Szukana nazwa: oprawa

view_simple view_boxes view_full Cena | Nazwa Sortowanie:

Opracowana pod koniec XX wieku „Historia Rosji” obejmuje jej dzieje od najdawniejszych czasów do XVII wieku. Książka omawia różne aspekty gospodarcze, społeczno-polityczne i kulturalne. Ma charakter wyraźnie popularyzatorski.
Dodaj do koszyka
20,00

Kołodziejczak Tomasz (red.) - Wrzesień - wojna narysowana. Antologia komiksu polskiego

Antologia gromadzi najbardziej znanych polskich twórców komiksu średniego i młodego pokolenia. Tematem przewodnim jest II wojna światowa widziana z polskiego pryzmatu. Klimatyczne opowieści przedstawione w czerni i bieli. Twarda oprawa.
Jest tu zaprezentowanych blisko dwadzieścia komiksów. Większość prac powstała specjalnie na potrzeby tej książki. Nigdy jeszcze w dziejach rodzimego komiksu nie powstał tak gruby tom, złożony z historii specjalnie do niego napisanych. Od wielu też lat nie narysowano tak wielu opowieści wojennych.
Dodaj do koszyka
30,00

Rocznik tygodnika Kierunki od 5 stycznia, do Bożego Narodzenia 1958 roku. Bardzo dokładna oprawa introligatorska. Stana bardzo dobry.
Dodaj do koszyka
50,00

Rocznik tygodnika Prawo i Życie, z lat 1958, 1959 . Bardzo dokładna oprawa introligatorska. Stana bardzo dobry.
Dodaj do koszyka
50,00

Egzemplarz zachowany w bardzo dobrym stanie. Minimalne wytarcia widoczne jedynie na krawędziach grzbietu.Oprawa twarda, płócienna z tłoczonymi złoconymi literami. Trochę pożółkłe strony bez zabrudzeń i podkreśleń.
Dodaj do koszyka
120,00

Rocznik Tygodnika Powszechnego, od 5 stycznia do 21 grudnia 1957 roku.
Stan bardzo dobry! Bardzo dokładna oprawa introligatorska. Rocznik pochodzi z prywatnego księgozbioru. Wydanie z utworami Karola Wojtyły i Stefana Kisiela !
Dodaj do koszyka
169,00

Opowieść z czasów dwóch róż.
Stara oprawa introligatorska, blok spójny, w niektórych miejscach plamki i zabrudzenia, przedwojenne pieczątki.
Dodaj do koszyka
40,00

Książka Sebastiana Reńcy „Wiktoria” poświęcona ludziom opozycji z czasów Polski Ludowej nie może być przeoczona. I dobrze by było, gdyby zainteresowali się nią szczególnie młodsi czytelnicy, którzy - z racji późnego urodzenia - czasów PRL nie mogą pamiętać. Sebastian Reńca jest historykiem i dziennikarzem, współpracował m.in. z „Tygodnikiem Solidarność”, „Opcją na Prawo” i polskim miesięcznikiem na Litwie „Soleczniki”. Wydawnictwo FRONDA opublikowało jego książkę „Z cienia. Powieść o żołnierzach wyklętych”. Autor we wstępie do zbioru opowiadań zwraca uwagę, że są one poświęcone nie tylko solidarnościowej opozycji: „nie można zapominać również o tych z KPN, ROPCiO, Grup Oporu »Solidarni« czy NZS i innych organizacji niepodległościowych”. Stąd na całość składają się fabularyzowane historie o ludziach, którzy działali w opozycji, „a ich nazwiska prawie w ogóle nie są znane”. Są to konkretne postacie. „Wiktoria” powstała „w oparciu o ich relacje, wspomnienia ich znajomych czy dokumenty archiwalne”. Na uwagę zwraca oprawa graficzna publikacji: czarno-białe ilustracje, fotografie dokumentalne, prywatne i historyczne, dokumenty bezpieki; całość wydana jest na dobrym papierze, co stanowi miły dowód szacunku przede wszystkim wobec (pozytywnych) bohaterów książki.
Dodaj do koszyka
22,00

Rocznik Tygodnika Powszechnego, od 5 stycznia do 21 grudnia 1957 roku.
Stan bardzo dobry! Bardzo dokładna oprawa introligatorska. Rocznik pochodzi z prywatnego księgozbioru.
Dodaj do koszyka
80,00

Literatura żydowska z ilustracjami. Tom VI, część II.
Twarda oprawa odkleja się od bloku, wytarcia na krawędziach oprawy. Na pierwszej stronie widnieje podpis byłego właściciela książki.
Dodaj do koszyka
40,00

Triennium philologicum oder Grundzuge der philologischen Wissenschaften, fur Junger der Philologie zur Wiederholung und Selbstprufung. Twarda oprawa introligatorska - dobrze zachowana. Parę stron nieznacznie zaplamionych.
Dodaj do koszyka
50,00

Książka z 1946 roku. Tom I. Oprawa introligatorska, stan bobry +.
Dodaj do koszyka
25,00

Trzecia część zbioru tekstów dla szkół katolickich na Śląsku.
Podniszczona oprawa (przetarcia), blok w całości, spójny podpis byłego właściciela.
Dodaj do koszyka
40,00

Książka poświęcona technice chromolitografii. Introligatorska oprawa z przetarciem na grzbiecie, blok spójny, zabrudzenia i plamy na kilku kartkach, wspaniałe ilustracje.
Dodaj do koszyka
40,00

Kategorie książek

Filtrowanie

Rodzaj okładki

Miękka (6992)
Twarda (2367)
Więcej

Wydawca

Czytelnik (297)
Więcej

Rok wydania

1989 (373)
1988 (350)
1990 (313)
1986 (310)
1987 (303)
Więcej

Stan

Używana (9753)
Nowa (4)

Autor

- (548)
Więcej
Jak szukać
Chcesz sprzedać książki ?