drigo, S. Translateur, Leo Fall...
Johann Straus, Franz Lehar, Richard Drigo, S. Translateur, Leo Fall...
24,00 zł
Chopin Fryderyk - Walzer Wyd. ok 1910 (nuty)
Sammtliche Pianoforte-Werke/ kritisch revidirt und mit fingewatz versehen von Hermann Asholtz.
20,00 zł
Chopin Frederic - Polonaisen von Fr. Chopin ok. 1930r. (nuty)
Polonaisen von Fr. Chopin kritisch revidiert und mit Fingersatz versehen von Herrmann Scholtz Eigentum des Verlegers.
32,00 zł
Chopin Frederic - Fr. Chopin's sammtliche Pianoforte-Werke Walzer ok.1930r. (nuty)
Fr. Chopin's sammtliche Pianoforte-Werke Kritisch revidiert und mit Fingersatz versehen von Herrmann Scholtz Eigentum des Verlegers.
80,00 zł
Mottl Felix - Ausgewählte Lieder Wyd. ok 1900 (nuty)
für 1 Singstimme mit Orchesterbegleitung.
36,00 zł
Die Fledermaus (nuty)
Die Fledermaus
Operette in drei Acten
Gesangs-Text von Richard Genee
Musik von Johann Strauss
Operette in drei Acten
Gesangs-Text von Richard Genee
Musik von Johann Strauss
48,00 zł
Der Zigeunerbaron (nuty)
Der Zigeunerbaron
Operette in 3 Acten
Musik von Johann Strauss
Operette in 3 Acten
Musik von Johann Strauss
48,00 zł
L. van Beethoven – Sonate Op. 10 No. 3 D dur (nuty)
L. van Beethoven – Sonate Op. 10 No. 3 D dur
48,00 zł
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 15 Op. 28 (nuty)
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 15 Op. 28
32,00 zł
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 23 Op. 57 (nuty)
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 23 Op. 57
32,00 zł
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 29 Op. 106 (nuty)
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 29 Op. 106
32,00 zł
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 24 Op. 53 (nuty)
L. van Beethoven – Sonaten fur Pianoforte – Sonate Nr 24 Op. 53 (nuty)
32,00 zł
Beethoven – Ecossaises – Piano solo (nuty)
Beethoven – Ecossaises – Piano solo
20,00 zł
Compositions de I. J. Paderewski – Menuet Op. 14 No. 1 (nuty)
Compositions de I. J. Paderewski – Menuet Op. 14 No. 1
40,00 zł
Szeligowski Tadeusz - Gitary z Zalamei na fortepian (nuty, 1945 r.)
Szeligowski Tadeusz - Gitary z Zalamei na fortepian (nuty, 1945 r.)
12,00 zł
Mendelssohn Felix - Orgelwerke (nuty)
Samtliche Orgelwerke.
Mit Bezeichnung der Registrierung, des Tempo, des Fingersatzes und der Pedalapplikatur.
herausgegeben von Paul Homeyer.
Mit Bezeichnung der Registrierung, des Tempo, des Fingersatzes und der Pedalapplikatur.
herausgegeben von Paul Homeyer.
80,00 zł
Marek Antoni - Łatwe wariacje na fortepian (nuty, 1945 r.)
Marek Antoni - Łatwe wariacje na fortepian (nuty)
12,00 zł
Ekier Jan - Toccata op. 4 na fortepian (nuty, 1945 r.)
Ekier Jan - Toccata op. 4 na fortepian (nuty, 1945 r.)
12,00 zł
Ekier Jan - 2 preludia na fortepian (nuty, 1946 r.)
Ekier Jan - 2 preludia na fortepian (nuty, 1946 r.)
12,00 zł
Ekier Jan - Mazurek na fortepian (nuty, 1946 r.)
Ekier Jan - Mazurek na fortepian (nuty, 1946 r.)
12,00 zł
Beethoven - Duos, Trios, Quartette, Quintette, Sextette (nuty),1920 r.
Opus 59.No.1 und 2
Fur Pianoforte zu 4 vier Händen arrangirt von Hugo Ulrich u. Rob. Wittmann.
Fur Pianoforte zu 4 vier Händen arrangirt von Hugo Ulrich u. Rob. Wittmann.
80,00 zł
Fr. Chopin – Brillante Variationen uber ein Thema von Ludovic (nuty)
Fr. Chopin – Brillante Variationen uber ein Thema von Ludovic (nuty)
24,00 zł
Friedrich Chopin – 24 Etuden fur Pianoforte Op. 10 (nuty)
Friedrich Chopin – 24 Etuden fur Pianoforte Op. 10 (nuty)
48,00 zł
Chopin Frederic - Fr. Chopin's sammtliche Pianoforte-Werke Nocturnes ok.1930r. (nuty)
Fr. Chopin's sammtliche Pianoforte-Werke Kritisch revidiert und mit Fingersatz versehen von Herrmann Scholtz Eigentum des Verlegers.
40,00 zł
Frederic Chopin klavierwreke VII Etuden piano solo ok.1930r. (nuty)
Durchgesehen und nach den uberlieferten Originalen bezeichnet von Raoul Pugno; Universal-Edition A.G.
40,00 zł
Der langsame Walzer ok. 1930 r. (nuty)
15 Tanz - und Lied-Erfolge fur Klavier mit ubergelegter Singstimme.
24,00 zł
Chopin Frederic - IX Sonaten piano solo ok 1930 r. (nuty)
Klavierwerke oeuvres pour piano/piano works.
32,00 zł
Chopin Fr. - Oeuvres completes 1838 r.(nuty)
Klindworth.
Allegro de Concert, Barcarolle, Berceuse, Bolero.
Allegro de Concert, Barcarolle, Berceuse, Bolero.
28,00 zł
Huxley Aldous - Czas musi stanąć
Powieść "Time Must Have a Stop" (1944) jest ubocznym produktem teozoficznych zainteresowań Aldusa Huxleya, którym dał tak zdecydowany wyraz w "Wieczystej filozofii". Szczególnie sceny mediumistyczne zaczynające się z chwilą śmierci Eustachego Barnacka i epilog są ściśle związane z tymi drogami myślenia autora. W epilogu też stara się Huxley wyrazić to, czego nie zdążył pomieścić w skąpej strukturze powieściowej, mającej za temat duchowe i formalne narodziny młodego, utalentowanego poety, Sebastiana*.
24,00 zł
Szafer Władysław - Drzewa i krzewy 1949r.
Profesor dr Władysław Szafer był wybitnym, nieprzeciętnej miary uczonym o wielkim autorytecie, jakim cieszył się w kraju i w świecie. Był Twórcą i Organizatorem ruchu ochrony przyrody w Polsce, z którym związany był przez całe życie. Jego wielką zasługą było stworzenie trwałych podstaw naukowych ochrony przyrody w naszym kraju, zbudowanie mocnych zrębów jej organizacji i stworzenie form społecznego działania na tym polu. Rozwijał cenną działalność na forum międzynarodowej współpracy w ochronie przyrody...
16,00 zł
Jachimecki Zdzisław - Chopin - rys życia i twórczośći 1949r.
Praca pozostaje w bliskim związku z dwoma wcześniejszymi poświęconymi życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Pierwsza z nich, polska ukazała się w 1926 roku; druga, francuska, w 1930 roku. Obecnie życiorys Kompozytora ujęta została znacznie obszerniej, analiza zaś dzieł przeprowadzona została bardziej wyczerpująco.
24,00 zł
de Maupassant Guy - Piotr i Jan
Guy de Maupassant- francuski pisarz, zaliczany do nurtu naturalizmu i dekadentyzmu, znany zwłaszcza ze swoich nowel. Uznany za mistrza zwięzłej, wręcz minimalistycznej formy. Jego utwory zawierają silne akcenty ironii, satyry i krytyki społecznej, przedstawiają realistyczny, pełen pesymizmu obraz ówczesnego społeczeństwa.
20,00 zł
Reiss Józef - Historja muzyki w zarysie, 1920 r.
Potężną dźwignią tej pracy były systematycznie prowadzone wydawnictwa źródeł i publikacje dawnych kompozycji z odległych wieków.
56,00 zł
Mickiewicz Adam - Pan Tadeusz 1929r.
Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem – poemat Adama Mickiewicza wydany w 1834 w Paryżu.
Ta epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej powstała w latach 1832-34 w Paryżu. Składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem, trzynastozgłoskowym aleksandrynem polskim.
Rękopis poematu znajduje się w Ossolineum we Wrocławiu wraz ze specjalną ozdobną szkatułką do jego przechowywania, z mahoniu i kości słoniowej, zamówioną przez Stanisława Tarnowskiego i wykonaną w 1873 przez lwowskiego artystę Józefa Brzostowskiego.
Pierwsze wydanie Pana Tadeusza na ziemiach polskich ukazało się w Toruniu w 1858 r. w drukarni miejskiej dzierżawionej przez Ernsta Lambecka.
Ta epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej powstała w latach 1832-34 w Paryżu. Składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem, trzynastozgłoskowym aleksandrynem polskim.
Rękopis poematu znajduje się w Ossolineum we Wrocławiu wraz ze specjalną ozdobną szkatułką do jego przechowywania, z mahoniu i kości słoniowej, zamówioną przez Stanisława Tarnowskiego i wykonaną w 1873 przez lwowskiego artystę Józefa Brzostowskiego.
Pierwsze wydanie Pana Tadeusza na ziemiach polskich ukazało się w Toruniu w 1858 r. w drukarni miejskiej dzierżawionej przez Ernsta Lambecka.
24,00 zł
Żeromski Stefan - Syzyfowe prace 1928r.
Syzyfowe prace – powieść Stefana Żeromskiego, która po raz pierwszy ukazała się w Nowej Reformie od 7 lipca do 24 września 1897 roku. Żeromski opublikował ją pod pseudonimem Maurycy Zych. Pod tymże pseudonimem wydał ją w formie książkowej we Lwowie w 1898 r. Ocenzurowana i przygotowana do druku przez pisarza powieść ukazała się w zaborze rosyjskim w 1909 r. pod tytułem Andrzej Radek, czyli Syzyfowe prace.
W Syzyfowych pracach autor na podstawie własnych doświadczeń z dzieciństwa i lat młodzieńczych przedstawił obraz szkoły w rosyjskim Królestwie Polskim i walkę polskiej młodzieży z rusyfikacją. Tytułowe syzyfowe prace mają się odnosić do bezcelowych wysiłków zaborców rosyjskich mających na celu zrusyfikowanie młodzieży polskiej.
W 2000 roku powstała ekranizacja powieści (film i serial) w reż. Pawła Komorowskiego z Franciszkiem Pieczką, Alicją Bachledą-Curuś i Łukaszem Garlickim w rolach głównych.
W Syzyfowych pracach autor na podstawie własnych doświadczeń z dzieciństwa i lat młodzieńczych przedstawił obraz szkoły w rosyjskim Królestwie Polskim i walkę polskiej młodzieży z rusyfikacją. Tytułowe syzyfowe prace mają się odnosić do bezcelowych wysiłków zaborców rosyjskich mających na celu zrusyfikowanie młodzieży polskiej.
W 2000 roku powstała ekranizacja powieści (film i serial) w reż. Pawła Komorowskiego z Franciszkiem Pieczką, Alicją Bachledą-Curuś i Łukaszem Garlickim w rolach głównych.
20,00 zł
Geoffrey Chaucer - The Riverside Chaucer
This edition provides the general information on Chaucer's life, language, and works that one needs for a first reading of Chaucer, and difficult words and constructions are glossed on the pages. The Appendix contains the materials, including the extensive notes and glossary, for a more thorough understanding of Chaucer's works.
140,00 zł
Dziesięciolecie Polski Odrodzonej.Księga pamiątkowa 1918-1928,wyd.1928
Zawiera bardzo bogaty materiał ikonograficzny, m.in.: autografy, 115 dokumentów, odezw i pamiątek, 25 mapek, oraz bardzo wiele fotografii. Kopalnia informacji o pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.
210,00 zł
Lasocki Zygmunt - Wspomnienia szefa administracji P.K.L.IK.RZ. 1931r.
Polska Komisja Likwidacyjna, która potem przejęła nazwę Komisji Rządzącej, sprawowała władzę w Galicji od 28.10.18r. do 27.03.19 roku. Krótki ten czas obfitował jednak w ważne wydarzenia dla Małopolski i nie pozostawał bez wpływu na ukształtowanie się w niej późniejszych stosunków. Posiadając obfity materiał w postaci dokumentów, odpisów aktów, listów i notatek z czasów urzędowania jako szefa działu tej Komisji; autor postanowił napisać swoje wspomnienia z okresu bardzo często mylnie ocenianego...
48,00 zł
Przerwa- Tetmajer Kazimierz - Na przełęczy
Wrażenia i obrazy z Tatr.
Wydanie z roku 1906.
Wydanie z roku 1906.
56,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 8 sierpień 1948
Rok XVI zeszyt 8 sierpień 1948 rok.
16,00 zł
Zajączkowski Stanisław - Dzieje Litwy pogańskiej do 1386r. 1930r.
Przedstawienie dziejów Litwy do roku 1386.
Rozdział I: Czasy najdawniejsze
Rozdział II: Państwo Litewskie Mendoga
Rozdział III: Upadek i odnowienie państwa
Rozdział IV: Wzrost Litwy za Giedymina
Rozdział V: Olgierd i Kiejstut
Rozdział VI: Litwa za Olgierda
Rozdział VII: Jagiełło i Unja z Polską
Rozdział I: Czasy najdawniejsze
Rozdział II: Państwo Litewskie Mendoga
Rozdział III: Upadek i odnowienie państwa
Rozdział IV: Wzrost Litwy za Giedymina
Rozdział V: Olgierd i Kiejstut
Rozdział VI: Litwa za Olgierda
Rozdział VII: Jagiełło i Unja z Polską
80,00 zł
Przegląd Piechoty – Zeszyt 10 październik 1948
Rok XVI zeszyt 10 październik 1948 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Zeszyt 6 czerwiec 1949
Rok XVII zeszyt 6 czerwiec 1949 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 5 1948 r.
Rok XVI zeszyt 5, maj 1948 rok.
16,00 zł
Alighieri Dante - Boska komedya Cz.III 1926 r.
Tłumaczenie Juliana Korsaka.
Boska Komedia jest syntezą średniowiecznej myśli filozoficznej, historycznej, teologicznej oraz panoramą świata. Jako arcydzieło literatury włoskiej, należy do klasyki światowej i wywarła znaczny wpływ na kulturę europejską. Poemat przedstawia wizję jego wędrówki przez zaświaty – Piekło, Czyściec i Raj.
Boska Komedia jest syntezą średniowiecznej myśli filozoficznej, historycznej, teologicznej oraz panoramą świata. Jako arcydzieło literatury włoskiej, należy do klasyki światowej i wywarła znaczny wpływ na kulturę europejską. Poemat przedstawia wizję jego wędrówki przez zaświaty – Piekło, Czyściec i Raj.
80,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 4 1948 r.
Rok XVI zeszyt 4, kwiecień 1948 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 3 1948 r.
Rok XVI zeszyt 4, marzec 1948 rok.
Dodatek ze spisem wydawnictw na dzień 1 lutego 1948 r.
Dodatek ze spisem wydawnictw na dzień 1 lutego 1948 r.
17,60 zł
Owidyusz - Wiązanka wierszy 1912 r.
Wiązanka wierszy Owidiusza z dodatkiem wybranych elegii Tibulla i Propercyusza.
Treść:
A) Z ksiąg "Przemian"
B) Z "Kalendarza"
C) Z ksiąg "Żalów"
D) Z "Listów z Pontu"
E) Z "Ksiąg Miłości"
F) "Z Heroid"
Dodatek
Albinus Tibullus
Sextus Propertius
Treść:
A) Z ksiąg "Przemian"
B) Z "Kalendarza"
C) Z ksiąg "Żalów"
D) Z "Listów z Pontu"
E) Z "Ksiąg Miłości"
F) "Z Heroid"
Dodatek
Albinus Tibullus
Sextus Propertius
28,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 12 1947 r.
Rok XV zeszyt 12, grudzień 1947 rok.
Dodatek - półrocze 1947 r. (lipiec-grudzień)
Dodatek - półrocze 1947 r. (lipiec-grudzień)
16,00 zł
Słowacki Juliusz - Pisma Tom II. 1931 r.
Spis rzeczy tomu II:
- Anhelli,
- Lilla Weneda,
- Beniowski,
- Ksiądz Marek,
- Książe Niezłomny,
- Król-Duch,
- Genezis z Ducha.
80,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 10 1947 r.
Rok XV zeszyt 10, październik 1947 rok.
16,00 zł
Bobrzyński Michał - Wskrzeszenie Państwa Polskiego, Tom I 1920r.
Szkic historyczny. Tom I 1914 - 1918
56,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 9 1947 r.
Rok XV zeszyt 9, wrzesień 1947 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 6 1947 r.
Rok XV zeszyt 6, czerwiec 1947 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 4 1947 r.
Rok XV zeszyt 4, kwiecień 1947 rok.
16,00 zł
Jachiemecki Zdzisław-Rocznik Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tom I, 1935 r.
Drugi zeszyt I tomu Rocznika Wydziału Filozoficznego U.J. zawiera trzy prace naukowe z zakresu Astronomii, Filologii Germańskiej i Psychogenetyki.
64,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 1-2 1947 r.
Rok XV zeszyt 1-2, styczeń-luty 1947 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 12 1946 r.
Rok XIV zeszyt 12, grudzień 1946 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 11 1946 r.
Rok XIV zeszyt 11, grudzień 1946 rok.
Dodatek - półrocze 1946 r. (styczeń-czerwiec)
Dodatek - półrocze 1946 r. (styczeń-czerwiec)
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 7-8 1946 r.
Rok XIV zeszyt 7-8, lipiec-sierpień 1946 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 7-8 1946 r.
Rok XIV zeszyt 7-8, lipiec-sierpień 1946 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 2-3 1946 r.
Rok XIV zeszyt 2-3, luty-marzec 1946 rok.
16,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 1 1946 r.
Rok XIV zeszyt 1, styczeń 1946 rok.
16,00 zł
Srokowski Konstanty - Na przełomie 1916 r.
Książka ta stanowi wybór artykułów, które w ciągu tej wojny autor pisał w krakowskiej "Nowej Reformie".
68,00 zł
Przegląd Piechoty - Miesięcznik zeszyt 3-4 1945 r.
Zeszyt 3-4, październik-listopad 1945 rok.
17,60 zł
Pawłowski Bronisław - Dziennik historyczny i korespondencja polowa Generała Michała Sokolnickiego 1809 r., 1932r.
Archiwum Komisji Historii Wojskowej Nr 2.
Spis Rzeczy:
Spis Rzeczy:
- Stan służby wojskowej tak w Polsce jako i zagranicą gen. bryg. Michała Sokolnickiego członka Legionu Honorowego i wielu społeczeństw uczonych we Francji i we Włoszech, w Warszawie 10 grudnia 1807.
- Dziennik historyczny przedniej straży wojska polskiego pod dowództwem gen. Sokolnickiego, od dnia 15 kwietnia 1809 do końca kampanii
- Z redakcji francuskiej dziennika Sokolnickiego
- Korespondencja polowa gen. Sokolnickiego z czasu kampanii 1809 r.
- Skorowidz nazwisk
- Omyłki druku
120,00 zł
France Anatol - Wybór pism, Gospoda pod królową gęsią nóżką 1914 r.
Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką rozpoczyna się jako powieść na poły autobiograficzna, na poły dokumentalna. W rzeczywistości jest to utwór służący prezentacji różnych światopoglądów, które zostają ze sobą zderzone i między którymi ma wybierać główny bohater Jakub Rożenek. Ten syn właściciela "Gospody pod Królową Gęsią Nóżką" zostaje oddany pod opiekę Hieronima Coignarda, doktora teologii, licencjata sztuk wyzwolonych, humanisty i miłośnika pisarzy greckich. Wkrótce edukacją młodzieńca zaczyna się też zajmować lucyferyczny filozof-arystokrata, Monsieur d'Astarac, poszukujący w księgach przepisów magicznych na cudowne eliksiry czy kamień filozoficzny. Każdy z nauczycieli odmiennie widzi świat - pierwszy jako źródło wiedzy o świecie widzialnym, zaś drugi jako drogę do świata magii. Walka o duszę Jakuba jest jednocześnie walką dwóch sposobów poznania, racjonalizmu i fantastyki, światła i mroku, co czyni z tej powieści swoistą przypowieść.
80,00 zł
Bellona - Miesięcznik Wojskowy Nr 12 1949 r.
Rok XXXI, grudzień, zeszyt 12, 1949 r.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
16,00 zł
Bellona - Miesięcznik Wojskowy Nr 10-11 1949 r.
Rok XXXI, październik-listopad, zeszyt 10-11, 1949 r.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
16,00 zł
Bellona - Miesięcznik Wojskowy Nr 9 1949 r.
Rok XXXI, wrzesień, zeszyt 9, 1949 r.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
16,00 zł
Fredro Aleksander - Komedye, Tom IV 1871 r.
Zbiór komedii Hrabiego Alexandra Fredry.
Tom IV zawiera:
Tom IV zawiera:
- Śluby panieńskie (w 5 aktach wierszem)
- Pan Jowialski (w 4 aktach prozą)
- Nocleg w Apeninach (operetka w jednym akcie)
120,00 zł
Bellona - Miesięcznik Wojskowy dodatek Nr 1 1948 r.
Rok XXX, lipiec 1948 r.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
Bellona, czasopismo wojskowo naukowe. Pomysł założenia pisma pod takim tytułem zgłosił w czasach Królestwa Polskiego gen. I. Prądzyński, propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Wielkiego Księcia Konstantego. Pierwszy numer “Bellony” ukazał się w I 1918 wydany przez Komisję Tymczasową Rady Stanu Królestwa Polskiego. Wydawana przez cały okres międzywojenny, w okresie 1920-1939 przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. 1940-1948 ukazywała się w Londynie nakładem Sztabu Naczelnego Wodza i 1949-1950 Instytutu Historycznego im. gen. W. Sikorskiego.
12,80 zł
Homer - Iliada w skróceniu cz. I 1899 r.
Wydanie A. Scheindlera dla potrzeb Gimnazjów Polskich.
48,00 zł
Lorentowicz Jan - Młoda Polska III 1913 r.
Książka przedstawia największych pisarzy Młodej Polski.
W części III są to: Kazimierz Tetmajer, Jan Lemański oraz Adolf Nowaczyński.
W części III są to: Kazimierz Tetmajer, Jan Lemański oraz Adolf Nowaczyński.
72,00 zł
Kisielewski Józef (red.) - Czasopismo Tęcza, Nr. 9, Sierpień 1934
Tęcza, czasopismo kulturalno-społeczne, wydawane w latach 1927-1939 w Poznaniu przez wydawnictwo Księgarnia Świętego Wojciecha. Do 1931 tygodnik, następnie miesięcznik. Redagowane m.in. przez E. Zegadłowicza i J. Kisielewskiego. Publikowało np. utwory K.I. Gałczyńskiego, K. Iłłakowiczówny, A. Nowaczyńskiego.
24,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Potop 1901 r.
Potop to druga z powieści tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza wydana w 1886 roku (pozostałe części to Ogniem i mieczem i Pan Wołodyjowski), opowiadająca o potopie szwedzkim z lat 1655-1660.
56,00 zł
Przerwa-Tetmajer Kazimierz - Janosik Nędza Litmanowski 1922 r.
Powieść z cyklu "Legendy Tatr" o zbójnickim hetmanie Janosiku.
24,00 zł
Moszkowski M. - Serenade Op. 15 Nr. 1 (nuty, ok. 1930 r.)
Moszkowski M. - Serenade Op. 15 Nr. 1 (nuty, ok. 1930 r.)
12,00 zł
Godard Benjamin - Valse Op. 56 (nuty, ok. 1930 r.)
Godard Benjamin - Valse Op. 56 (nuty, ok. 1930 r.)
12,00 zł
Grieg Edvard - La danse d'Anitra Op. 46 Nr. 3 (nuty, ok. 1930 r.)
Grieg Edvard - La danse d'Anitra Op. 46 Nr. 3 (nuty, ok. 1930 r.)
12,00 zł
Braungardt F. - Murmure des bois (nuty, ok. 1900 r.)
Braungardt F. - Murmure des bois (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Reynald Georges - Barcarolle Op. 23 (nuty, ok. 1900 r.)
Reynald Georges - Barcarolle Op. 23 (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Wollenhaupt H.A. - Etude Nr. 1 Op. 22 Nr. 2 (nuty, ok. 1930 r.)
Wollenhaupt H.A. - Etude Nr. 1 Op. 22 Nr. 2 (nuty, ok. 1930 r.)
12,00 zł
Schubert Franz - Impromptu Op. 90 Nr. 4 (nuty, ok. 1900 r.)
Schubert Franz - Impromptu Op. 90 Nr. 4 (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Wachs P. - Allegresse (nuty, ok. 1930 r.)
Wachs P. - Allegresse (nuty, ok. 1930 r.)
12,00 zł
Mendelssohn-Bartholdy Feliks - Marche nuptiale (nuty, ok. 1900 r.)
Mendelssohn-Bartholdy Feliks - Marche nuptiale (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Moszkowski M. - Danse espagnole Op. 12 Nr. 1 (nuty, ok. 1900 r.)
Moszkowski M. - Danse espagnole Op. 12 Nr. 1 (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Reynald Georges - Barcarolle par Jan Gall Op. 13 Nr. 3 (nuty, ok. 1900 r.)
Reynald Georges - Barcarolle par Jan Gall Op. 13 Nr. 3 (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Burgmuller F. - La fileuse op. 109 (nuty, ok. 1900 r.)
Burgmuller F. - La fileuse op. 109 (nuty, ok. 1900 r.)
12,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Pisma.Tom V, 1899 r.
"Listy z podróży:szkice amerykańskie"
48,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Pisma.Tom III, 1899 r.
"Listy z podróży":
Wstęp
Pobyt w Londynie i podróż do Liwerpola z Oceanu
Pobyt w New-Yorku.
Wstęp
Pobyt w Londynie i podróż do Liwerpola z Oceanu
Pobyt w New-Yorku.
48,00 zł
Kisielewski Józef (red.) - Czasopismo Tęcza, Nr. 11, Sierpień 1934
Tęcza, czasopismo kulturalno-społeczne, wydawane w latach 1927-1939 w Poznaniu przez wydawnictwo Księgarnia Świętego Wojciecha. Do 1931 tygodnik, następnie miesięcznik. Redagowane m.in. przez E. Zegadłowicza i J. Kisielewskiego. Publikowało np. utwory K.I. Gałczyńskiego, K. Iłłakowiczówny, A. Nowaczyńskiego.
24,00 zł
Richet Karol - Wojny i pokój 1904r.
Karol Richet (Charles Richet), profesor Uniwersytetu Paryskiego, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 1913 roku za prace nad anafilaksją.
Napisał również książkę Les guerres et la paix (Paryż 1899). Ukazała się ona po polsku w przekładzie St. T. Szczutowskiego (Warszawa, 1904, z dopiskiem cyrylicą o dopuszczeniu przez cenzurę) jako bezpłatny dodatek dla prenumeratorów Tygodnika Ilustrowanego. Polski tytuł: Wojny i pokój.
W swoim wykładzie przeciwko wojnom, 100 lat przed Lettere contro la guerra Terzaniego, Richet żywił nadzieję: „Nadejdzie jednakże dzień, już niedaleko – cóż znaczy sto lat, co znaczy nawet trzysta lat w życiu narodów – kiedy ludy opamiętają się.”
Napisał również książkę Les guerres et la paix (Paryż 1899). Ukazała się ona po polsku w przekładzie St. T. Szczutowskiego (Warszawa, 1904, z dopiskiem cyrylicą o dopuszczeniu przez cenzurę) jako bezpłatny dodatek dla prenumeratorów Tygodnika Ilustrowanego. Polski tytuł: Wojny i pokój.
W swoim wykładzie przeciwko wojnom, 100 lat przed Lettere contro la guerra Terzaniego, Richet żywił nadzieję: „Nadejdzie jednakże dzień, już niedaleko – cóż znaczy sto lat, co znaczy nawet trzysta lat w życiu narodów – kiedy ludy opamiętają się.”
20,00 zł
Mickiewicz Adam - Pisma poetyczne 1898r.
Adam Bernard Mickiewicz herbu Poraj (ur. 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zm. 26 listopada 1855 w Konstantynopolu) – polski poeta, działacz i publicysta polityczny. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu (grono tzw. Trzech Wieszczów) oraz literatury polskiej w ogóle, a nawet za jednego z największych na skalę europejską. Określany też przez innych, jako poeta przeobrażeń oraz bard słowiański. Członek stowarzyszenia Filomatów, mesjanista związany z Kołem Sprawy Bożej Andrzeja Towiańskiego. Jeden z najwybitniejszych twórców dramatu romantycznego w Polsce, zarówno w ojczyźnie jak i w zachodniej Europie porównywany do Byrona i Goethego. W okresie pobytu w Paryżu był wykładowcą literatury słowiańskiej w Collège de France. Znany przede wszystkim jako autor ballad, powieści poetyckich, dramatu "Dziady" oraz epopei narodowej "Pan Tadeusz" uznawanej za ostatni wielki epos kultury szlacheckiej w Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
24,00 zł
Bernatowicz Feliks - Pojata - córka lezdejki Tom I-IV 1898r.
Feliks Aleksander Geisztowt-Bernatowicz urodził się w Kownie maja 1786 r. Matką jego była Wiktoria z Baronowiczów, a ojcem Jakub Bernatowicz, rotmistrz byłego województwa trockiego. Ojciec Feliksa swoją młodość spędził na dworze książąt Radziwiłłów nieświeżkich wojewodów wileńskich, u których pełnił obowiązki sekretarza, a pod koniec życia osiadł w powiecie maryampolskim w posiadłości Opuszata. Młody Feliks został oddany do szkoły w Wilnie ale nie zdążył jej skończyć. Niedługo po śmierci ojca umiera także matka. Feliks wraz z siostrą Józefą i bratem Ignacym zostali pozbawieni rodziny. Umierająca matka, troskliwa o swoje dzieci wybrała na ich opiekuna w swoim testamencie Józefa Hodlewskiego, posła i właściciela dóbr Fredy. Wkrótce siostra Feliksa zawarła związek małżeński z Żukowskim, mieszkańcem guberni Grodzieńskiej, zaś brat Ignacy został sędzią. Feliksa natomiast zaprosił do siebie stryj, Tomasz Bernatowicz, stolnik Witebski, który posiadał znaczne posiadłości ziemskie na Podolu. Wraz z dwoma swoimi synami oddał Feliksa do liceum w Krzemieńcu...
64,00 zł
Le Bon Gustaw - Psychologia rozwoju narodów 1898r.
Gustave Le Bon (urodził się 7 maja 1841 roku w Nogent-le-Rotrou; zmarł 13 grudnia 1931 w Paryżu) - francuski socjolog i psycholog. Le Bon i Gabriel Tarde uznawani są za inicjatorów psychologii społecznej i głównych przedstawicieli psychologizmu w socjologii. Le Bon po ukończeniu studiów lekarskich i uzyskaniu stopnia doktora medycyny został wysłany przez rząd francuski do Indii (1884) w celu zbadania zabytków archeologicznych, następnie podróżował po Europie, Afryce Północnej i Azji; był inicjatorem i wydawcą serii „Bibliotheąue de Philosophie scientifiąue".
Główną dziedziną zainteresowań Le Bona była psychologia społeczna, a zwłaszcza psychologia tłumu i zbiorowości, ale interesował się także anatomią, fizjologią, antropologią, fizyką, chemią, etnopsychologią i historią cywilizacji, etnografią, archeologią i paleografią oraz teorią wychowania i psychologią wychowawczą.
Jako pierwszy Le Bon dokonał psychologicznej analizy zachowania tłumu ludzkiego, którą ujął w słynnej książce Psychologie des foules (Psychologia tłumu) wydanej w 1895. Jego zdaniem w wyniku następstw rewolucji przemysłowej życie polityczne zaczynają opanowywać tłumy, które pod względem psychologicznym są tworem anormalnym, ponieważ rządzą nimi popędy i cechują je zachowania irracjonalne, ze skłonnością do ulegania sugestii; wychodząc z tych przesłanek, Le Bon krytykował socjalizm (Psychologia socjalizmu) i syndykalizm oraz wszelkie tendencje egalitarne. Był również autorem antyintelektualnej koncepcji, według której ustroje społeczne wywodzą się z instynktów ludzkich.
Główną dziedziną zainteresowań Le Bona była psychologia społeczna, a zwłaszcza psychologia tłumu i zbiorowości, ale interesował się także anatomią, fizjologią, antropologią, fizyką, chemią, etnopsychologią i historią cywilizacji, etnografią, archeologią i paleografią oraz teorią wychowania i psychologią wychowawczą.
Jako pierwszy Le Bon dokonał psychologicznej analizy zachowania tłumu ludzkiego, którą ujął w słynnej książce Psychologie des foules (Psychologia tłumu) wydanej w 1895. Jego zdaniem w wyniku następstw rewolucji przemysłowej życie polityczne zaczynają opanowywać tłumy, które pod względem psychologicznym są tworem anormalnym, ponieważ rządzą nimi popędy i cechują je zachowania irracjonalne, ze skłonnością do ulegania sugestii; wychodząc z tych przesłanek, Le Bon krytykował socjalizm (Psychologia socjalizmu) i syndykalizm oraz wszelkie tendencje egalitarne. Był również autorem antyintelektualnej koncepcji, według której ustroje społeczne wywodzą się z instynktów ludzkich.
20,00 zł
Turgieniew Iwan - Z "Zapisek myśliwego" 1898r.
Turgieniew Iwan Siergiejewicz (1818-1883), rosyjski pisarz. Studiował na uniwersytetach w Moskwie (1834-1837) i w Berlinie (1838-1841). Po powrocie do kraju zbliżył się do postępowych kół literackich skupionych wokół W.G. Bielinskiego, współpracował z demokratycznymi pismami Sowriemiennik i Otieczestwiennyje zapiski. Większość życia spędził za granicą, głównie w Baden-Baden (Niemcy) i we Francji, utrzymując ożywione kontakty z wybitnymi europejskimi pisarzami, a także z polityczną emigracją rosyjską...
72,00 zł
Skarbek Fryderyk - Dzieje Księstwa Warszawskiego Tom I-III 1898r.
Fryderyk Florian Skarbek h. Abdank (ur. 15 lutego 1792 w Toruniu w Pałacu Fengerów, zm. 25 września 1866 w Warszawie) – hrabia, polski ekonomista, powieściopisarz, historyk, działacz społeczny i polityczny.
Pochodził ze szlacheckiej rodziny sięgającej korzeniami średniowiecza. Był jednym z czworga dzieci Kacpra Skarbka i Ludwiki z Fengerów (1765-1827), córki bankiera toruńskiego Jakuba Fengera.
Po nauce w Liceum Warszawskim rozpoczął w 1809 studia ekonomiczne w Collège do France w Paryżu. W 1812 powrócił do Polski. Był przewodniczącym Rady Obywatelskiej województwa mazowieckiego. W 1818 został profesorem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w wydziale więzień i zakładów dobroczynności Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Reprezentował stronnictwo ugodowe, w chwili wybuchu powstania listopadowego przebywał w Petersburgu.
W marcu 1831 został członkiem Rady Tymczasowej Królestwa. Pełnił funkcje prezesa Rady Głównej Opieki Zakładów Dobroczynnych później Dyrekcji Ubezpieczeń. W 1854 został dyrektorem Komisji Sprawiedliwości. W 1858 został przeniesiony na emeryturę. Po przejściu na emeryturę powrócił do, przerwanej w czasie służby rządowej, pracy naukowej i literackiej. Jego zabiegi przed Heroldią Królestwa Polskiego, której później został krótko prezesem, o potwierdzenie tytułu hrabiowskiego skończyły się niepowodzeniem (nie potrafił udowodnić kilkupokoleniowej używalności tytułu). W rezultacie sporu z Heroldią car Mikołaj I nadał mu 26 marca / 7 kwietnia 1846 rosyjski dziedziczny tytuł hrabiowski. Odznaczony Orderem Świętego Stanisława II klasy z nadania Mikołaja I
Pochodził ze szlacheckiej rodziny sięgającej korzeniami średniowiecza. Był jednym z czworga dzieci Kacpra Skarbka i Ludwiki z Fengerów (1765-1827), córki bankiera toruńskiego Jakuba Fengera.
Po nauce w Liceum Warszawskim rozpoczął w 1809 studia ekonomiczne w Collège do France w Paryżu. W 1812 powrócił do Polski. Był przewodniczącym Rady Obywatelskiej województwa mazowieckiego. W 1818 został profesorem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w wydziale więzień i zakładów dobroczynności Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Reprezentował stronnictwo ugodowe, w chwili wybuchu powstania listopadowego przebywał w Petersburgu.
W marcu 1831 został członkiem Rady Tymczasowej Królestwa. Pełnił funkcje prezesa Rady Głównej Opieki Zakładów Dobroczynnych później Dyrekcji Ubezpieczeń. W 1854 został dyrektorem Komisji Sprawiedliwości. W 1858 został przeniesiony na emeryturę. Po przejściu na emeryturę powrócił do, przerwanej w czasie służby rządowej, pracy naukowej i literackiej. Jego zabiegi przed Heroldią Królestwa Polskiego, której później został krótko prezesem, o potwierdzenie tytułu hrabiowskiego skończyły się niepowodzeniem (nie potrafił udowodnić kilkupokoleniowej używalności tytułu). W rezultacie sporu z Heroldią car Mikołaj I nadał mu 26 marca / 7 kwietnia 1846 rosyjski dziedziczny tytuł hrabiowski. Odznaczony Orderem Świętego Stanisława II klasy z nadania Mikołaja I
120,00 zł
Jeske-Choiński Teodor - Stłumione iskry 1898r.
W niewielkim wielkopolskim miasteczku pod pruskim zaborem, młody adwokat, Hans von Frankenstein zakochuje się z wzajemnością w zubożałej polskiej szlachciance, Jadwidze z Różanowskich. Miłość do żony jest tak silna, że na jej prośbę w domu rozmawiają ze sobą po polsku, a kiedy rodzi im się syn, nadają mu imię Bolesław i wychowują w polskiej tradycji.
Frankenstein z czasem zmienia się. Miłość do żony staje się przyzwyczajeniem, coraz większy wpływ na adwokata mają koledzy, którzy popijając sok jęczmienny (piwo) pogardliwie nazywają go Polakiem, nawołując do okazania większego entuzjazmu dla działań Bismarckowskich Prus.
Przełomem w życiu rodziny staje się wybuch wojny z Francją. Bolesław zostaje powołany do wojska. Staje przed trudnym zadaniem - jak bić się z Francuzami i reprezentować Niemców, będąc Polakiem tychże Niemców nieznoszącym? W podobnej sytuacji znajdzie się wielu jego rodaków w regimentach poznańskich i śląskich, zwanych przez narratora Bartkami, Wojtkami i Maćkami. Sytuacja rodzinna Frankensteinów jest nie do pozazdroszczenia. Ojciec staje się zapalonym patriotą niemieckim, matka drży o losy syna. Jak sprawy się zakończyły? - odsyłam do "Stłumionych iskier".
Frankenstein z czasem zmienia się. Miłość do żony staje się przyzwyczajeniem, coraz większy wpływ na adwokata mają koledzy, którzy popijając sok jęczmienny (piwo) pogardliwie nazywają go Polakiem, nawołując do okazania większego entuzjazmu dla działań Bismarckowskich Prus.
Przełomem w życiu rodziny staje się wybuch wojny z Francją. Bolesław zostaje powołany do wojska. Staje przed trudnym zadaniem - jak bić się z Francuzami i reprezentować Niemców, będąc Polakiem tychże Niemców nieznoszącym? W podobnej sytuacji znajdzie się wielu jego rodaków w regimentach poznańskich i śląskich, zwanych przez narratora Bartkami, Wojtkami i Maćkami. Sytuacja rodzinna Frankensteinów jest nie do pozazdroszczenia. Ojciec staje się zapalonym patriotą niemieckim, matka drży o losy syna. Jak sprawy się zakończyły? - odsyłam do "Stłumionych iskier".
20,00 zł
Smoleński Władysław - Szkoły historyczne w Polsce 1898r.
Władysław Smoleński hr. Zagłoba (ur. 6 kwietnia 1851 w Grabienicach Małych w powiecie niedzborskim na Mazowszu, zm. 7 maja 1926 w Warszawie) – historyk, przedstawiciel tzw. szkoły warszawskiej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i autor wielu prac historycznych.
Syn Józefa i Balbiny ze Smosarskich. Kształcił się w szkołach w Lipnie i Mławie, a następnie uczęszczał do płockiego Gimnazjum Rządowego. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1881 r. został członkiem Akademii Umiejętności, a w 1882 otrzymał profesurę w Uniwersytecie Warszawskim. Jako wykładowca historii brał udział w pracach Uniwersytetu Latającego. Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Specjalizował się w historii osiemnastowiecznej Polski i dziejach szlachty mazowieckiej. W 1921 uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim doktorat honoris causa.
Jego księgozbiór wchodzi w skład zbiorów Biblioteki im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego w Płocku.
Syn Józefa i Balbiny ze Smosarskich. Kształcił się w szkołach w Lipnie i Mławie, a następnie uczęszczał do płockiego Gimnazjum Rządowego. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1881 r. został członkiem Akademii Umiejętności, a w 1882 otrzymał profesurę w Uniwersytecie Warszawskim. Jako wykładowca historii brał udział w pracach Uniwersytetu Latającego. Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Specjalizował się w historii osiemnastowiecznej Polski i dziejach szlachty mazowieckiej. W 1921 uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim doktorat honoris causa.
Jego księgozbiór wchodzi w skład zbiorów Biblioteki im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego w Płocku.
18,50 zł
Wężyk Władysław - Władysław Łokietek Tom I 1898r.
Władysław Wężyk (ur. 22 czerwca 1816 w Toporowie, zm. 15 lutego 1848 w Brzozowie koło Pszczyny) - polski podróżnik i literat, uczestnik powstania listopadowego.
Syn Ignacego, posła na Sejm Warszawski z okresu Księstwa Warszawskiego, w wieku 15 lat zaciągnął się do Gwardii Narodowej biorąc udział w powstaniu listopadowym. Od 1832 na emigracji, przez krótki czas przebywał w Londynie, a później w Paryżu. Do Polski wrócił pod koniec 1836 roku lub na początku 1837 i poświęcił się studiom filozoficznym, które przerwał przed wyjazdem na Bliski Wschód. W 1839 udał się do Berlina, gdzie słuchał wykładów Edwarda Gansa. Przyjaźnił się z Cyprianem Norwidem, z którym odbył podróż po Koronie w latach 1841-1842. Pod koniec życia osiadł na wsi i zajmował się gospodarstwem. Zmarł w czasie epidemii tyfusu na Śląsku zaraziwszy się od chorych, którymi zajmował się osobiście w założonym przez siebie szpitalu w oficynie swojego dworku. Pochowany w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim.
Syn Ignacego, posła na Sejm Warszawski z okresu Księstwa Warszawskiego, w wieku 15 lat zaciągnął się do Gwardii Narodowej biorąc udział w powstaniu listopadowym. Od 1832 na emigracji, przez krótki czas przebywał w Londynie, a później w Paryżu. Do Polski wrócił pod koniec 1836 roku lub na początku 1837 i poświęcił się studiom filozoficznym, które przerwał przed wyjazdem na Bliski Wschód. W 1839 udał się do Berlina, gdzie słuchał wykładów Edwarda Gansa. Przyjaźnił się z Cyprianem Norwidem, z którym odbył podróż po Koronie w latach 1841-1842. Pod koniec życia osiadł na wsi i zajmował się gospodarstwem. Zmarł w czasie epidemii tyfusu na Śląsku zaraziwszy się od chorych, którymi zajmował się osobiście w założonym przez siebie szpitalu w oficynie swojego dworku. Pochowany w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim.
24,00 zł
Plenkiewicz Roman - Kształcenie młodzieży 1898r.
Roman Ignacy Plenkiewicz (ur. 20 stycznia 1833 w Skorczowie, powiat pińczowski, zm. 4 października 1910 w Warszawie), polski historyk literatury, literat, członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.
Był synem Stanisława (rządcy majątków ziemskich) i Antoniny z Grządzińskich. W 1849 ukończył szkołę realną w Kielcach, później sam dokształcał się w dziedzinie historii i historii literatury. Pracował jako nauczyciel, początkowo w domach szlacheckich w Kielcach (1849-1852), następnie w szkołach prywatnych w Miławczycach i Czaryżu (1852-1860) oraz w gimnazjum J. N. Leszczyńskiego w Warszawie (1861-1862). Od 1862 był profesorem języka polskiego w gimnazjum w Płocku, w latach 1865-1866 i 1875-1887 w II gimnazjum w Warszawie, 1866-1875 w gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1876-1895 pełnił funkcję profesora języka polskiego i historii w Szkole Handlowej Kronenberga w Warszawie. Od 1895 pracował jako sekretarz Komitetu Nadzorczego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego w Warszawie.
W 1908 został członkiem wybranym Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Publikował na łamach "Rocznika Piotrkowskiego" (1871-1876) i "Tygodnia" (1873-1875), był redaktorem Encyklopedyi wychowawczej (od 1900). Ogłosił m.in. powieść Perła zatracona (1872), opis Z wycieczki w Tatry Wschodnie (1873) oraz wiersze.
W pracy naukowej zajmował się historią literatury polskiego Odrodzenia, historią oświaty, dydaktyką ogólną. Janowi Kochanowskiemu poświęcił obszerną monografię życia i twórczości, z uwzględnieniem szerokiego tła dziejowego (Jan Kochanowski, jego ród, żywot i dzieła, 1897). Wydał kilkaset dokumentów Akt sądowych z wieku XVI (1903), związanych z działalnością Kochanowskiego. Omówił poglądy wychowawcze Mikołaja Reja (Mikołaja Reya z Nagłowic etyka, 1905). Pisał na temat zadań nauczyciela w kształceniu początkowym, przygotował program nauczania historii literatury polskiej na poziomie gimnazjum, wskazywał na konieczność nauczania języków klasycznych w szkolnictwie średnim. Gromadził materiały do monografii historycznej Szkoły Handlowej Kronenberga. Działał w instytucjach kulturalnych i charytatywnych, ogłosił przekład Śpiew i Mignon Goethego (1870).
Był synem Stanisława (rządcy majątków ziemskich) i Antoniny z Grządzińskich. W 1849 ukończył szkołę realną w Kielcach, później sam dokształcał się w dziedzinie historii i historii literatury. Pracował jako nauczyciel, początkowo w domach szlacheckich w Kielcach (1849-1852), następnie w szkołach prywatnych w Miławczycach i Czaryżu (1852-1860) oraz w gimnazjum J. N. Leszczyńskiego w Warszawie (1861-1862). Od 1862 był profesorem języka polskiego w gimnazjum w Płocku, w latach 1865-1866 i 1875-1887 w II gimnazjum w Warszawie, 1866-1875 w gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1876-1895 pełnił funkcję profesora języka polskiego i historii w Szkole Handlowej Kronenberga w Warszawie. Od 1895 pracował jako sekretarz Komitetu Nadzorczego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego w Warszawie.
W 1908 został członkiem wybranym Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Publikował na łamach "Rocznika Piotrkowskiego" (1871-1876) i "Tygodnia" (1873-1875), był redaktorem Encyklopedyi wychowawczej (od 1900). Ogłosił m.in. powieść Perła zatracona (1872), opis Z wycieczki w Tatry Wschodnie (1873) oraz wiersze.
W pracy naukowej zajmował się historią literatury polskiego Odrodzenia, historią oświaty, dydaktyką ogólną. Janowi Kochanowskiemu poświęcił obszerną monografię życia i twórczości, z uwzględnieniem szerokiego tła dziejowego (Jan Kochanowski, jego ród, żywot i dzieła, 1897). Wydał kilkaset dokumentów Akt sądowych z wieku XVI (1903), związanych z działalnością Kochanowskiego. Omówił poglądy wychowawcze Mikołaja Reja (Mikołaja Reya z Nagłowic etyka, 1905). Pisał na temat zadań nauczyciela w kształceniu początkowym, przygotował program nauczania historii literatury polskiej na poziomie gimnazjum, wskazywał na konieczność nauczania języków klasycznych w szkolnictwie średnim. Gromadził materiały do monografii historycznej Szkoły Handlowej Kronenberga. Działał w instytucjach kulturalnych i charytatywnych, ogłosił przekład Śpiew i Mignon Goethego (1870).
16,00 zł
Suttner Berta - Precz z orężem Tom I 1898r.
Bertha Sophie Felicitas Freifrau von Suttner z domu hrabianka Kinsky von Chinic und Tettau (ur. 9 czerwca 1843 w Pradze, Cesarstwo Austriackie, zm. 21 czerwca 1914 w Wiedniu, Austro-Węgry) – austriacka pisarka i dziennikarka. W 1905 roku została pierwszą kobietą, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.
Bertha była córką zubożałego marszałka zagłębia i guwernantki. W 1873 roku, gdy zaręczyła się z baronem Arthurem Gundaccarem von Suttner, jej rodzina sprzeciwiła się temu. Trzy lata później odpowiedziała na ogłoszenie Alfreda Nobla, który szukał sekretarki i gospodyni do swojej paryskiej rezydencji. Pracowała tylko tydzień, po czym wróciła do Wiednia i potajemnie poślubiła Arthura Suttnera.
Stała się jedną z wiodących postaci ruchu pacyfistycznego, gdy w 1889 roku opublikowano jej powieść Die Waffen nieder (Precz z orężem, pierwsze wyd. polskie 1898) i gdy dwa lata później przyłączyła się do organizacji austriackich pacyfistów. Tam zyskała międzynarodową sławę jako redaktorka międzynarodowego dziennika pacyfistycznego Die Waffen nieder, który nazwano jak jej książkę. Pracowała nad nim w latach 1892–1899.
Na jej życie wpłynęły prace Henry'ego Thomasa Buckle, Herberta Spencera i Karola Darwina. Korespondowała z Alfredem Noblem do jego śmierci w 1896 r. Uważa się, że przyczyniła się do decyzji o ustanowieniu Pokojowej Nagrody Nobla pośród pozostałych dziedzin.
Bertha była córką zubożałego marszałka zagłębia i guwernantki. W 1873 roku, gdy zaręczyła się z baronem Arthurem Gundaccarem von Suttner, jej rodzina sprzeciwiła się temu. Trzy lata później odpowiedziała na ogłoszenie Alfreda Nobla, który szukał sekretarki i gospodyni do swojej paryskiej rezydencji. Pracowała tylko tydzień, po czym wróciła do Wiednia i potajemnie poślubiła Arthura Suttnera.
Stała się jedną z wiodących postaci ruchu pacyfistycznego, gdy w 1889 roku opublikowano jej powieść Die Waffen nieder (Precz z orężem, pierwsze wyd. polskie 1898) i gdy dwa lata później przyłączyła się do organizacji austriackich pacyfistów. Tam zyskała międzynarodową sławę jako redaktorka międzynarodowego dziennika pacyfistycznego Die Waffen nieder, który nazwano jak jej książkę. Pracowała nad nim w latach 1892–1899.
Na jej życie wpłynęły prace Henry'ego Thomasa Buckle, Herberta Spencera i Karola Darwina. Korespondowała z Alfredem Noblem do jego śmierci w 1896 r. Uważa się, że przyczyniła się do decyzji o ustanowieniu Pokojowej Nagrody Nobla pośród pozostałych dziedzin.
16,00 zł
Skarbek Fryderyk - Pamiętniki Seglasa 1898r.
Fryderyk Florian Skarbek h. Abdank (ur. 15 lutego 1792 w Toruniu w Pałacu Fengerów, zm. 25 września 1866 w Warszawie) – hrabia, polski ekonomista, powieściopisarz, historyk, działacz społeczny i polityczny.
Pochodził ze szlacheckiej rodziny sięgającej korzeniami średniowiecza. Był jednym z czworga dzieci Kacpra Skarbka i Ludwiki z Fengerów (1765-1827), córki bankiera toruńskiego Jakuba Fengera.
Po nauce w Liceum Warszawskim rozpoczął w 1809 studia ekonomiczne w Collège do France w Paryżu. W 1812 powrócił do Polski. Był przewodniczącym Rady Obywatelskiej województwa mazowieckiego. W 1818 został profesorem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w wydziale więzień i zakładów dobroczynności Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Reprezentował stronnictwo ugodowe, w chwili wybuchu powstania listopadowego przebywał w Petersburgu.
W marcu 1831 został członkiem Rady Tymczasowej Królestwa. Pełnił funkcje prezesa Rady Głównej Opieki Zakładów Dobroczynnych później Dyrekcji Ubezpieczeń. W 1854 został dyrektorem Komisji Sprawiedliwości. W 1858 został przeniesiony na emeryturę. Po przejściu na emeryturę powrócił do, przerwanej w czasie służby rządowej, pracy naukowej i literackiej. Jego zabiegi przed Heroldią Królestwa Polskiego, której później został krótko prezesem, o potwierdzenie tytułu hrabiowskiego skończyły się niepowodzeniem (nie potrafił udowodnić kilkupokoleniowej używalności tytułu). W rezultacie sporu z Heroldią car Mikołaj I nadał mu 26 marca / 7 kwietnia 1846 rosyjski dziedziczny tytuł hrabiowski. Odznaczony Orderem Świętego Stanisława II klasy z nadania Mikołaja I
Pochodził ze szlacheckiej rodziny sięgającej korzeniami średniowiecza. Był jednym z czworga dzieci Kacpra Skarbka i Ludwiki z Fengerów (1765-1827), córki bankiera toruńskiego Jakuba Fengera.
Po nauce w Liceum Warszawskim rozpoczął w 1809 studia ekonomiczne w Collège do France w Paryżu. W 1812 powrócił do Polski. Był przewodniczącym Rady Obywatelskiej województwa mazowieckiego. W 1818 został profesorem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w wydziale więzień i zakładów dobroczynności Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Reprezentował stronnictwo ugodowe, w chwili wybuchu powstania listopadowego przebywał w Petersburgu.
W marcu 1831 został członkiem Rady Tymczasowej Królestwa. Pełnił funkcje prezesa Rady Głównej Opieki Zakładów Dobroczynnych później Dyrekcji Ubezpieczeń. W 1854 został dyrektorem Komisji Sprawiedliwości. W 1858 został przeniesiony na emeryturę. Po przejściu na emeryturę powrócił do, przerwanej w czasie służby rządowej, pracy naukowej i literackiej. Jego zabiegi przed Heroldią Królestwa Polskiego, której później został krótko prezesem, o potwierdzenie tytułu hrabiowskiego skończyły się niepowodzeniem (nie potrafił udowodnić kilkupokoleniowej używalności tytułu). W rezultacie sporu z Heroldią car Mikołaj I nadał mu 26 marca / 7 kwietnia 1846 rosyjski dziedziczny tytuł hrabiowski. Odznaczony Orderem Świętego Stanisława II klasy z nadania Mikołaja I
20,00 zł
Weingart M. - Texty ke Studiu Jazyka a Pisemnictvi Staroslovenskeho 1949 r.
Tyto "Texty" jsou nutnym doplmkem me "Rukoveti jazyka staroslovenskeho". Jsou v podstate druhym, doplnenym a rozsirenym vydanim mych "Staroslovenskych textu", vydanych v rijnu 1937 v slovenskem seminari Karlovy university.
20,00 zł
Weingart M. - Texty ke Studiu Jazyka a Pisemnictvi Staroslovenskeho 1949 r.
Tyto "Texty" jsou nutnym doplmkem me "Rukoveti jazyka staroslovenskeho". Jsou v podstate druhym, doplnenym a rozsirenym vydanim mych "Staroslovenskych textu", vydanych v rijnu 1937 v slovenskem seminari Karlovy university.
20,00 zł
Piłsudski Józef - Pisma-mowy-rozkazy Tom VI-VIII 1931r.
PIŁSUDSKI Józef, Pisma - Mowy - Rozkazy. Wydanie zbiorowe prac dotychczas drukiem ogłoszonych. Tom IV. Warszawa 1931. Instytut Badania Najnowszej Historii Polski. Towarzystwo Wydawnicze Polska Zjednoczona. /Komitet Redakcyjny Michał Sokolnicki i Julian Stachiewicz/.
60,00 zł
Vajs Josef - Kniha Rut 1926 r.
Kritickie Studie Staroslovanskeho Textu Biblickiego.
60,00 zł
Sterling R. - A Grammar of the Arabic Language 1904 r.
This book was digitized and reprinted from the collections of the University of California Libraries.
160,00 zł
Kobylańska Krystyna - Chopin: antologia poetycka
Fryderyk Chopin natchnieniem poetów w setną rocznicę śmierci.
60,00 zł
Kallenbach Józef - Zygmunt Krasiński tom I- II wyd. 1904
Wydanie dwutomowe z 1904 roku.
180,00 zł
Ossendowski F. Antoni - Niewolnicy słońca wyd. 1926
Podróż przez zachodnią połać Afryki Podzwrotnikowej.
140,00 zł
Hołd Grunwaldowi wyd. 1910
Albumy pamiątkowe zebrane staraniem Straży Polskiej.
80,00 zł
Nusbaum Józef - Idea ewolucyi w biologii wyd. 1910
Przeszłość, stan obecny i wpływ na rozwój wiedzy ludzkiej.
70,00 zł
Sosnowski Kirył, Suchockie Mieczysław (red.) - Dolny Śląsk tom I- II wyd. 1948
Bogato ilustrowane wydanie dotyczące Dolnego Śląska. Wydanie z 1948 roku.
75,00 zł
Waliszewski Kazimierz - Katarzyna II wyd. 1929
Książka opowiada o carycy rosyjskiej, Katarzynie II.
100,00 zł
Unbegaun Boris - La Langue Russe au XVIe siècle (1500-1550) 1935 r.
Boris Ottokar Unbegaun ont émigré après la guerre civile russe, dans lequel il a combattu du côté de la blanche, d'abord en Slovénie, où il a commencé ses études à l'Université de Ljubljana. Plus tard, il s'installe à Paris où en 1935 sa thèse de doctorat.
70,00 zł
Tichy Frantisek - Vyvoj Soucasneho Spisovneho Jazyka na Podkarpatske Rusi 1938 r.
Tom 11 z Knihovna Sboru pro výzkum Slovenska a Podkarpatské Rusi při Slovanském Ústavu v Praze.
45,00 zł
Stanislav Jan - Slovanski Apostoli Cyril a Metod a Ich Cinnost vo Velkomoravskej Risi wyd. 1945
Vlastivědná Knižnica Slovenskej Akadémie Vied a Umení.
25,00 zł
Kneipp Sebastian - Tak żyć potrzeba
Reprint książki z 1891, wydawnictwo Kempten.
Wskazówki i rady dla zdrowych i chorych pouczające jak żyć rozumnie należy, i leczyć metodą odpowiednią naturze.
Wskazówki i rady dla zdrowych i chorych pouczające jak żyć rozumnie należy, i leczyć metodą odpowiednią naturze.
50,00 zł
Mickiewicz Adam - Pan Tadeusz, 1934 r.
Tekst na podstawie pierwszego wydania. Przedmowa Manfreda Kridla z 24 ilustracjami E.M.Andriollego. Wydanie jubileuszowe dla uczczenia setnej rocznicy ukazania się poematu.
350,00 zł
Wieliczko M. (oprac.) - Polska w latach wojny światowej w kraju i na obczyźnie, 1930 r.
Pamiątkowy zbiór fotografji i dokumentów.
Prawdziwa skarbnica materiału dokumentalnego dla przełomowych lat 1914-1918.
Prawdziwa skarbnica materiału dokumentalnego dla przełomowych lat 1914-1918.
200,00 zł
Garlicki - Wstęp do Geometrji Wykreślnej, 1922
Zbiór wykładów prof. Garlickiego poświęconych zagadnieniom związanym z geometrią wykreślną. Autor wyjaśnia kolejno: przedmiot geometrii wykreślnej, zasadnicze zagadnienia konstrukcyjne, metody ogólne, metodę miejsc geometrycznych, metodę obrotu, metodę podobieństwa, potęgę punktu względem koła, pęki kół, metodę jednokładności, oraz zagadnienia rozwiązywane bez ściśle określonej metody.
20,00 zł
Sinko Tadeusz - Wpisy łacińskie, 1938
Wpisy łacińskie.
Zeszyt I: Wybór z dzieł Tacyta z dodatkiem historyków cesarstwa
Zeszyt I: Wybór z dzieł Tacyta z dodatkiem historyków cesarstwa
17,00 zł
Semkowicz Aleksander - Opowiadania z dziejów powszechnych cz. I, 1912
Opowiadania z dziejów powszechnych: dla niższych klas szkół gimnazyalnich i realnych. Podręcznik, z którego możemy zaczerpnąć informacje na temat kultur Starożytnego Wschodu - Egiptu, Grecji, Italii. Autor skupia się przede wszystkim na przedstawianiu, na przestrzeni czasu, sylwetek władców i ich wpływu na dzieje danego kraju. Wydanie wzbogacone mapami starożytnego Egiptu, Grecji i Italii.
30,00 zł
Chrzanowski Ignacy - Liryka patryotyczna Asnyka 1918r.
"Z pośród poetów naszych drugiej połowy XIX stulecia ani jeden nie ma tak słusznego prawa do miana poety europejskiego, jak Asnyk. Tym, których znajomość jego poezyi nie sięga ponad pieśni miłosne i t. zw. wiersze karmelkowe, sąd taki wyda się zapewne nieco dziwnym; ale ci, którzy zachowują w pamięci i sercu takie pieśni, jak "Ucisz się serce", "Pod stopami krzyża", "Daremne żale, próżny trud" a nadewszystko sonety filozoficzne "Nad głębiami, zgodzą się chyba na to, że ani jeden z ówczesnych poetów polskich nie poruszał tak częśto uczuć i zagadnień ogólnoludzkich..."
20,00 zł
Turczyński Stanisław (oprac.) - Wystawa malarstwa polskiego na przełomie XIX-XX wieku, 1948
Wystawa malarstwa polskiego na przełomie XIX-XX wieku. Dzieła artystów nieżyjących, seria I
15,00 zł
Dygasiński Adolf - Gody życia 1936r.
Godami życia Dygasiński zamykał swoją twórczość. Ten utwór pisany pod koniec życia pisarza to dowód silnej ewolucji jego stylu od czasu, gdy zajmował się nowelami i krótkimi opowiadaniami. Zmianie uległa nie tylko forma, ale także treść - fabuła z wyraźnie zarysowanymi wątkami ustąpiła swobodnym rozważaniom o zabarwieniu filozoficznym.
Język utworu i jego walory liryczne zbliżają Gody życia do określenia ich jako poemat prozą. Opisy przyrody w dolinie Prądnika, gdzie Dygasiński umieścił akcję, zaskakują swoją barwnością i poetyckością. Obserwujemy naturę taką samą jak dzisiaj, chociaż autor pokazuje ją na tle czasów pogańskich, cofając się kilkanaście wieków wstecz. Ten zabieg służy podkreśleniu podstawowej tezy, której zwolennikiem był pisarz, tezy o przyrodzie, która jest okresowo zmienna, ale zawsze tożsama. W Godach życia ramą kompozycyjną utworu są więc pory roku, które wyznaczają cykl istnienia przyrody, ale jest to cykl zamknięty, przyroda niezmiennie powraca do stanu wyjścia.
Świat to jednak coś więcej niż cykl pór roku. Jest on także wynikiem działania sił pradawnych, których odbicie znaleźć można słowiańskich wierzeniach.
Język utworu i jego walory liryczne zbliżają Gody życia do określenia ich jako poemat prozą. Opisy przyrody w dolinie Prądnika, gdzie Dygasiński umieścił akcję, zaskakują swoją barwnością i poetyckością. Obserwujemy naturę taką samą jak dzisiaj, chociaż autor pokazuje ją na tle czasów pogańskich, cofając się kilkanaście wieków wstecz. Ten zabieg służy podkreśleniu podstawowej tezy, której zwolennikiem był pisarz, tezy o przyrodzie, która jest okresowo zmienna, ale zawsze tożsama. W Godach życia ramą kompozycyjną utworu są więc pory roku, które wyznaczają cykl istnienia przyrody, ale jest to cykl zamknięty, przyroda niezmiennie powraca do stanu wyjścia.
Świat to jednak coś więcej niż cykl pór roku. Jest on także wynikiem działania sił pradawnych, których odbicie znaleźć można słowiańskich wierzeniach.
15,00 zł
Kott Frantisek St. - Cesko-Nemecky Slovnik Tom I-VII 1878 r.
Cesko-Nemecky Slovnik zvlaste Grammaticko-Fraseologicky.
Sestavil Frantisek St. Kott, Professor C. K. Akademickeho Gymnasia v Praze.
(Sedm dilu).
Sestavil Frantisek St. Kott, Professor C. K. Akademickeho Gymnasia v Praze.
(Sedm dilu).
1 050,00 zł
Mickiewicz Adam - Pan Tadeusz, 1915 r.
Wydanie z roku 1915 nakładem Księgarni G. Geberthnera i Spółki.
100,00 zł
Sieroszewski Wacław - Zamorski Djabeł 1935 r.
Powieść dla młodzieży z 1935 r.
20,00 zł
Schellers I. I. G. - Lateinisch-Böhmisch-Deutsches Woerterbuch 1830 r.
Nach I. I. G. Schellers etymologischer Grundlage.
Vermehrt und herausgegeben von Joseph Chmela.
Vermehrt und herausgegeben von Joseph Chmela.
150,00 zł
Lehr-Spławiński Tadeusz - Mały poradnik ortograficzny dla uczniów szkół powszechnych, 1937
Poradnik dla uczniów szkół powszechnych, dostosowany do uchwał Komitetu Ortograficznego Polskiej Akademii Umiejętności z 1936 roku. Wydanie ma formę słownika ortograficznego, w którym odnaleźć można, ułożone alfabetycznie, słowa budząc często wątpliwości co do ich pisowni.
28,00 zł
Awangarda państwa narodowego - dwutygodnik - Nr 4-5 Rok XVII kwiecień-maj 1939r.
Spis treści:
1. Z KARABINEM U NOGI
Jerzy Drobnik: O naśladownictwie, hermafrodytyźmie narodowym i pseudoimperialiźmie.
Tadeusz Lehr-Spławiński: Język polski dźwignią jedności narodu i państwa.
Karol Górski: Od Palackiego do Hachy.
2. SPRAWY WOŁYŃSKIE
3. PO ZGONIE ŚP. PUŁK. WALEREGO SŁAWKA
4. GŁOSY: U trumny Walerego Sławka, Kilka wniosków, Echa "Biblioteki Awangardy".
5. Z ODDZIAŁU POZNAŃSKO-POMORSKIEGO KLUBU 11 LISTOPADA.
1. Z KARABINEM U NOGI
Jerzy Drobnik: O naśladownictwie, hermafrodytyźmie narodowym i pseudoimperialiźmie.
Tadeusz Lehr-Spławiński: Język polski dźwignią jedności narodu i państwa.
Karol Górski: Od Palackiego do Hachy.
2. SPRAWY WOŁYŃSKIE
3. PO ZGONIE ŚP. PUŁK. WALEREGO SŁAWKA
4. GŁOSY: U trumny Walerego Sławka, Kilka wniosków, Echa "Biblioteki Awangardy".
5. Z ODDZIAŁU POZNAŃSKO-POMORSKIEGO KLUBU 11 LISTOPADA.
30,00 zł
Jeż Teodor T. - Rotułowicze, 1930 r.
Książka zawiera historię dziejów Serbii i jej walk o niepodległość. Wydana w roku 1930. Zawiera IV części.
20,00 zł
Stowarzyszenie Elektryków Polskich - Symbole graficzne urządzeń elektrycznych prądu silnego, 1934
W niniejszym wydaniu przedstawiono opis symboli graficznych urządzeń elektrycznych uporządkowany kolejno:
Dodatkowo do wydania dołączono przykład planu instalacji domowej.
- Ogólne symbole rodzajów prądu i sposobów połączeń
- Symbole planów ogólnych (części obwodu, łączniki, bezpieczniki, przyrządy pomocnicze, transformatory, maszyny wirujące, prostowniki, akumulatory, przyrządy pomiarowe)
- Symbole planów instalacyjnych (przewody i przybory do nich, łączniki, odbiorniki, sygnalizacja domowa).
Dodatkowo do wydania dołączono przykład planu instalacji domowej.
18,00 zł
Dąbrowski Jan - Historia dla II klasy gimnazjów 1938r.
Spis rzeczy:
1. POLSKA ZA PIASTÓW. ROZWÓJ PORZĄDKU ŚREDNIOWIECZNEGO.
A) Budowanie państwa polskiego.
B) Walka cesarstwa z papiestwem i czasy wypraw krzyżowych.
C) Polska dzielnicowa.
D) Odrodzenie i umocnienie państwa polskiego.
2. POLSKA JAGIELLOŃSKA. UPADEK PORZĄDKU ŚREDNIOWIECZNEGO.
A) Związek Polski i Litwy.
B) Zmiany polityczne w Europie wschodniej i zachodniej.
C) Wzrost potęgi Jagiellonów i przemiany wewnętrzne w Polsce.
D) Odrodzenie i reformacja.
E) Polska XVIw.
3. RZECZPOSPOLITA SZLACHECKA. ZMIANA SYSTEMU RZĄDZENIA NA ZACHODZIE.
A) Rywalizacja Anglii i Hiszpanii.
B) Przewaga Polski nad Moskwą.
C) Polska w obronie swej potęgi.
D) Życie wewnętrzne Polski XVIIw.
E) Parlamentaryzm i absolutyzm w Europie zachodniej.
1. POLSKA ZA PIASTÓW. ROZWÓJ PORZĄDKU ŚREDNIOWIECZNEGO.
A) Budowanie państwa polskiego.
B) Walka cesarstwa z papiestwem i czasy wypraw krzyżowych.
C) Polska dzielnicowa.
D) Odrodzenie i umocnienie państwa polskiego.
2. POLSKA JAGIELLOŃSKA. UPADEK PORZĄDKU ŚREDNIOWIECZNEGO.
A) Związek Polski i Litwy.
B) Zmiany polityczne w Europie wschodniej i zachodniej.
C) Wzrost potęgi Jagiellonów i przemiany wewnętrzne w Polsce.
D) Odrodzenie i reformacja.
E) Polska XVIw.
3. RZECZPOSPOLITA SZLACHECKA. ZMIANA SYSTEMU RZĄDZENIA NA ZACHODZIE.
A) Rywalizacja Anglii i Hiszpanii.
B) Przewaga Polski nad Moskwą.
C) Polska w obronie swej potęgi.
D) Życie wewnętrzne Polski XVIIw.
E) Parlamentaryzm i absolutyzm w Europie zachodniej.
20,00 zł
Szmyd Gerard - Życie chrześcijanina z Chrystusem w kościele i liturgii 1937r.
"Co zawiera w sobie liturgia? - obejmuje Mszę św., Sakramenty św., Sakramentalia, tj. obrzędy i modlitwy podobne do Sakramentów, oraz pacierze kapłańskie, czyli czynności (obrzędy) i modlitwy, które Kościół odprawia w imieniu Jezysa Chrystusa dla oddania najwyższej czci Bogu i uświęcenia wiernych..."
20,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Pisma.Tom LXXII, 1904 r.
Część III - "Pan Wołodyjowski"
20,00 zł
Sienkiewicz Henryk - Pisma.Tom XII, 1899 r.
Jamioł, Organista z Ponikły, Listy z Rzymu, Wenecyi i Paryża, Komedya z Pomyłek, Sachem.
20,00 zł
Frankowski Eugenjusz - Sztuka ludu polskiego, 1928 r.
Monografje artystyczne pod redakcją Mieczysława Tretera. Tom XVII.
Z 32 reprodukcjami.
Z 32 reprodukcjami.
25,00 zł
Balzac Honoriusz - Honoryna i Drugie studjum kobiety. Komedia ludzka (1930 r.)
Balzac Honoriusz
"Komedja ludzka"
Honoryna i Drugie studjum kobiety
przełożył Boy-Żeleński
Książka prawdopodobnie z 1930 roku.
"Komedja ludzka"
Honoryna i Drugie studjum kobiety
przełożył Boy-Żeleński
Książka prawdopodobnie z 1930 roku.
35,00 zł
Żółkiewski Stanisław - Pamiętniki o wojnie moskiewskiej (1920 r.)
Żółkiewski Stanisław
Pamiętniki o wojnie moskiewskiej
Początek i progres wojny moskiewskiej
"Początek i progres wojny moskiewskiej" – pamiętnik hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego z wyprawy wojennej do Carstwa Rosyjskiego w latach 1609–1611, spisany prawdopodobnie w 1612.
Pamiętniki o wojnie moskiewskiej
Początek i progres wojny moskiewskiej
"Początek i progres wojny moskiewskiej" – pamiętnik hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego z wyprawy wojennej do Carstwa Rosyjskiego w latach 1609–1611, spisany prawdopodobnie w 1612.
35,00 zł
Mickiewicz Adam - Dziady wileńskie
Dziady wileńskie
Adama Mickiewicza
opracował Henryk Życzyński
Książnica Komentarzy
Serja I, Tom XIX
Książka prawdopodobnie z lat dwudziestych XX wieku.
Adama Mickiewicza
opracował Henryk Życzyński
Książnica Komentarzy
Serja I, Tom XIX
Książka prawdopodobnie z lat dwudziestych XX wieku.
25,00 zł
Jeż T. T. - Pierwsze Boże Przykazanie 1930 r.
Z wojen i powstań polskich XIX wieku.
40,00 zł
Jeż T. T. - Drugie Boże Przykazanie 1930 r.
Z Powstania R. 1831 na Litwie.
40,00 zł
Bławatska Helena - Dziwy Indji ok. 1930 r.
Autorka dzieł klasyki ezoterycznej, opisuje egzotyczny świat o rajskim klimacie - Gór Błękitnych w Indiach i tajemnicze ludy tam zamieszkałe, nawet nieznane rdzennym mieszkańcom okolicznych terenów.
40,00 zł
Siedlecki Franciszek - Grafika Polska 1927 r.
W świetle krytyki zagranicznej.
80,00 zł
Ryniewicz Antoni - Historja średniowieczna i nowożytna 1929 r.
Ze szczególnym Uwzględnieniem Dziejów Polski.
16,00 zł
Domański, Prus - Nauka chorób wenerycznych Tom I ok. 1905 r.
Ponieważ podział anatomiczny ma teraz najwięcej podstaw naukowych, przeto w niniejszej pracy podzielimy choroby układu nerwowego na choroby mózgu, choroby rdzenia kręgowego, choroby nerwów obwodowych i na nerwice czynnościowe.
100,00 zł
Spitteler Karol - Imago, 1927 r.
Książka z serii Bibljoteka Laureatów Nobla, tom X. Oparta na motywach autobiograficznych i zawierająca wizję dwoistej natury twórcy (lmago-Theuda to niewierna kochanka, a prawdziwa Imago to wierna muza poety).
25,00 zł
Obolewicz Karol - Słowa prawdy 1894 r.
Słowa prawdy o ubiorze, strojach i wdziękach.
50,00 zł
Dziakiewicz Włodzimierz - Miernictwo, 1918 r.
Zagadnienia techniczne odbudowy kraju (17).
40,00 zł
Wiktor Józef Marja - Na ziemi pokój, romans umarłych, 1930 r.
Książka z cyklu "Błogosławieństwo pokoju".
60,00 zł
Ostermann M. (red.) - Ars Medici 1930 r.
Rocznik miesięcznika Ars Medici. Nr 1 - Nr 12 XX Jahrgang 1930 r.
36,00 zł
Kuhner A. - Tajemnica życia powstającego, 1922 r.
Objaśnienie życia płciowego i małżeńskiego.
16,00 zł
Orgelbrand Samuel - Encyklopedia Powszechna, Tom I, 1898 r.
Tom I od litery A do Ażur z 532 rysunkami, 11 mapami i tablicą Analizy spektralnej.
100,00 zł
Łazarski Mieczysław - Zasady geometrii wykreślnej, tom II, 1906 r.
Książka z serii: Biblioteka Politechniczna.
Tom II (tekst z 35 tablicami rysunkowymi).
Tom II (tekst z 35 tablicami rysunkowymi).
25,00 zł
Thibaut M. A. - Nouveau Dictionnaire de Poche 1810 r.
Słownik francusko - niemiecki i niemiecko - francuski.
300,00 zł
von Forell Fritz - Molders und Seine Manner 1941 r.
O niemieckim pilocie myśliwca z okresu wojny domowej w Hiszpanii i początkach II wojny światowej.
50,00 zł
Munthe Axel - Księga z San Michele 1934 r.
"Księga z San Michele" - to światowy bestseller tłumaczony na 44 języki. Axel Munthe (1857-1949), szwedzki lekarz, obdarzony był niezwykłą intuicją, rozległą wiedzą medyczną, umiejętnością wnikania w najgłębsze tajniki duszy ludzkiej, a także talentem literackim.
40,00 zł
Gogol Mikołaj - Martwe dusze, 1949 r.
Akcja powieści rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Rosji. Do miasta N. przyjeżdża tajemniczy gość. Okazuje się, że jego zamiarem jest kupno jak największej ilości "martwych dusz", czyli chłopów, którzy zmarli, a figurują na listach i właściciele muszą płacić za nich podatki. Cziczikow (tak nazywa się ów przybysz) zachęca poszczególne osoby do sprzedawania mu zmarłych chłopów - wszystko ma się odbywać zgodnie z prawem.
23,00 zł
Brodzki Zbigniew - Zarys historji literatury francuskiej (1907 r.)
Zarys historji literatury francuskiej
opracował podług źródeł francuskich Zbigniew Brodzki
Część I
Wieki średnie. Odrodzenie
opracował podług źródeł francuskich Zbigniew Brodzki
Część I
Wieki średnie. Odrodzenie
20,00 zł
Arcta M. - Słownik wyrazów obcych (1934 r.)
M. Arcta
Słownik wyrazów obcych
33.000 wyrazów, wyrażeń i przysłów cudzoziemskich
Wydanie dwunaste uzupełnione
Słownik wyrazów obcych
33.000 wyrazów, wyrażeń i przysłów cudzoziemskich
Wydanie dwunaste uzupełnione
30,00 zł
Skórski Janusz (red.) - Kalendarz lekarski 1946r.
Wydanie Kalendarza Lekarskiego , stanowiącego Kompendium Medycyny było w latach powojennych potrzebą chwili .Rozdziały dotyczące chorób dziecięcych opracował dr Fryderyk Inatowicz ; chorób kobiecych - dr Wacław Karnicki ;położnictwa -doc.dr Stanisław Liebhard. Pierwszy powojenny kalendarz lekarski.
20,00 zł
Benseler G. E. - Griechisch-Deutsches Schulworterbuch 1904 r.
Zu Homer, Herodot, Aeschylos, Sophokles, Euripides, Thukydides, Xenophon, Platon, Lysias, Isokrates, Demosthenes, Plutatch, Arrian, Lukian, Theokrit, Bion, Moschos, Den Lyrikern, Dem Wilamowitzschen Lesebuche Sowie Zu Dem Neuen Testamente.
60,00 zł
Rouviere Henri - Anatomie Humaine, descriptive et topographique, Tome I, 1932 r.
Tome d’Anatomie humaine, descriptive et topographique constituent une référence incontournable dans le domaine de l’anatomie, fondement de la connaissance pratique du corps humain. Véritables traités d’anatomie humaine, ces ouvrages offrent au lecteur, qu’il soit étudiant ou praticien, un contenu complet et précis sur l’organisation du corps humain et sur les fonctions qu’assument les organes qui le constituent. La richesse des illustrations et la clarté de la maquette permettent une lecture aisée du texte révisé selon la nomenclature anatomique internationale. L’index complet et détaillé permet une consultation rapide d’un point précis d’anatomie.
30,00 zł
Seydlitz, Jantzen - E. von Seydlitzsche Erdkunde für höhere Schulen 1941 r.
Im auftrage eines arbeitskreises herausgegeben.
18,00 zł
Kopsch Fr. - Anatomie des menschen Band V 1920r.
Tom V poświęcony systemowi nerwowemu.
20,00 zł
Kopsch Fr. - Anatomie des Menschen 1914 r.
In 6 Abteilungen.
Abteilung 1: Allgemeiner Teil.
Mit 238, zum Teil farbigen Abbildungen. Zehnte vermehrte und verbesserte Auflage.
Abteilung 1: Allgemeiner Teil.
Mit 238, zum Teil farbigen Abbildungen. Zehnte vermehrte und verbesserte Auflage.
20,00 zł
Borcke Kurt H. - Ehrenmal des Unsterblichen Deutschen Soldaten, 1936r.
2 Bande mit über 1000 Abbildungen, 2 farbigen Tafelbildern, 12 Tafeln auf Kunstdruckpapier u. 40 Tiefdruckbildern.
40,00 zł
Reed W. Maxwell - Ziemia, 1938 r.
Biblioteka Naukowa Dla Młodzieży, Tom IV.
45,00 zł
Las Jan - Wieści płyną w świat, 1938 r.
Biblioteka Naukowa Dla Młodzieży, Tom VII.
45,00 zł
Igłowski Norbert - Na srebrnym ekranie
Biblioteka Naukowa Dla Młodzieży, Tom V
55,00 zł
Łuczyńska H., Wojtusiak R.J. - Z życia i obyczajów zwierząt
Biblioteka Naukowa Dla Młodzieży, Tom IX
40,00 zł
Boulton William Henry - Wieczność piramid i tragedja Pompei 1934r.
Książka W.H. Boultona „Wieczność piramid i tragedia Pompei” jest wśród publikacji popularnonaukowych o archeologii pozycją klasyczną. Wydana pierwszy raz w języku angielskim w roku 1930, wielokrotnie wznawiana, w Polsce ukazuje się po raz piąty. Mimo upływu lat pozostaje nadal niezwykle frapująca dla czytelników. Nazywana przez samego autora „romansem o archeologii”, uwydatnia rzeczywiście romantykę badań naukowych w tej dziedzinie, wydobywa nawet szczegóły przygodowe i sensacyjne. Jest przy tym pokazem rzadkiej erudycji, gdyż przedstawiając dzieje odkryć archeologicznych podaje mnóstwo informacji o historii i kulturze ludów starożytnych. Brak omówienia najnowszych badań i pewna jednostronność wywodu (autor koncentruje uwagę na wykopaliskach dokonanych przez Anglików) są w obecnym wydaniu częściowo zrekompensowane nowym rozdziałem dotyczącym polskich odkryć archeologicznych, dopisanym przez tłumacza książki, wybitnego badacza i znawcę przedmiotu, Kazimierza Michałowskiego.
30,00 zł
Reed W. Maxwell, Bronson Wilfrid S. - Życie oceanu
Biblioteka Naukowa Dla Młodzieży, Tom III.
40,00 zł
Chmielowski Piotr - Literatura Polska Tom I-II 1899r.
"Pojętne są umysły Polaków - pisał Marcin Kromer w r. 1577 - i okazują dzielność we wszystkiem, do czego tylko się zwrócą; lecz wolą raczej poznawać cudze wynalazki, niż same coś nowego obmyślać i doskonałość w jakiejkolwiek rzeczy osiągnąć, niechętnie bowiem poświęcają się bowiem jednej sztuce lub nauce, pragnąc wiedzieć wiele, a nie posiadając wytrwałego w pracy zamiłowania..."
40,00 zł
Znaniecki Florjan - Wstęp do socjologii (1922 r.)
Florjan Znaniecki
Wstęp do socjologii
Prace Komisji Nauk Społecznych
Tom II
Poznań 1922
Wstęp do socjologii
Prace Komisji Nauk Społecznych
Tom II
Poznań 1922
50,00 zł
Tuwim Juljan - Lutnia Puszkina (1937 r.)
Język rosyjski i literaturę rosyjską Tuwim znał świetnie i miał do niej stosunek emocjonalny, zwłaszcza Aleksandra Puszkina darzył ogromnym szacunkiem.
W "Lutni Puszkina" Tuwim przybliża polskiemu czytelnikowi najwybitniejsze utwory tego wielkiego rosyjskiego poety.
W "Lutni Puszkina" Tuwim przybliża polskiemu czytelnikowi najwybitniejsze utwory tego wielkiego rosyjskiego poety.
40,00 zł
Kreczmar Jerzy, Saloni Juliusz - Drogi i rozdroża (1947 r.)
Kreczmar Jerzy, Saloni Juliusz
Drogi i rozdroża
Część II
Wypisy polskie dla klasy drugiej gimnazjum
Tom I
Na pierwsze półrocze
Drogi i rozdroża
Część II
Wypisy polskie dla klasy drugiej gimnazjum
Tom I
Na pierwsze półrocze
18,00 zł
Morawski Marjan - Podstawy etyki i prawa (1931 r.)
Ks. Marjan Morawski T. J.
Podstawy etyki i prawa
Wydanie czwarte niezmienione
Kraków 1931
Wydawnictwo Księży Jezuitów
Podstawy etyki i prawa
Wydanie czwarte niezmienione
Kraków 1931
Wydawnictwo Księży Jezuitów
80,00 zł
Chałasiński Józef - Społeczna genealogia inteligencji polskiej (1946 r.)
Prace Polskiego Instytutu Socjologicznego
Studium Problemów Chłopskich i Robotniczych
Tom I
Społeczna genealogia inteligencji polskiej
napisał dr Józef Chałasiński
profesor Uniwersytetu Łódzkiego
Studium Problemów Chłopskich i Robotniczych
Tom I
Społeczna genealogia inteligencji polskiej
napisał dr Józef Chałasiński
profesor Uniwersytetu Łódzkiego
50,00 zł
Bocheński I. M. - ABC tomizmu (1930 r.)
I. M. Bocheński O.P.
ABC tomizmu
Nakładem Katolickiego Ośrodka Wydawniczego "Veritas"
Londyn 1930
ABC tomizmu
Nakładem Katolickiego Ośrodka Wydawniczego "Veritas"
Londyn 1930
50,00 zł
Trzaska, Evert i Michalski - Polski słownik ortograficzny (1936 r.)
Trzaski, Everta i Michalskiego
Polski słownik ortograficzny
opracowany według uchwał Komitetu Ortograficznego Polskiej Akademii Umiejętności z d. 20 i 21 kwietnia 1936 r.
ze wstępem prof. uniw. Dra Al. Brucknera
Polski słownik ortograficzny
opracowany według uchwał Komitetu Ortograficznego Polskiej Akademii Umiejętności z d. 20 i 21 kwietnia 1936 r.
ze wstępem prof. uniw. Dra Al. Brucknera
30,00 zł
Chłędowski Kazimierz - Ostatni Walezyusze wyd. ok.1910
Czasy odrodzenia we Francji.
70,00 zł
Opfermann H. C. - Die neue Schmalfilm-Schule (1940 r.)
H. C. Opfermann
Die neue Schmalfilm-Schule
Mit Zeichnungen von Kurt Busch
Podręcznik filmowania w języku niemieckim.
Die neue Schmalfilm-Schule
Mit Zeichnungen von Kurt Busch
Podręcznik filmowania w języku niemieckim.
25,00 zł
Lelewel Joachim - Przygody w poszukiwaniach i badaniu rzeczy narodowych polskich reprint wyd. 1858
Reprint wydania z 1858 roku.
25,00 zł
Scherer James A. B. - Japan To-Day (1904 r.)
Japan To-Day
by James A. B. Scherer, PhD.
with illustrations
Philadelphia and London J. B. Lippincott Company 1904
by James A. B. Scherer, PhD.
with illustrations
Philadelphia and London J. B. Lippincott Company 1904
45,00 zł
Lelewel Joachim - Przygody w poszukiwaniach i badaniu rzeczy narodowych polskich reprint wyd. 1858
Reprint wydania z 1858 roku.
25,00 zł
Jerome Jerome K. - Włóczęga w trójkę (1906 r.)
Biblioteka Dzieł Wyborowych
Nr 429
Jerome K. Jerome
Włóczęga w trójkę
(Three Men on a Bummel)
Z przedmową Zdzisława Dębickiego
Nr 429
Jerome K. Jerome
Włóczęga w trójkę
(Three Men on a Bummel)
Z przedmową Zdzisława Dębickiego
80,00 zł
Patkowski Aleksander (red.) - Ruch regionalistyczny w Europie tom IV- V wyd. 1934
Wydanie z 1934 roku.
40,00 zł
Kosch A. - Was bluht denn da? (1938 r.)
A. Kosch
Was bluht denn da?
Tabelle zum Bestimmen von uber 600 wichtigen Pflanzen nach der Blute.
Stuttgart, 1938
Was bluht denn da?
Tabelle zum Bestimmen von uber 600 wichtigen Pflanzen nach der Blute.
Stuttgart, 1938
12,00 zł
Leopold Schmidt - Meister der Tonkunft im. 19. Jahrhundert (1922 r.)
Leopold Schmidt
Meister der Tonkunft im. 19. Jahrhundert (1922 r.)
Zbiór szkiców biograficznych kompozytorów XIX wieku.
Meister der Tonkunft im. 19. Jahrhundert (1922 r.)
Zbiór szkiców biograficznych kompozytorów XIX wieku.
15,00 zł
Unterrichtsbuch fur Sanitatsmannschaften (1902 r.)
Unterrichtsbuch fur Sanitatsmannschaften
Instrukcja dla drużyn sanitarnych
Instrukcja dla drużyn sanitarnych
15,00 zł
Żeromski Stefan - Duma o hetmanie (1923 r.)
Książka zawiera dwa opowiadania Stefana Żeromskiego:
1) "Duma o hetmanie" (Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1923 r., 146 s.)
2) "O żołnierzu tułaczu" (Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1935 r., 83 s.)
1) "Duma o hetmanie" (Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1923 r., 146 s.)
2) "O żołnierzu tułaczu" (Wydawnictwo J. Mortkowicza, 1935 r., 83 s.)
38,00 zł
Saloni Juliszu (op.) - Ku czci Karola Adwentowicza (1950)
Książka wydana ku pamięci Karola Adwentowicza w 55 lecie pracy teatralnej.
19,00 zł
Mosbach August - Polsko - niemiecki słownik kieszonkowy wyd. 1905
Wydanie z 1905 roku.
20,00 zł
Muller U. - Der Weg zur Gesundheit wyd. 1930 tom I
Ein getreuer und unentbehrlicher.
Ratgeber fur Gesunde und Kranke Rajzefiber.
1. Band.
Ratgeber fur Gesunde und Kranke Rajzefiber.
1. Band.
30,00 zł
Jasieński Feliks - Sztuka polska: Malarstwo (ok. 1903r.)
Sześćdziesiąt pięć reprodukcji dzieł najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego.
180,00 zł
Pflugk-Harttung J, von - Weltgeschichte (1910r.)
Die Entwicklung der Menschheit in Staat und Gesellschaft, in Kultur und Geistesleben.
80,00 zł
Grekow N.I., Rozwadowska M.F. - Słownik polsko - rosyjski wyd. 1949
Wydanie z 1949 roku.
10,00 zł
Manzooruddin Ahmad - Geheimnisvolles Indien? 1937 r.
Indien von einem Inder gesehen.
15,00 zł
Lamballe P.E. - Die Beschauung wyd. 1915
Oder die Grundlehren der mystischen Theologie.
45,00 zł
Lautensach Hermann - Allgemeine Geographie (1926 r.)
Lautensach Hermann
Allgemeine Geographie
Ein Handbuch zum Stieler
Allgemeine Geographie
Ein Handbuch zum Stieler
160,00 zł
Hedin Sven - Bagdad, Babylon, Ninive (1923 r.)
Książka jest opisem podróży po krajach Bliskiego Wschodu w okresie I wojny światowej.
30,00 zł
Eucken Rudolf - Der Sinn Und Wert Des Lebens wyd. 1914
Die Untworten der Zeit.
Berfuch eines Aufbaus.
Berfuch eines Aufbaus.
36,00 zł
Bartmann Bernhard - Lehrbuch der Dogmatik (1932 r.)
Dwutomowe, piąte, uzupełnione wydanie znanego podręcznika dogmatyki.
Tom I: 448 s.
Tom II: 535 s.
Tom I: 448 s.
Tom II: 535 s.
80,00 zł
Mommsen Theodor - Roemische Geschichte wyd.1923
Historia starożytnego Rzymu. Wydanie z 1923 po niemiecku.
60,00 zł
Ranke Leopold von - Das Zeitalter der Kreuzzuge (1935 r.)
Leopold von Ranke
Das Zeitalter der Kreuzzuge (und das spate Mittelalter)
Das Zeitalter der Kreuzzuge (und das spate Mittelalter)
60,00 zł
Anselm Feuebachs Briefe an seine Mutter (1911 r.)
Listy Anselma Feuerbacha do matki.
Tom I: 578 s.
Tom II: 476 s.
Tom I: 578 s.
Tom II: 476 s.
60,00 zł
Mennicken Peter - Nikolaus von Kues wyd. 1932
Mit einer Abhandlung von Else Hocks.
25,00 zł
Prager Hans - Die Weltanschauung Dostojewskis wyd. 1925
Mit einem Vorwort von Stefan Zweig.
60,00 zł
Chrzaszcz Johannes - Die Kirchengeschichte Schlesiens wyd. 1908
Fuer Schule und Haus.
280,00 zł
Lange A. (tłum.) - Nal i damayanti (1921 r.)
Nal i damayanti
Baśń staroindyjska z ksiąg Mahabharaty
Baśń staroindyjska z ksiąg Mahabharaty
40,00 zł
Pirchan Emil - Fanny Elssler (1940r.)
Eine wienerin tanzt um die welt von Emil Pirchan Mit 160 Abbildungen.
42,00 zł
Bożek Gabriela (red.) - Karta kulturowa rzeki
Referaty wygłoszone na sympozjum w Rudach 4-5 listopada 1992.
18,00 zł
Cohausz Otto - Idole des zwanzigsten Jahrhunderts, 1914 r.
Religios - wissenschaftliche Vortrage.
35,00 zł
Bley F. - Vom Edelen hirsche, 1923 r.
Geschichten vom Rothirsch und seinen Verwandten in allen Ländern und Zeiten.
70,00 zł
Roscher W. - Naturgeschichte der Monarchie, Aristokratie,Demokratie, 1933 r.
Der Politik, Geschichtliche Naturlehre der Monarchie, Aristokratie und Demokratie.
45,00 zł
Wagner Wilhelm - Hellas (1922 r.)
Wagner Wilhelm
Hellas. Die alten Griechen und ihre Kultur
Hellas. Die alten Griechen und ihre Kultur
60,00 zł
Sawicki Franz - Der Sinn des Lebens wyd. 1913
Eine katholische Lebensphilosophie.
60,00 zł
Heiler Friedrich - Der Katholizimus (1923 r.)
Heiler Friedrich
Der Katholizimus
Seine Idee und seine Erscheinung
Der Katholizimus
Seine Idee und seine Erscheinung
80,00 zł
Forst - Battaglia Otto - Die Franzoesische Literatur der Gegenwart 1870/1927 wyd. 1928
Neue, wesentlich Vermehrtec und Erganzte Auflage.
45,00 zł
Joachimi Marie - Die Weltanschauung der deutchen Romantik wyd. 1905
Wydanie z 1905 roku
50,00 zł
Bjornson Bjornstjerne - Gesammelte Werke (1911 r.)
Bjornson Bjornstjerne
Gesammelte Werke
Band III
Gesammelte Werke
Band III
30,00 zł
Johner D.- Die Sonn - und Festtagslieder, 1933 r.
des vatikanischen Graduale, nach Text und Melodie erklärt von P. Dominicus Johner, Benediktiner von Beuron.
55,00 zł
von Tunkl F.F. - Kurze Geschichte der Kloster wyd. 1927
Ihrer Beraubung und Vernichtung.
Ein Beitrag zur Kulturgeschichte.
Ein Beitrag zur Kulturgeschichte.
20,00 zł
Burchard Ludwig (red.) - Barlaam und Josaphat wyd. 1924
Die Legende von Barlaam und Josaphat zugeschreiben dem Johannes von Damaskus.
37,00 zł
Mirek Franciszek (przeł.) - Psałterz Rzymski wyd. 1947
Sto pięćdziesiąt psalmów według wydania watykańskiego z 1945 roku.
25,00 zł
Mattiesen Emil - Der Jenseitige Mensch, 1925 r.
Eine Einfuhrung in die Metapsychologie der mystischen Erfahrung.
90,00 zł
Rosegger Peter - I.N.R.I.: Frohe Botschaft Eines Armen Sunders ok.1905r.
Das Werk "I.N.R.I. Frohe Botschaft Eines Armen Sunders" ist vor Jahren gelegentlich einer Volksausgabe vom Versasser neu und sorgsaltig bearbeitet worden. Vorliegender Neudruck ergab nun die willkommene Gelegenheit, die Verbesserungen auch aus diese Ausgabe zu ubertragen...
60,00 zł
Mirek Franciszek (przeł.) - Psałterz Rzymski wyd. 1947
Sto pięćdziesiąt psalmów według wydania watykańskiego z 1945 roku.
23,00 zł
Św. Katarzyna ze Sieny - Księga Miłosierdzia Bożego czyli Dialog Tom II 1949 r.
Św. Katarzyna ze Sieny - Dominikanka (1347-1380)
25,00 zł
Legaut Marcel - Modlitwa wierzącego 1938 r.
Z przedmową J. Em. Ks. Kardynała Verdier
28,00 zł
Nailis M. A. - Świętość w życiu codziennym 1947 r.
Książka niniejsza porusza centralne zagadnienia naszych czasów. Problem, który porusza jest niesłychanie doniosły. Chodzi o to, żeby zyciu naszemu nadać charakter sakralny.
28,00 zł
de Maumigny Rene - Modlitwa mistyczna 1922 r.
Przełożył z oryginału francuskiego Ks. J. Andrasz T. J.
80,00 zł
Grabinski Bruno - Geheimnisvolles aus dem Reiche des Ubersinnlichen 1911r.
Geheimnisvolles aus dem Reich des Übersinnlichen Mystische Tatsachen aus alter und neuer Zeit, darunter eine Anzahl selbsterlebter, und ihre Beleuchtung vom christlichen Standpunkte.
120,00 zł
Jachowicz Stanisław - Powiastki i bajki 1934 r.
Zebrał i wstępem poprzedził dr. Ludwik Posadzy.
20,00 zł
Faber O. F. W. - Dobroć 1937 r.
Spis Rzeczy:
Notatka biograficzna
Dobroć w znaczeniu ogólnym
Dobroć w myśli
Dobroć w słowach
Dobroć w uczynkach
Notatka biograficzna
Dobroć w znaczeniu ogólnym
Dobroć w myśli
Dobroć w słowach
Dobroć w uczynkach
26,00 zł
Gomperz Heinrich - Die Lebensauffassung der Griechischen Philosophen und das Ideal der Inneren Freiheit 1904 r.
Zwolf Gemeinverstandliche Vorlesungen/Mit Anhang Zum Verstandnis Der Mystiker.
80,00 zł
Woroniecki Jacek - Błogosławiony Czesław Dominikanin 1947
Spis rozdziałów
I. Młode lata i powołanie zakonne (1175-1221)
II. Pierwsze fundacje w Pradze i Wrocławiu (1221-1232)
I. Młode lata i powołanie zakonne (1175-1221)
II. Pierwsze fundacje w Pradze i Wrocławiu (1221-1232)
20,00 zł
Lesiak Władysław - O godność człowieka! 1947 r.
Kazania i czytanki na "III. Tydzień Miłosierdzia"
20,00 zł
Heim Nikolaus - Paulus wyd. 1905
Der Velkerapostel nach Bibel, Geschichte und Tradition.
50,00 zł
Musaus Johann Karl August - Meister des Maerchens wyd. 1911
Herausgegeben von der Freien Lehrer - Bereinigung fur Kunstpflege in Berlin.
Maerchen.
Maerchen.
70,00 zł
Pickl Josef - Messiaskoenig Jesus wyd. 1934
In der Auffassung seiner Zeitgenossen.
20,00 zł
Grisal Hartmann - Martin Luthers Leben und sein Werk wyd. 1927
Książka z 1927 roku, niemieckojęzyczna, dotycząca życia i działalności Martina Luthra.
40,00 zł
Verordnungen des Fürstbischöflichen General- (1898r.)
Vicariat-Amtes zu Breslau.
118,00 zł
Schneider Wilhelm - Das andere Leben (1914r.)
Ernst und Trost der christlichen Welt- und Lebensanschauung.
76,00 zł
Didio C. - Die Moderne Moral und Ihre Grundprincipien wyd. 1896
Kritisch Beleuchtet.
35,00 zł
Messer August - Kants Ethik und Religionsphilosophie wyd. 1905
Ausgewählte Abschnitte aus Grundlegung zur Metaphysik der Sitten, Kritik der praktischen Vernunft, Religion innerhalb der Grenzen der blossen Vernunft.
45,00 zł
Berkade Willibrord - Der Antrieb ins Vollkommene (1931r.)
Erinnerungen eines Malermönchs.
55,00 zł
Zoozmann Richard - Abraham a Santa Clara wyd. 1904
Auswahl aus seinen Schriften.
40,00 zł
Lhotzky Heinrich - Vom Erleben Gottes wyd. 1908
Auszuge aus sienen Schriften.
18,00 zł
Praetorius Johannes - Bekante und Unbekante Historien von Ruebezahl wyd. 1920
Bekante und Unbekante Historienvon dem abenteuerlichen und weltberufenen Gespenste dem Ruebezahl welche minch allein aus allerhand relationen der fremden Handelsleute, sondern auch durch Avisierungen vornehmer und gelahrter schlesischer Personen.
80,00 zł
Pfleiderer Otto - Der Paulinismus wyd. 1873
Ein Beitrag zur Geschichte der Urchristlichen Theologie.
40,00 zł
von Scheffel Joseph Viktor - Bergpsalmen wyd. 1918
Bergpsalmen.
Frau Averture.
Waldeinsamkeit.
Frau Averture.
Waldeinsamkeit.
40,00 zł
Rings Mannes - Unsere Mutter Die kirche (1915r.)
Apologetisch, theologische Gedanken aus der praktischen Grossstadt Geelsorge.
29,00 zł
Baumberger Georg - Dersen Nikolaus von Flue (1906r.)
Sammlung Illustrierter Heiligenleben.
72,00 zł
Foerster F. - Erziehung und Selbsterziehung (1917r.)
Hauptgesichtspunkte für eltern und Lehrer, Seelsorger und Jugendpfleger.
40,00 zł
Bethge Hans - Arabische Naechte wyd. 1922
Arabische Naechte.
Nachdichtungen.
Arabischer Lyrik.
Nachdichtungen.
Arabischer Lyrik.
20,00 zł
Rothgeber Alphons Maria - Du Maegdein hoere wyd. 1927
Lesungen fuer Maedchen.
40,00 zł
Hesse Erwin - Des herrn Kreug und herrlichkeit wyd. 1940
Die oeffentlische Wirksamkeit Jezu in ihnen grossen Zusammenhaengen.
25,00 zł
Josephus Flavius - Geschichte des Juidischen Krieges (ok.1900r.)
Ubersetzt und mit Einleitung und Anmerkungen versehen von Dr. Heinrich Clementz.
50,00 zł
Muckermann Hermann - Der Sinn der Ehe wyd. 1938
Biologisch ethisch uebernatuerlich.
45,00 zł
Wilde Oscar - Die Erzahlungen und Maerchen wyd. 1926
Der junge Koenig.
Der Geburtstag der Infantin.
Der Fischer und seine Seele.
Das Sternenkind.
Der gluchlische Prinz.
Die Nachtigall und die Rose.
Dre eingesuchtige Riese.
Der ergebende Freund.
Die Bedeutenge Rakete.
Das Gespenst von Canterville.
Kleinere Erzaehlungen.
Geschichte in Prosa.
Der Geburtstag der Infantin.
Der Fischer und seine Seele.
Das Sternenkind.
Der gluchlische Prinz.
Die Nachtigall und die Rose.
Dre eingesuchtige Riese.
Der ergebende Freund.
Die Bedeutenge Rakete.
Das Gespenst von Canterville.
Kleinere Erzaehlungen.
Geschichte in Prosa.
90,00 zł
Segond Louis (tłum.) - La Sainte Bible wyd. 1928
Francuskojęzyczne wydanie biblii z 1928 roku.
45,00 zł
Seifert Josef Leo - Die Weltrevolutionaere wyd. 1931
Von Bogomil ueber Hus zu Lenin.
50,00 zł
Steiner Rudolf - Theosophie, 1915 r.
Einfuhrung in ubersinnliche Welterkenntnis und Menschenbestimmung.
25,00 zł
Messer August, Gemmer Anders - Goren Kierkegaard und Karl Barth wyd. 1925
I Teil: Goren Kierkegaard.
II Teil: KArl Barth.
II Teil: KArl Barth.
40,00 zł
Anleitung zu den geistlichen Uebungen wyd. 1900
Des heiligen Ignatus von Loyola.
80,00 zł
Mutz Franz X. - Christliche Aszetik, 1907 r.
Mit besonderer Berucksichtigung des priesterlichen Lebens.
35,00 zł
Koepgen Georg - Die Gnosis des Christentums wyd. 1939
Elemente der Gnosis.
Stadien der Gnosis.
Stadien der Gnosis.
40,00 zł
von Hale Karl - Heiligenbilder wyd. 1892
Franz von Assisi - Caterina von Sienia.
80,00 zł
Seitz Anton - Naturliche Religionsbegrundung, 1914 r.
Eine grundlegende Apologetik.
40,00 zł
Kłosowski M. - Historja starożytna, 1923 r.
Dla użytku szkół średnich z 107 rysunkami.
18,00 zł
Führer durch die Ausstellung von Funden aus der Ausgrabung 1912/13
Zum vergleich sind die besten Stucke der Kunst Amenophis IV aus den Bestanden der agyptischen Abteilung und aus Berliner Privatbesitz mit ausgestelt. Diese Stucke sind besonders bezeichnet.
40,00 zł
Meissner Janusz, Milewski Tadeusz - Przez Ergi i Hammady Sahary, 1934 r.
Książka z serii Dookoła Ziemi.
Biblioteczka Geograficzno-Podróżnicza wydawana staraniem zrzeszenia polskich nauczycieli geografii. Tom XII
Biblioteczka Geograficzno-Podróżnicza wydawana staraniem zrzeszenia polskich nauczycieli geografii. Tom XII
28,00 zł
Jachimecki Zdzisław - Histroja muzyki polskiej, 1920 r.
Synteza ówczesnych dziejów muzycznych.
45,00 zł
Browiński J., Suchowiak L. - Przewodnik do ćwiczeń z zakresu analizy chemicznej, 1923 r.
Podręcznik Analizy chemicznej przeznaczony dla studentów medycyny, weterynarii z 1923 r.
20,00 zł
Golias M., Smereka J. - Res Publica Romana, 1936r.
Podręcznik do nauki języka łacińskiego.
25,00 zł
Meister Aloys - Grundriss der Geschichtswissenschaft, 1907 r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II 3. Abschnitt
Band II 3. Abschnitt
20,00 zł
Meister Aloys, Sehling Emil - Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band II. 8 Abschnitt 1907r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II 8. Abschnitt
Band II 8. Abschnitt
20,00 zł
Meister Aloys, Sieveking Heinrich - Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band II. 2 Abschnitt 1907r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II 2. Abschnitt
Band II 2. Abschnitt
20,00 zł
Meister Aloys - Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band I. Abteilung 6 1913r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band I Abteilung 6
Band I Abteilung 6
20,00 zł
Meister Aloys Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band II. Abteilung 5 1912r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II Abteilung 5
Band II Abteilung 5
20,00 zł
Meister Aloys, Grotefend H. Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band I Abteilung 3 1912r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band I Abteilung 3.
Abriss der Chronologie des Deutschen Mittelalters und der Neuzeit.
Band I Abteilung 3.
Abriss der Chronologie des Deutschen Mittelalters und der Neuzeit.
20,00 zł
Meister Aloys - Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band II 6. Abschnitt 1907r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II 6. Abschnitt
Band II 6. Abschnitt
20,00 zł
Meister Aloys - Grundriss der Geschichtswissenschaft, Band II 1. Abschnitt 1907r.
Zur Einfuhrung in das Studium der Deutschen Geschichte des Mittelalters und der Neuzeit.
Band II 1. Abschnitt
Band II 1. Abschnitt
20,00 zł
Husserl Edmund / Marty Anton - Logische untersuchungen 1919r. / Untersuchungen zur Grundlegung der allgemeinen Grammatik und Sprachphilosophie 1908r.
Vom Sommer 1913 bis zum Sommer 1914 arbeitete Husserl zun chst an der Umarbeitung und dann an einer v lligen Neufassung der VI. Logischen Untersuchung. Im vorliegenden ersten Teil einer zweib ndigen Ausgabe gelangen die im Nachlass erhaltenen Entw rfe zur Umarbeitung der VI. Untersuchung aus dem Sommer 1913 zur Ver ffentlichung. Diese Entw rfe lagen zum Teil bereits in Druckproben bzw. Druckfahnen vor, die Husserl dann erneut intensiv berarbeitet und handschriftlich erweitert hat. Nach dem Erscheinen der Ideen I im April 1913 war es nicht nur Husserls Absicht, die VI. Untersuchung seinem neuen methodologischen Standpunkt anzupassen, sondern auch seine langj hrigen und weitverzweigten aktph nomenologischen Forschungen, vor allem seine Analysen der Wahrnehmung, der Phantasie und der Aktmodalit ten sowie seine urteilstheoretischen Analysen in den Text einfliessen zu lassen. Der Versuch einer Umarbeitung der VI. Untersuchung erfolgte im Hinblick auf die Neuausgabe der Logischen Untersuchungen im Herbst 1913. Dieser Neuausgabe wollte Husserl eine l ngere Vorrede voranstellen. Die im Nachlass erhaltenen Bruchst cke von zwei im September 1913 entstandenen Entw rfen dieser Vorrede erg nzen die hier ver ffentlichten Umarbeitungsentw rfe.
Das historische Buch können zahlreiche Rechtschreibfehler, fehlende Texte, Bilder, oder einen Index. Käufer können eine kostenlose gescannte Kopie des Originals (ohne Tippfehler) durch den Verlag. 1908. Nicht dargestellt. Auszug: ... unmittelbarer Funktion das psychische Leben des Sprechenden kund; sie haben primär die Intention, mittelbar entsprechende psychische Zustände im Hörer zu erwecken und diese Funktion und weiterhin auch den Inhalt jener zu erweckenden seelischen Zustände nennen wir ihre Bedeutung.1) Aber indem man ein Bedeuten in diesem objektiven Sinne lehrt, ist durchaus nicht behauptet, daß dem sinnvollen Sprechen eine zeitlos oder „ideal" existierende Welt „von Bedeutungen an sich" gegenüberstehe. Nicht jeder Inhalt, der mit Recht als Bedeutung eines autosemantischen sprachlichen Zeichens gilt, vielmehr nur das von einer wahren Aussage Bedeutete (der Inhalt der richtigen Urteile) hat „Wahrheit", d. h. eine Stelle unter dem Seienden und zwar, wie alles Seiende, eine zeitliche (wenn auch nicht bloß zeitweilige). Sonst kann man nur sagen, daß das psychische Phänomen, welches zu erwecken die primäre Intention und Bedeutung des Sprachmittels ist, einen Inhalt habe, welcher ebenfalls das Bedeutete heißen mag, und dieses „einen Inhalt haben" ist, wie früher erörtert wurde, dann nicht etwas, was den Charakter einer Korrelation, sondern nur den einer relativen Bestimmung besitzt. § 120. Wie ich die Lehre von einer zeitlosen Existenz von „Bedeutungen an sich" ablehnen muß, so kann ich auch der nicht beistimmen, welche im Bedeuten einen besonderen „neuartigen Akt" sähe, und ebenso derjenigen, wonach der „bedeutunggebende oder -verleihende Akt" oder der Akt, „in dem sich das Bedeuten vollzieht", mit den zugehörigen Zeichen zu einer „deskriptiven oder phänomenalen Einheit" „verschmölze".2) Auch zum aktuellen...
Das historische Buch können zahlreiche Rechtschreibfehler, fehlende Texte, Bilder, oder einen Index. Käufer können eine kostenlose gescannte Kopie des Originals (ohne Tippfehler) durch den Verlag. 1908. Nicht dargestellt. Auszug: ... unmittelbarer Funktion das psychische Leben des Sprechenden kund; sie haben primär die Intention, mittelbar entsprechende psychische Zustände im Hörer zu erwecken und diese Funktion und weiterhin auch den Inhalt jener zu erweckenden seelischen Zustände nennen wir ihre Bedeutung.1) Aber indem man ein Bedeuten in diesem objektiven Sinne lehrt, ist durchaus nicht behauptet, daß dem sinnvollen Sprechen eine zeitlos oder „ideal" existierende Welt „von Bedeutungen an sich" gegenüberstehe. Nicht jeder Inhalt, der mit Recht als Bedeutung eines autosemantischen sprachlichen Zeichens gilt, vielmehr nur das von einer wahren Aussage Bedeutete (der Inhalt der richtigen Urteile) hat „Wahrheit", d. h. eine Stelle unter dem Seienden und zwar, wie alles Seiende, eine zeitliche (wenn auch nicht bloß zeitweilige). Sonst kann man nur sagen, daß das psychische Phänomen, welches zu erwecken die primäre Intention und Bedeutung des Sprachmittels ist, einen Inhalt habe, welcher ebenfalls das Bedeutete heißen mag, und dieses „einen Inhalt haben" ist, wie früher erörtert wurde, dann nicht etwas, was den Charakter einer Korrelation, sondern nur den einer relativen Bestimmung besitzt. § 120. Wie ich die Lehre von einer zeitlosen Existenz von „Bedeutungen an sich" ablehnen muß, so kann ich auch der nicht beistimmen, welche im Bedeuten einen besonderen „neuartigen Akt" sähe, und ebenso derjenigen, wonach der „bedeutunggebende oder -verleihende Akt" oder der Akt, „in dem sich das Bedeuten vollzieht", mit den zugehörigen Zeichen zu einer „deskriptiven oder phänomenalen Einheit" „verschmölze".2) Auch zum aktuellen...
3 500,00 zł
