O nas

Witamy serdecznie w Antykwariacie i Księgarni Tezeusza!
Nazywam się Andrzej Miszk, jestem założycielem i prowadzącym Antykwariat. Z wykształcenia filozof i teolog, z upodobania gorliwy czytelnik i myśliciel - amator. Mieszkam w pięknej miejscowości Kasinka Mała w górach Beskidu Wyspowego, w połowie drogi między Krakowem i Zakopanem, u podnóża Lubogoszczy, na uboczu pod lasem.

Antykwariat internetowy założyłem w tym pięknym i dość odludnym zakątku, z kilku powodów: żeby móc utrzymać Fundację non-profit i portal Tezeusz.pl, które prowadzę od 7 lat; zaoferować ludziom mądre i stosunkowo tanie książki, które sam chętnie czytam; oraz aby móc dalej mieszkać na odludziu w ciszy, zarabiając na życie w wielkim świecie Internetu. Po dwóch latach mój skromny pierwotny plan zaowocował stworzeniem 10-osobowej firmy, która sprzedaje tysiące książek w Polsce i na całym świecie.


Na chwilę obecną jesteśmy jednym z największych Antykwariatów wysyłkowych w Polsce oferującym w bieżącej sprzedaży ponad 24 000 wartościowych tytułów książek używanych i obsługę na najwyższym poziomie. Sprzedajemy książki w naszych dwóch sklepach: tutaj i na ALLEGRO, gdzie zaczynaliśmy sprzedaż jako antykwariat humanistyczny. Specjalizowaliśmy się wówczas szczególnie w dziełach z zakresu filozofii, religioznawstwa, teologii, historii, sztuki, psychologii, socjologii, judaików, europeistyki, pedagogiki, prawa, literatury pięknej, a także z nauk ścisłych m. in. matematyki, informatyki, techniki czy budownictwa. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Z zasady nie skupujemy i nie sprzedajemy książek o zacięciu ideologicznym zarówno lewicowym, jak i prawicowym, unikamy też książek, które uważamy za nieetyczne lub gorszące. Codziennie wystawiamy od 250 do 300 nowych tytułów.

W ostatnim czasie staliśmy się również Księgarnią Internetową, dzięki czemu posiadamy najwartościowsze książki pojawiające się na polskim rynku wydawniczym. Oferujemy Państwu zatem ponad 70 000 tytułów. Poszerzamy swoją ofertę wielokierunkowo, gdyż na naszych półkach znajdą Państwo książki z niemal każdej dziedziny, począwszy od nauk humanistycznych, poprzez nauki techniczne, ścisłe i inżynieryjne, podręczniki szkolne oraz akademickie, a także bogato zdobione albumy - na dziełach obcojęzycznych skończywszy.

Naszym największym atutem jest fakt, iż dajemy Państwu możliwość dokonania wyboru pomiędzy zakupem książki nowej lub używanej – sami decydujecie, która pozycja jest dla Was bardziej odpowiednia, a ma my spełniamy Wasze życzenia.

Staramy się o najwyższy poziom obsługi naszych Klientek i Klientów, oferując Wam:całodobową infolinię czynną przez 7 dni w tygodniu i informację o każdym etapie transakcji, 3 numery telefonów i gadu-gadu przez 8 godzin dziennie
błyskawiczną wysyłkę – książka dochodzi do Was w 24 godziny od przyjęcia zamówienia( w przypadku zamówienia książki nowej okres ten może wydłużyć się do 2 dni)*
• solidne i bezpieczne opakowanie w kopertach bąbelkowych i grubych kartonach
• wszystkie formy płatności: przelew, Pay-u, za pobraniem, gotówka
• rzetelny opis każdej książki i jej oryginalne zdjęcia
• szybkie uwzględnienie każdej reklamacji, naprawienie błędu i wynagrodzenie sprawionego niepokoju
• poszukiwanie, systematyczne i skuteczne, zgłaszanych przez Was tytułów
• sprzedaż książek za każdą wymienialna walutę i wysyłkę w dowolne miejsce na całym świecie
darmową przesyłkę już od zakupów o wartości ponad 150 zł
• szereg atrakcyjnych rabatów i wartościowych gratisów książkowych
• możliwość bezpośrednich zakupów lub odbioru książek w Kasince Małej w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem.

Naszym Klientom, pragnącym szybko i w dobrej cenie sprzedać swoje księgozbiory oferujemy kompleksową i szybką obsługę:


• 1-2 dni na oszacowanie wartości całego księgozbioru
• możliwość szczegółowej inwentaryzacji księgozbioru w domu u klienta
• atrakcyjny zakup gotówkowy lub komisowy z zaliczką ok. 10%
• bezpieczne zapakowanie i transport księgozbioru na nasz koszt z dowolnego miejsca Polski
• w przypadku komisu – gwarantujemy efektywną sprzedaż w dobrych cenach nawet do 90% księgozbioru oraz bezpieczne warunki przechowywania książek, jak i solidne i szczegółowe rozliczenia miesięczne.

Zaufało nam dotąd prawie 150 komitentów powierzając nam swoje księgozbiory w komis lub sprzedając je za gotówkę.


Oto kilka rekomendacji:

Opinia I: Jeśli musicie rozstać się z drogimi Wam książkami, oddajcie je w dobre ręce pracowników AiK Tezeusza

Opinia II: Mogę śmiało polecić wszystkim Antykwariat i Księgarnię Tezeusza

Opinia III: AiK Tezeusza to firma, która obsługuje Klienta bardzo profesjonalnie i uczciwie


Więcej opinii znajdą Państwo TUTAJ


Najwyższa jakość naszych usług możliwa jest dzięki wysoko kwalifikowanej 10–osobowej kadrze, którą stanowią w większości absolwenci studiów humanistycznych: filozofii, socjologii, filologii polskiej, religioznawstwa, bibliotekoznawstwa, komunikacji społecznej, historii, a także pedagogiki. Wspólnie piszemy, czytamy i mówimy w 7 językach europejskich, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę książek obcojęzycznych. Książki są naszą pasją. Zaufało nam już ok. 25 tys. klientów Allegro i naszego sklepu internetowego, wystawiając tylko pozytywne i bardzo dobre oceny.

Chcemy połączyć ekologiczno-kontemplacyjną atrakcję mieszkania i pracy wśród pięknych zacisznych gór ze skutecznym działaniem na globalnym rynku, korzystając z najnowszych technologii. Ufamy, że żyjąc i pracując w skupieniu i ciszy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, możemy Wam służyć owocniej i uważniej. Sądzimy, że ta synteza kontemplacyjnych marzeń i wolnorynkowej skuteczności dla wielu ludzi XXI wieku zwiastuje Nową Przyszłość.

Społeczne inicjatywy Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

Jako firma nie ograniczamy się jedynie do pomnażania zysków - dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek.
Potwierdzeniem naszych słów jest między innymi wsparcie, jakie zaoferowaliśmy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dobrej. Byliśmy jednym ze sponsorów nagród podczas organizacji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Przeglądu Form Artystycznych. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy: Podziękowania dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza


Wsparliśmy także grudniową akcję Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu "Mikołaj jest wśród nas". Dzięki przekazanym przez nas książkom Dzieci z Rodzin Zastępczych mogły przeżyć wspaniałe chwile, a zarazem mogły one także pogłębiać swoją wiedzę oraz odzyskać wiarę w to, że świat jest lepszy niż im się wydaje. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy:
Podziękowanie dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

Zapraszamy serdecznie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusza!Andrzej MiszkDane firmy
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Andrzej Miszk
34-734 Kasinka Mała 657
NIP 675 128 86 54
REGON 121563347

Firma prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej dokonanego w dniu 4 lipca 2011 przez Wójta Gminy Mszana Dolna pod nr 2578/2011

nr konta 60 1160 2202 0000 0001 9108 0703

Dane dla Klientów zagranicznych:
IBAN PL 60 1160 2202 0000 0001 9108 0703
SWIFT Code BIGBPLPW

Można również skorzystać z systemu PayPal, wpisując e-mail odbiorcy: antykwariat@tezeusz.plOsoby zainteresowane pracą w naszym zespole zachęcamy do zapoznania się ze stroną Praca w Tezeuszu
Podręczniki szkolne
Podręczniki szkolne
Zadzwoń: +48 604 33 18 47 oraz
(18) 33 13 613
Nowa opcja wysyłki - Paczkomaty 24/7
Nowa opcja wysyłki - Paczkomaty 24/7
Dodatkowo oferujemy kuriera Siódemka i Fedex.
Chcesz sprzedać książki ?
Zadzwoń 698 110 400 lub napisz do nas

Kategorie książek

Biuro Obsługi Klienta
+48 604 33 18 47 lub (18) 33 13 613
Księgarnia Tezeusza
Jak szukać
Tezeusz - Chrześcijanie w świecie
Tezeusz - Chrześcijanie w świecie
Zapraszamy do niezależnego katolickiego portalu opinii. Porozmawiaj o życiu i wierze!Podręczniki szkolne - klasy i przedmioty